Skoči na vsebino

IPB

Slika

Izslediti mobitel, je to mogoče?

Odgovorov v temi: 28

#1 bambus

bambus

Spammer

• Members
  • 3 025 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 25 marec 2006 - 20:07

Zanima me, če lahko policija ali operater izsledi mobitel, kje se nahaja in kdo ga uporablja? Stvar me zanima v primeru, da je telefon ukraden in je kraja prijavljena.

#2 Gost__*

Gost__*
  • Guests

Objavljeno 25 marec 2006 - 20:09

Mislim da se da, če je na naročnino in če dela. Druače bi se ga pa moralo dati, vsaj z današnjo tehnologijo.

#3 Dr. @nz3

Dr. @nz3

Vajenec

• Members
  • 307 objav
  • Kraj:Karantanija

Objavljeno 25 marec 2006 - 20:09

Ja, moj prijatel je dobil mobitel v roku 2 tednov.

#4 pentium1

pentium1

Govorec

• Members
  • 2 774 objav
  • Kraj:Kamnik
  • Interesi:Vse

Objavljeno 25 marec 2006 - 20:10

Pravzaprav lahko.
Mojemu prijatelju so ukradli Nokio 6680 in je prijavil na policijo in operaterju, so mu pa rekli da je možno izslediti telefon pod določenimi pogoji(ne bom jih povedal, ker bi lahko to nekateri izkoriščali :mrgreen: , pa ni to IMEI številka :) ). :ok:

#5 bambus

bambus

Spammer

• Members
  • 3 025 objav

Objavljeno 25 marec 2006 - 20:15

Nekaj sem slišal, da preko IMEA lahko izsledijo mobitel, ampak da naj bi policija imela "preveč dela", da bi se s tem ukvarjala. Frend ima ogledan mobitel, ampak naj bi bil ukraden. Ampak ne ukraden posebej ampak količinsko. Iz kje natančno ne vem, verjetno iz kakšne trgovine ali skladišča. Se da mogoče serijsko številko telefona zakriti ali zamenjati?

#6 exide

exide

Govorec

• Members
  • 2 973 objav
  • Kraj:Radovljica

Objavljeno 25 marec 2006 - 20:21

moja mt je zgubila telefon pa ga niso izsledili, frend pa je izgbubil Nokio 6600 pa jo je dobil nazaj čez pol leta, se je malo zavleklo z vračilom ker je imel neke probleme s papirji :mrgreen: drugače pa baje iščejo samo dražje telefone

#7 anze_xxl

anze_xxl

Gospod s kravato

• Members
  • 1 299 objav
  • Kraj:Na koncu sveta :)

Objavljeno 25 marec 2006 - 20:23

moja mt je zgubila telefon pa ga niso izsledili, frend pa je izgbubil Nokio 6600 pa jo je dobil nazaj čez pol leta, se je malo zavleklo z vračilom ker je imel neke probleme s papirji :mrgreen: drugače pa baje iščejo samo dražje telefone

Logično da se da izsledit...glede dražjih je pa to subjektivno...ko sem ga kupil je bil vreden 100k zdaj je pa naprimer 30k...
Mislem da se da vse zmenit...
A sam ponudnik ga pa ne more izsledit?
Pomoje ga lahko...

#8 ishtar007

ishtar007

Spammer

• Members
  • 3 082 objav
  • Kraj:Po desnem ovinku se levo obrn

Objavljeno 25 marec 2006 - 20:32

Išče se jih po IMEI kodi (izkušnje), to kodo pa se da zamenjati... :zvizg:

#9 mardy

mardy

Pomagač

• Members
  • 367 objav
  • Kraj:sLOVEnija
  • Interesi:vse v zvezi z bite&byte

Objavljeno 25 marec 2006 - 20:38

JA, da se ga izslediti!!!!! imam lastne izkušnje!! :)

Meni so mobitel ukradli v šoli pred tremi leti, takrat sem bil še v prvem letniku, v glavnem naenkrat je izginil! Potem sem v klasu vsakega prosil naj mi ga da nazaj, ker sem predvideval da gre za kakšno neslano šalo :mrgreen: ....in vsi so seveda bli mutavi in niso nič vedeli :) ....in kaj mi je preostalo, šel sem na policojo in prijavil krajo. S seboj sem imel vse dokumente, policist jih je prevzel in takrat se je začelo 1 mesec nestrpnega čakanja.

In enega lepega dne sta se k meni domov pripeljala policista z mojim mobitelom v vrečki. Meni se je skala iz srca odvalila :thumbsup: . In potem ko sta mi povedala kdo mi ga je ukradel sem naravnost onemel :shock: :bah: Ukradel mi ga je namreč sošolec, in še danes se z njim ne menim :mad: :gun: ....no malo me je zaneslo z to zgodbo.... ;-) V glavnem policist mi je raztolmačil, da so oni poslali te moje papire na Mobitel in oni so s pomočji IMEI številke izsledili točno lokacijo kjer se moj mobitel nahaja, se pravi, v tistem trenutku ko je on z mojim telefonom poklical, so ga imeli :) :gun:

#10 bperc

bperc

Poročevalec

• Members
  • 728 objav

Objavljeno 25 marec 2006 - 20:45

ko so meni ukradli mobitel, sem to prijavil policiji in tam sem povedal mislim da IMEI in s tem naj bi potem izsledili mobitel. mojega seveda niso. to številko naj bi policija posredovala mobitelu, in potem ko bi naj bilo klicano iz te IMEI številke naj bi mobitelu javilo signal da je bil našen ukraden mobitel in potem sledijo klicam. ko je nekaj klicov narejenih te pa obiščejo možje v modrem. če pa pride telefon čez slovensko mejo potem pa ta IMEI številka nič več ne koristi.

#11 bambus

bambus

Spammer

• Members
  • 3 025 objav

Objavljeno 25 marec 2006 - 21:02

Išče se jih po IMEI kodi (izkušnje), to kodo pa se da zamenjati... :zvizg:

No, to me je zanimalo. :mrgreen: Lahko poveš kako, ali je to že "ilegala?

#12 itanium

itanium

Spammer

• Members
  • 3 388 objav
  • Kraj:Ratež 18
  • Interesi:Arduino, Gadgeteer, fotografiranje, spletne strani, ...

Objavljeno 25 marec 2006 - 21:39

exide, Ne boš verjel, ampak iščejo tudi mobilne telefone nižjega razreda. Moji sestri je nekdo ukradel nokio 3310. Sestra pokliče policij, ko se ta po dolgem času prikaže pred njo in ko mu sestra pove za kater telefon se gre se je pametnjakovič začel tak smejat, da bi ga najraj s pendrkom po buči usekal :zvizg:

#13 djdare

djdare

Pomagač

• Members
  • 358 objav
  • Kraj:Velenje

Objavljeno 25 marec 2006 - 21:55

Kot so fantje že prej pisali, telefon se da izslediti preko IMEI števolke je pa tudi res da se ta številka da zamenjat. Vprimeru moje punce (vlomili so ji v avtoin ukradli več stvari) je krajo le teh prijavila in priložila vse potrebne papirje in račune. Policisti posredujejo zadevo sodišču in potem sodišče da zahtevo operaterju za sledenje določene IMEI številke. Baje da drugače ne gre. Danes še vedno čakava kaj bo z mobitelom in ostalimi stvarmi... :mrgreen:

#14 juree

juree

1101010

• Members
  • 5 208 objav

Objavljeno 25 marec 2006 - 21:57

Seveda se da, vendar ga lahko samo policija (mora imeti dolocena dovoljenja). Nekje sem bral da bodo v prihodnjosti telefonu (mogoce so ze nekateri novejsi taki) da bo imel GPS svojo id. stevliko ki bo pisala na certifikatu. S pomočje te stevlike ki se je nebo dalo menjati bodo policisti še lažje našli kje se nahaja ta telefon. Mogoče bi Luzdi lahko več povedal o tem :ok:

#15 Issak

Issak

Govorec

• Members
  • 2 827 objav
  • Kraj:Zgornji Kašelj
  • Interesi:marsikaj.

Objavljeno 25 marec 2006 - 22:00

kakorkoli, jaz nebi za nič na svetu kupil ničesar ukradenega. NIČ! (dobro, kakšno čokolado iz trgovine že, ampak kaj večjega pa ne) še sploh ne, če je to ukradeno eni osebi. ker vem, kako bi se jaz počutil, če bi mi telefon kar naenkrat izginil. so pa ljudje, ki zavedno kupujejo ukradeno robo, zame ravno tako pokvarjeni, kot ljudje, ki robo kradejo. fuj in fej čez oboje.

#16 bambus

bambus

Spammer

• Members
  • 3 025 objav

Objavljeno 25 marec 2006 - 23:47

kakorkoli, jaz nebi za nič na svetu kupil ničesar ukradenega. NIČ! (dobro, kakšno čokolado iz trgovine že, ampak kaj večjega pa ne) še sploh ne, če je to ukradeno eni osebi. ker vem, kako bi se jaz počutil, če bi mi telefon kar naenkrat izginil. so pa ljudje, ki zavedno kupujejo ukradeno robo, zame ravno tako pokvarjeni, kot ljudje, ki robo kradejo. fuj in fej čez oboje.

Zase takšnega telefona nebi kupil in ga tudi nisem. Isto je rekel posrednik, ki bi mojemu frendu telefon zrihtal. :mrgreen: Kakorkoli, no, kdo mogoče ve, kako se ta IMEI številka spremeni?

#17 Borac Žan

Borac Žan

Velemojster

• Members
  • 5 741 objav
  • Kraj:Rdeči revir

Objavljeno 26 marec 2006 - 00:12

Zase takšnega telefona nebi kupil in ga tudi nisem. Isto je rekel posrednik, ki bi mojemu frendu telefon zrihtal. :mrgreen: Kakorkoli, no, kdo mogoče ve, kako se ta IMEI številka spremeni?[/quote]
po mojem je ti sam doma ne bi mogel, temveč bi potreboval kakšen servisni poseg vanj...tako da s tem verjetno ne bo nič

#18 ishtar007

ishtar007

Spammer

• Members
  • 3 082 objav
  • Kraj:Po desnem ovinku se levo obrn

Objavljeno 26 marec 2006 - 01:43

Kakorkoli, no, kdo mogoče ve, kako se ta IMEI številka spremeni?

Hm, zadeva je že zelo v ilegali. Vem pa, da je kontakt za te zadeve nekdo na mobitelu (znanec dila telefone) kateremu potem ta znanec nosi telefone, katerim on potem spreminja IMEI! Zadevo naredi tako kot je treba, kaj več pa tudi jaz ne želim vedeti okoli tega, tako da nisem preveč vrtal vanj.

#19 Borac Žan

Borac Žan

Velemojster

• Members
  • 5 741 objav
  • Kraj:Rdeči revir

Objavljeno 26 marec 2006 - 01:58

se strinjam in vam odsvetujem :ok:

#20 Pimqek

Pimqek

Velemojster

• Members
  • 6 937 objav
  • Kraj:Mala Zimica

Objavljeno 26 marec 2006 - 14:21

juree, GPS ne more pošiljati podatke, jih samo sprejema.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov