Skoči na vsebino

IPB

Slika

Emule za začetnike...+ vse v zvezi z Emulo

Odgovorov v temi: 838

#1 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:L J U B L J A N A

Objavljeno 26 april 2004 - 20:49

Čeprav je programže kar star - oz njegov preghodnik Edonkey, pa se mnogi z njem srečujete prvič oz. se z njem še boste srečali.. Verzij Emule je veliko, oz. njegovih mod-ov..

nekaj jih najdete tule:
http://www.emule-project.net/ - "original" izvedba
http://www.kademlia-.../?mods=morphkad - Morphkad mod
http://www.emule-mod...?mods=morphnext - Moprhnext mod
http://razorsofts.net/theblackhand/ - The Black Hand - v tem trenutku stran ne deluje popolnoma, ampak ko ga popravijo, vseeno dober mod

http://www.emule-mods.de/?mods=start - tukaj je cel kup modov, izbirajte poželji..

Torej, na zgornjih straneh lahko pridete do samega programčka, da pa zadeva začne v celoti delovat, se mu morate še malo posvetiti.. Same nastavitve ob inštalaciji niso zelo pomembne saj se vse dajo naknadno v nastavitvah programa popraviti..

1. najprej je potrebno urediti server listo.. Odprete emule (ko ste gaže inštalirali seveda ;-) ) in kliknete desni klik med serverje ter izberete "remove all servers".. Emule pustite prižgan, odprete brskljalnik (IE ali kaj podobnega) ter na strani:
http://ed2k.2x4u.de/index.html ali
http://www.server-met.de/
izberete seznam serverjev s klikom v oklepaj "add to emule".. Tukaj bi samo predlagal da se izbere list of best servers, saj načeloma gre le za to da se v seznam v emule dobi tiste najbolj obiskane serverje, z največ uporabniki.. Ostale verjemite, da boste redko uporabili..
Torej lista je dodana..

2. Pa gremo na nastavitve samega programa in sicer pojdite na "Preferences" Najbolj pomembnih je le nekaj:
- na zavihku "server" morate izklopiti nekaj funkcij - te so:

"remove dead server after x retries" (da ne izgubljamo serverjev iz uvožene liste)

"update serverlist when connecting to a server" (da ne dodajamo "brezveznih" majhnih serverjev z malo uporabnikov -> server lista se nam ne veča v nedogled in ostaja s tem pregledna)

"update serverlist when a client connects" (enako kot pri prejšnji postavki)

"use smart lowID check on connect" (zmanjša možnost javljanja napake "you have a lowID - check your network configuration", ko se boste povezovali na serverje)

- potem se obrnite še na zavihek "connection"
Tukaj nastavite svojo povezavo, oz. zmogljivosti vaše povezave.. Nastavite tudi omejitve hitrosti downloada (torej hitrost s katero boste v najboljšem primeru downloadali) in uploada (torej hitrosti s katero boste drugim dovolili da downloadajo z vašega računalnika)... V download lahko vpišete praktično karkoli tudi 5000 če vam paše, upload pa naj ne bo 0 saj emule temelji na sharanju, in z vrednostjo 0 v tem okenčku pravzaprav zmanjšujete možnost hitrega downloada ostalim uporabnikom..
"Connection limit" je po defaultu 400, brez težav ga lahko povečate na 800, prav tako "max. sources per file" na npr.- 600..
"limits" omejujete upload in download, kot rečeno..
"Clientport" - za vse ki uporabljate razne routerje in firewalle, uporabna informacija o treh portih katere Emule uporablja in ne smejo biti zaprti/blokirani čeželite da normalno deluje..

Tako, za osnovno delovanje Ed2k omrežja (serverje) smo poštimali, zdaj nam ostane še Kademlia --> Emule, ko ga inštalirate, naj bi omogočal direktno uporabo te funkcije (omrežja), vendar se po večini dogaja da se Kademlia ne poveže.. Kaj narediti?
1. POvežite se na enega izmed serverjev, najprej razvrstite listo serverjev po številu uporabnikov-userjev, potem izberite po možnosti tistega z največ uporabniki..

2. Ko se Emule poveže pojdite na zavihek "Search", kjer vpišite
nodes.dat (okoli 10kb ali malo več)datoteko, ko jo bo emule zdownloadal (našli jo boste v mapci "Incoming" v mapi kamor se vam je emule inštaliral - običajno Program files ali pač kamorkoli ste ga dali) - vedeli boste da je prenos končan ko bo skala zraven filea na zavihku "Transfers" zelena..

3. Potem to datoteko posnamete v Emuleovo mapco "Config" in presnamete obstoječi original..

Zdaj je tudi Kademlia usposobljena in če kliknete na zavihek Kad. imate na desni strani opcijo connect, s tem gumbom se tudi ta poveže in Emule je popolnoma nared...

Tako to je nekje osnova za začetek, po mojih izkušnjah, meni osebno je ta program "tha best" in verjamem da bo tudi marsikomu drugemu služil popolnoma v redu..

Ko se bo našlo še kaj časa, bom spisal še kako nadaljevanje, če se bom še česa spomnil :wall: , če ima še kdo kak nasvet ali navodila, naj si prosto dovoli dodati še kako izkušnjo ali nasvet, verjamem da marsikateri začetnik pri tem programu rade volje sprejme kaka navodila "po domače".. :wall: :dance:

Podal bi še kak link do strani kjer najdete potem kaj materiala za downloadat, samo najprej naj moderator potrdi če se to sme?

Lp
Selines

P.S.: Se opravičujem za tipkarske napake, verjamem da jih je kar nekaj..

;-)

#2 m-2-j

m-2-j

Spammer

• Members
  • 4 130 objav
  • Kraj:Bled

Objavljeno 26 april 2004 - 21:18

Selines bravo!!! :ok:

moderatorji bi se dalo tole "prilepiti" na forum, prosim :dance:

#3 borutvel

borutvel

RN Legenda

• Members
  • 13 211 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 26 april 2004 - 21:25

Cestitkamo in pozdravljamo !!!

#4 bryant

bryant

Spammer

• Members
  • 4 810 objav
  • Kraj:LA - City of Angels
  • Interesi:Kako končati šolo

Objavljeno 26 april 2004 - 21:35

pridružujem se obema. vse čestitke

#5 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 26 april 2004 - 22:20

Hvala, bom dodal še kar nekaj stvari mi je prišlo na pamet, sicer pa čez približno en teden, zdaj odhajam na dopust (YEEEEHHHHHAAAAA od poletja končno zaslužen dopust :wall: :dance: ) , me en teden ne bo, tako da ko se vrnem, sledi 2. del..

LP
Selines

Moderator, prosim do takrat samo za dovoljenje za linke do strani z linki za emule.. !!

Hvala

#6 m-2-j

m-2-j

Spammer

• Members
  • 4 130 objav

Objavljeno 27 april 2004 - 13:32

... zdaj odhajam na dopust (YEEEEHHHHHAAAAA od poletja končno zaslužen dopust :wall: :dance: ) , me en teden ne bo, tako da ko se vrnem, sledi 2. del..

Ja ni kaj, UZIVAJ !! :ok:

#7 roky23

roky23

Govorec

• Members
  • 2 454 objav

Objavljeno 27 april 2004 - 13:37

ja uživi!!! :ok:

#8 Dvorjan

Dvorjan

RN forum freak

• Members
  • 7 562 objav

Objavljeno 28 april 2004 - 11:26

Hvala, bom dodal še kar nekaj stvari mi je prišlo na pamet, sicer pa čez približno en teden, zdaj odhajam na dopust (YEEEEHHHHHAAAAA od poletja končno zaslužen dopust :D :) ) , me en teden ne bo, tako da ko se vrnem, sledi 2. del..

LP
Selines

Moderator, prosim do takrat samo za dovoljenje za linke do strani z linki za emule.. !!

Hvala

Jaz sem odlocno PROTI temu, da se za to ***** dela kakrsnokoli reklamo. Temo zaklenit. Ce ne kar pobrisat.

Lp,

Dvorjan

#9 Veget

Veget

RN forum freak

• Members
  • 9 718 objav
  • Kraj:Nekaj ovinkov iz Nove Gorice

Objavljeno 28 april 2004 - 20:05

Če je enule reklama, pol je reklama pisanj eo Windowsih, Nortonu anti virusu, o igrah itd, a ne ;-)

Dokler ne bo warez vsebin, tema ostaja!

#10 m-2-j

m-2-j

Spammer

• Members
  • 4 130 objav

Objavljeno 28 april 2004 - 20:43

In sve forumase naprosamo, da NE objavljajo kakrsnih koli povezav na strani z p2p linki in piratsko ali kakrsnokoli drugo sumljivo vsebino, tudi strani ki indexirajo p2p datoteke niso dovoljene!! Vsi ki se opozorila ne bodo drzali, bodo temu primerno kaznovani!!

#11 bryant

bryant

Spammer

• Members
  • 4 810 objav

Objavljeno 28 april 2004 - 20:48

emule mi neče downloadat. sm hotu doldat tist fajl k piše u "navodili" pa se nikamor ne premakne.

#12 Veget

Veget

RN forum freak

• Members
  • 9 718 objav
  • Kraj:Nekaj ovinkov iz Nove Gorice

Objavljeno 28 april 2004 - 20:50

Samo določeno datoteko, ali vse povrst?

#13 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav
  • Kraj:Solkan (Nova Gorica za laike)
  • Interesi:Software (predvsem Freeware, OS) in hardware

Objavljeno 28 april 2004 - 20:51

Ja pravila Foruma je treba spostovat...neprimerni posti se brisejo!!!!!

#14 bryant

bryant

Spammer

• Members
  • 4 810 objav

Objavljeno 28 april 2004 - 21:04

sam to datoteko sm probu. bom probu zdej še kej

#15 bryant

bryant

Spammer

• Members
  • 4 810 objav

Objavljeno 28 april 2004 - 21:18

sm probu zdej še eno pesem dt dol. se ne premakne nikamr.
pod proces piše waitingže 10 minut

#16 KoRnholio8

KoRnholio8

Igračar

• Members
  • 117 objav

Objavljeno 28 april 2004 - 21:37

ne vidim smilsa modov... razložite... (če je to kej podobnega kot kazaa lite, me pa zanima kje so tu nadležne reklame...)

#17 egonator

egonator

Raziskovalec

• Members
  • 95 objav
  • Interesi:elektronika

Objavljeno 28 april 2004 - 21:48

js pa sem pritisnil na tisti strani v oklepaju add to emule, pa napiše tole The address type is unknown or unsupported

ed2k://|serverlist|http://2z4u.de/ybd6w0mk/min/server.met|/

#18 bryant

bryant

Spammer

• Members
  • 4 810 objav

Objavljeno 28 april 2004 - 21:52

če pobereš z druzga linka dol pol ti more delat. js sm lih dns

#19 gobec

gobec

Mojster

• Members
  • 1 790 objav

Objavljeno 30 april 2004 - 11:20

zkej iz www.server-met.de ne dela.Napise" Neveljaven zaznamek verzije v server.met (0xA)!"

#20 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 526 objav

Objavljeno 02 maj 2004 - 13:21

Pozdravljeni!!

Najprej hvala za vse lepeželje v zvezi z mojim dopustom, definitivno bi pasal še kak teden.. ;-)

V zvezi z linki, včasih se zgodi da teh linkov ne potegne skozi, takrat morate v Emulu v Preferences in pod General stisniti gumb spodaj desno "ed2K links".. Seveda pa mora bit Emule ob stiskanju raznih linkov prižgan, drugače ni nič od tega.. :D

@Dvorjan - zakaj bi se tema zaklepala? Konec koncev imaš morda raje da je vsak teden nova tema z naslovom, "Zakaj mi Emule nič dol ne vleče"?

@ Veget - Prav, linkov do raznih strani ne bo, ravno zato sem rekel da se raje vpraša ali je stvar tu dovoljena ali ne.. Seveda se upošteva pravila pejč‘a..

@bryant - ne downloada ničesar? Hm.. Emule dostikrat ne začne takoj z downloadom, moraš vzeti v zakup da moraš pri fileu, katerega hočeš sneti, najprej priti na vrsto, torej pred tabo so še vsi, ki so si to pesem/film ali karkoli, pred teboj izbrali download le-tega.. Je pa zadeva po mojem boljša od Kazaja vsaj v tem da lahkože prej ugotoviš ali gre za fake ali ne..
Aja pa bryant - si pogledal da ima pesem dovolj virov, da ne gre za komad, ki ima pod viri(sources) številko 1 ali 2.. Download take zadeve zna biti prekleto počasen..

LP
Selines

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov