Skoči na vsebino

IPB

Slika

Registracija

Odgovorov v temi: 21

#1 Borac Žan

Borac Žan

Velemojster

• Members
  • 5 741 objav
  • Kraj:Rdeči revir

Objavljeno 06 julij 2006 - 23:27

Ker sem totalen noob glede avtomobilov oz registracijo le-teh, me zanima koliko bi porabil za registracijo za ta dva avtva. Seveda mora biti vključeno zraven tudi obvezno zavarovanje. Vsaj približno koliko več bi prišlo za BMW-ja.

http://www.avto.net/...s.asp?ID=861756

http://www.avto.net/....asp?ID=885106#

Hvala vam.

#2 colnago

colnago

Gospod s kravato

• Members
  • 1 487 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 06 julij 2006 - 23:35

Predlagam ti sledeče, čez dan pokličeš na zavarovalnico, poveš za kakšno vozilo te zanima ter ti bodo izračunali obvezno in kasko zavarovanje. Kar tako je težko reči, saj je obvezno zavarovanje odvisno od motorja vozila, kasko pa od vrednosti novega vozila, kakšna oprema je na vozilu...
Lahko ti povem, da je za mojega Fiat Punta starega leto dni prišla registracija, oz. zavarovanje s 50 % popustom na obvezno zavarovanje in s 50 % popustom na kasko 115.000 sit + cca 11.000 sit cestna taksa, če pa rabiš še tablice in prometno dovoljenje pa pride še cca 10.000 sit.
V primeru, da nimaš popusta pa bo cena zavarovanja zelo poskočila, če si pa voznik začetnik ti bodo premijo še malo povečali.

Evo še link za inf. izračun http://www.triglav.s...ne-1.asp?id=648

l.p.

#3 Borac Žan

Borac Žan

Velemojster

• Members
  • 5 741 objav

Objavljeno 07 julij 2006 - 00:12

colnago, kateri rang pa smo začetniki? Pa zanima me tudi....to je zavarovanje. Koliko pa pride še registracija zraven?
14/20?

#4 colnago

colnago

Gospod s kravato

• Members
  • 1 487 objav

Objavljeno 07 julij 2006 - 00:23

Ja poglej celotna registracija me je torej prišla 126.000 sit, če pa bi rabil še tablice in prometno pa bi me prišla še dodatnih 10.000 sit. Za voznika začetnika pa je registracija, oz. obvezno zavarovanje vozila dražje za mislim 20 % če se ne motim.
Voznik začetnik, oz. mladi voznik pa si dve leti od dneva, ko si opravil izpit za vozniško dovoljenje, oz. od dneva ko ti je bilo izdano.
Na tvojem mestu bi poklical dopoldan na zavarovalnico pa bi ti naredili izračun iz prve roke.

#5 Borac Žan

Borac Žan

Velemojster

• Members
  • 5 741 objav

Objavljeno 07 julij 2006 - 00:23

Sem malo brskal in našel še boljši link. Če bo kdo seveda potreboval, ker sam sem dobil odgovore. Hvala ti za pomoč.

Tu je pa link: http://www.amzs.si/d...odrocje=5&tip=2

#6 colnago

colnago

Gospod s kravato

• Members
  • 1 487 objav

Objavljeno 07 julij 2006 - 00:27

Sem malo brskal in našel še boljši link. Če bo kdo seveda potreboval, ker sam sem dobil odgovore. Hvala ti za pomoč.

Tu je pa link: http://www.amzs.si/d...odrocje=5&tip=2

Res dober link kar natančno izračuna obvezno zavarovanje. Vendar moraš nato še posebej plačati cestno takso, če pa si kupil vozilo pa še tablice in prometno dovoljenje, kasko pa je ravno tako potrebno še plačati-če ga seveda hočeš.

#7 drbu

drbu

Gospod s kravato

• Members
  • 1 104 objav
  • Kraj:Tretji kamen od sonca

Objavljeno 07 julij 2006 - 06:51

Samo glede na to da je Borac Žan podal taka dva avtomobila za katera jaz osebno kasko ne bi zavaroval, potem gledaš samo obvezno zavarovanje, celotna registracija ti gre pa nekako takole:

Obvezno zavarovanje (največji delež obvezne registracije) se gleda glede na kilovate avtomobila in v kateri razred padeš, tu je še odvisno če želiš še zeleno karto
Kasko (tega v tvojem primeru ne priporočam) se gleda glede na vrednost novega avtomobila in se potem izračuna
Cestnina se gleda glede na prostornino motorja in zopet v kateri razred padeš, vendar se mi zdi da je tu razlike men najnižjo in najvišjo registracijo okoli 15-20k sit
Plačati moraš še tehnični pregled okoli 7.500 sit

Tablic ti pa ni potrebno plačevati ker ti ostanejo na avtu, mogoče se še kakšne minimalne stvari najdejo in to je približno to.

#8 colnago

colnago

Gospod s kravato

• Members
  • 1 487 objav

Objavljeno 07 julij 2006 - 18:06

No ja, če ne bo zavaroval vozila kasko bo seveda cena nižja !

#9 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:L J U B L J A N A

Objavljeno 07 julij 2006 - 19:14

450k vreden avto zavarovat kasko mislim, da je neumnost..
Zelene karte? Mah mislim, da je to brez veze. Razen če se misliš kaj po SCG ali Bosni vozakat.. Sicer praktično nikjer ni obvezna stvar..

Sicer pa colnago: si pogledal tisti link? Tam ti tudi cestnine že zaračuna - predvidevam da so to te tvoje cestne takse ali kako..

Glede na kilometre na BMWju in pa proizvajalca Bravota, torej Fiat, bi mogoče predlagal še članstvo v AMZS klubu. Za tistih borih nekaj kSIT te pridejo iskat tudi do 100km izven meja Slovenije. Tudi sam imam malce starejši avto - 10 let in se mi zdi to pametna "varnostna" naložbica.. ;-)

#10 colnago

colnago

Gospod s kravato

• Members
  • 1 487 objav

Objavljeno 07 julij 2006 - 23:14

Vem Selines, da je spodaj vse skupaj sešteto, vendar vsi ne hodijo vozila registrirat na AMZS. Sva pa z drbu-jem že razložila zadevo ! Za članstvo AMZS se pa strinjam s tabo, vendar kljub temu že nekaj let nisem več njihov član.

#11 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 09 julij 2006 - 13:15

Vem Selines, da je spodaj vse skupaj sešteto, vendar vsi ne hodijo vozila registrirat na AMZS. Sva pa z drbu-jem že razložila zadevo !

Vse kul. Ampak strošek bi moral biti povsod enak.. ;-) Na AMZS ali pa zaradi mene na Brezovici, Renaultu or whatever..

#12 colnago

colnago

Gospod s kravato

• Members
  • 1 487 objav

Objavljeno 09 julij 2006 - 14:20

Stroški so enaki, razen zavarovanje se od zavarovalnice do zavarovalnice za kakšen procent razlikuje, saj veš zavarovalnice malo tekmujejo, bistvene razlike pa ni ! :ok:

#13 cheff

cheff

Poročevalec

• Members
  • 674 objav

Objavljeno 16 avgust 2009 - 23:08

Zanima me nekaj glede tega zavarovanja na vozniške izkušnje pri generaliju, npr. oče ima -55% bonitete in če bi še rad en avto zraven zavaroval pri tistem ta boniteta ne velja če se ne motim, zdaj pa me zanima kakšen je popust na vozniške izkušnje?

#14 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 17 avgust 2009 - 10:15

Pri dodatnem avtu startaš ponovno z nule.. Vozniške izkušnje pa mislim, da lahko uveljavljaš tudi samo pri enem avtomobilu.

#15 cheff

cheff

Poročevalec

• Members
  • 674 objav

Objavljeno 17 avgust 2009 - 13:25

Pa se da boniteta prenest iz enega avta na drug avto?

#16 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 17 avgust 2009 - 13:46

Torej če ima 55% na enem avtu in bi rad prenesel na drugega, se to da naredit, dokler sta oba v tvoji lasti (pa tudi s staršev na otroke se da prenesti). Seveda bo potem na prvem plačeval 100%, če bo na drugem 55%.. Prenašaš pa lahko, če želiš. Podvajaš pa ne. Torej, da bi na oba dal 55% (tu so izjeme motorji, kjer imajo zavarovalnice že par let prakso, da ti dajo pač enake bonitete kot na avtu, če ga imaš registriranega, samo da ga po poletju ne odjaviš iz prometa.. :D )

No, sicer se da tudi s temi zavarovalnimi agenti marsikaj dogovorit, samo to je pač odvisno od agenta, koliko z njem posluješ (kaj vse imaš pri njem zavarovano), kako dobro se poznate itd itd.. Torej lahko ti gredo z marsičem na roke. Ampak to je pač odvisno od tega kako se boš dogovoril..

#17 cheff

cheff

Poročevalec

• Members
  • 674 objav

Objavljeno 17 avgust 2009 - 14:19

Ok hvala za razlago :D

#18 kokot1982

kokot1982

Sufler

• Members
  • 168 objav

Objavljeno 18 avgust 2009 - 07:52

Obstaja tudi varianta 50% popusta pri adriatic, mariborski in generali (za generali nisem 100%, mislim pa da tudi imajo to) če začneš iz nule, v primeru, da skleneš še življensko zavarovanje za najnižjo premijo pri zavarovalnici kjer zavaruješ vozilo...
To se ti najbol splača pri novejših vozilih (kasko) ter avtomobilih višjega zavarovalnega razreda (nad 100kw), saj plačaš občutno manj za oboje, kot bi plačal za samo zavarovanje takšnega vozila.
Mislim, da je najnižja premija življenskega zavarovanja cca. 15€ mesečno, če je zavarovalnina avtomobila več kot 500€ se ti to že splača, poleg tega se ti popust obračunava tudi takrat, ko že dosežeš 50% popusta, torej lahko s tem dosežeš največ 75% popusta...

#19 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 18 avgust 2009 - 12:34

poleg tega se ti popust obračunava tudi takrat, ko že dosežeš 50% popusta, torej lahko s tem dosežeš največ 75% popusta...

mislim, da čez 55% ne boš nikjer prišel. Za 75 prvič slišim..

#20 kokot1982

kokot1982

Sufler

• Members
  • 168 objav

Objavljeno 19 avgust 2009 - 08:54

mislim, da čez 55% ne boš nikjer prišel. Za 75 prvič slišim..

Dobiš ta popust, samo če računaš zraven še strošek življenskega zavarovanja si potem realno gledano na 50%, torej če imaš obstoječega popusta 50%, dobiš za plačilo zavarovanja na tisto vsoto še 50% popusta kar nanese 75% skupnega popusta + strošek življenskega zavarovanja si potem na istem kot če zavaruješ samo z 50% popustom...
Sem napisal, da se ti to splača z avtomobilom višjega razreda, brez popustov saj tam plačaš manj za oboje kot bi plačal samo zavarovanje avtomobila...

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov