Skoči na vsebino

IPB

Slika

Tajno društvo PGC - obnova

• Zaklenjena tema Tema je zaklenjena
Odgovorov v temi: 9

#1 pupyka

pupyka

Pomagač

• Members
  • 466 objav

Objavljeno 05 marec 2006 - 15:16

A mi lahko kdo nabavi obnovo knjige Tajno društvo PGC???
rabim do 9.3.2006!!
Hvala in lep pozdrav! :!: :!:

#2 Borac Žan

Borac Žan

Velemojster

• Members
  • 5 741 objav
  • Kraj:Rdeči revir

Objavljeno 05 marec 2006 - 17:20

prelistaj googla...dijaski.net pa še kaj se najde

#3 ViSoKa180

ViSoKa180

Velemojster

• Members
  • 5 609 objav
  • Spol:Ženska
  • Kraj:Mb

Objavljeno 06 marec 2006 - 00:16

pupyka, na eni strani sem zasledila slednje:
Anton Ingolič: Tajno društvo PGC (Mladinska knjiga 1965)
Kontakatna oseba: Nina Obid
Knjiga se mi zdi super, ker opisuje mlade dečke in deklice in njihove dogodivščine. Kaj več pa izveste, ko jo preberete!!!

E-mail od te kontaktne osebe je wire@siol.net mogoče ti bo ona znala kako pomagat!

Fantje, če punci ne znate oz. nočete pomagat potem BODITE TIHO in se vzdržite komentarjev, za katere niso bila postavljena vprašanja!

#4 nincy

nincy

Sufler

• Members
  • 179 objav
  • Kraj:LJUBLJANA

Objavljeno 06 marec 2006 - 18:30

TAJNO DRUŠ TVO PGC
Anton Ingolič

VSEBINA:
Vesela povest iz dijaškega življenja je napisana v obliki vzornega šolskega spisa, ki ima uvod, jedro in zaključek.

Uvodni del vsebuje predstavitev razreda, ki ga obiskujejo glavni junaki zgodbe in njihovega razrednika Vejico, učitelja slovenskega jezika, ki je namesto kazni učencem zadal nalogo – prosti spis, v katerem so morali natančno razložiti, zakaj so to in to storili. Takšno nalogo je dal tudi bivšemu društvu PGC.

Jedro dogajanja predstavlja skupina dijakov, ki se v letih, ko mladina rada ustvarja vsakovrstna »društva«, odloči zbirati rabljene risalne žebljičke. Žrtve njihove strasti so bile oglasne deske v gimnazijski veži, javnih zgradbah, mestni hiši in stanovanjskem bloku. Da bi našli risalne žebljičke in jih izpulili, so natančno opazovali življenje okrog sebe in nehote odkrili veliko hujše stvari: črno borzo, tihotapstvo in še druga početja, ki niso v skladu z zakonom. Ogorčeni razkrijejo krivce in jih prisilijo, da stanovanjski blok zapustijo. Š e predno jih odkrijejo, društvo razpuste.

V zaključku jim tovariš Vejica pove, da je s spisom v splošnem zadovoljen, le zaključek bi bilo potrebno natančno predelati. Mihcu bivšemu predsedniku tajnega društva PGC je predlagal, da za zaključek opiše njihov razgovor ob spisu.

ANALIZA:
Ta pripoved je že zelo podobna tehniki dobre detektivke, ne da bi pisatelj prekoračil zmožnosti svojih junakov. Jezik je sproščen in blizu najstniškemu žargonu, saj je Ingolič med prvimi, ki so v svojem delu imenovali učitelje z imeni Vejica, Cerberus, tovarišica Torej…, tako kot so jih imenovali učenci sami in jim jih je s tem približal. Pisatelj je znal to distanco razširiti, saj je bil tudi sam učitelj, otroke pa je imel zelo rad. S tem je pisatelj še bolj natančno ujel utrip šolskega in izven šolskega življenja takrat sodobnih mladostnikov. Prisoten je tudi humor, ki za Ingoliča nasploh ni zelo značilen, a ga imajo mladostniki v tem starostnem obdobju še posebej radi.

No to je edino kar sem našla uporabnega, če ti bo prišlo kaj prav.
Drugače pa knjiga ni tako dolga, sploh pa ne težka. :hmm:

#5 pupyka

pupyka

Pomagač

• Members
  • 466 objav

Objavljeno 07 marec 2006 - 13:36

Hvala Ninchy rešla si me !!!!!!

#6 pupyka

pupyka

Pomagač

• Members
  • 466 objav

Objavljeno 07 marec 2006 - 17:42

nincy, a veš mogoče čas dogajanja ker moramo postavt čas dogajanja ?

#7 4nDr3y

4nDr3y

Mojster

• Members
  • 1 907 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ptuj
  • Interesi:Fotografija, izdelava spletnih strani,

Objavljeno 08 marec 2006 - 17:27

pupyka, mislim da so 50 leta, nisem pa preprilčan ali pa zgodnja 60 :ok:

#8 nincy

nincy

Sufler

• Members
  • 179 objav
  • Kraj:LJUBLJANA

Objavljeno 08 marec 2006 - 19:03

Ej nimam pojma, tole sm jst našla na netu in upam, da je pravilno.

Čas, ko sem jaz brala Tajno društvo PGC je že zelo daleč.

#9 en_kr_17

en_kr_17

Vajenec

• Members
  • 280 objav

Objavljeno 02 november 2006 - 17:17

:?:

#10 FuBeK

FuBeK

Pomagač

• Members
  • 468 objav
  • Kraj:Pri tebi...

Objavljeno 02 november 2006 - 17:24

en_kr_17, zakaj si postavil ta vprašaj in zakaj nabijaš poste ter odpiraš teme, ki so se že "rešile" ?

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov