Skoči na vsebino

IPB

Slika

Tuš mobil

Odgovorov v temi: 23

#1 david33david

david33david

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 05 marec 2008 - 09:12

Zdravo.

Zanima me, koliko od vas je že pri Tuš mobilu? Namreč, paketi so precej vabljivi, pa tudi ponudba mobilcev je dobra. A poraja se vprašanje pokritosti s signalom. Namreč, na uho mi je prišla vest, da se bo po nekem določenem času roaming pogodba med mobitelom in TUŠ -em iztekla, torej bodo takrat TUŠ -evci ostali pokriti samo prek lastnih oddajnikov, kar pa lahko pomeni, da bomo že nekaj kilometrov izven mesta ostali brez signala.

Kaj mislite o tem?

Hvala vsem; David.

#2 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 596 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Goriška primorska
  • Interesi:Elektronika, računalništvo, fotografija, video

Objavljeno 05 marec 2008 - 09:18

Brez skrbi. Do takrat bo TUŠ mobil dovolj dobro pokril Slovenijo s svojim omrežjem :ok:
No mogoče ne tako dobro kot ga ima Mobitel, pa vendar.
Sam sem, bolj iz radovednosti, kupil TUŠ mobilov predplačniški paket. Pa me preseneča, da v kraju kjer sem, ko je že Mobitelov in Simobilov signal bolj ne kot dober, dela njegovo omrežje enako, če ne celo bolje :thumbsup:

#3 david33david

david33david

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 05 marec 2008 - 09:24

Oho, hvala za tako bliskovit odgovor.

No, mene skrbi predvsem zato, ker sem nekoliko izven mesta in smo mobitelov oddajnik dobili šele pred petimi leti, do takrat pa sem imel občutek, da bi bilo najbolje, da grem kar v Velenje telefonirat.. :-)
Pa tudi če dobim kak obisk, ki ima SiMobil, mora non stop hoditi ven in biti čisto pri miru, da lahko za silo telefonira. Kaj bo šele s TUŠ  signalom..?

No, morda pa sem preveč pesimističen. Itak pa me strašansko mika Nokia N958GB, saj mi moj - precej zdelan P900 para živce...

#4 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 596 objav

Objavljeno 05 marec 2008 - 09:41

ja,... sreča se nasmiha le pogumnim :mrgreen:
Glede na to da so oddajniške točke na različnih lokacijah, ne moreš predvideti kako je oz. bo z njihovim signalom pri tebi. Se ve da, dokler tega ne preizkusiš.

#5 dominikkk1

dominikkk1

Iznajdljivec

• Members
  • 783 objav
  • Kraj:zapleten v spletu (okoliščin)

Objavljeno 05 marec 2008 - 12:46

drugače pa na sceno prihaja t-2 (čez par mesecev bo lansiral ponudbo) s svojim UMTSom in pričakujem zelo konkurenčne cene.
Baje bojo Nokie na obročno odplačevanje v ponudbi in zastonj pogovori znotraj omrežja.
Tko da mogoče se ti splača počakat.

#6 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 596 objav

Objavljeno 05 marec 2008 - 13:03

Ja, ampak omrežje UMTS bo slabše pokrito kot GSM TUŠ mobila. Telefoniranje v Mobitelovem omrežju pa bo drago. :roll:

#7 primozagar

primozagar

Gospod s kravato

• Members
  • 1 067 objav
  • Kraj:dolenska

Objavljeno 05 marec 2008 - 20:40

drugače pa na sceno prihaja t-2 (čez par mesecev bo lansiral ponudbo) s svojim UMTSom in pričakujem zelo konkurenčne cene.
Baje bojo Nokie na obročno odplačevanje v ponudbi in zastonj pogovori znotraj omrežja.
Tko da mogoče se ti splača počakat.

Ja pa bo imel t-2 sploh "licenco" za GSM omrežje? Nekje sem zasledil da ne :zvizg:

#8 Free ipod

Free ipod

Govorec

• Members
  • 2 481 objav
  • Kraj:Cerkno

Objavljeno 06 marec 2008 - 06:54

primozagar, ne ne bo.

#9 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 596 objav

Objavljeno 06 marec 2008 - 08:28

Ne ga nima, saj kje bi ga pa dobil :joj:
GSM omrežje si bodo sposodili pri nacionalnem operaterju, ki pa ne bo ravno poceni, kar sem tudi že prej napisal.

#10 dominikkk1

dominikkk1

Iznajdljivec

• Members
  • 783 objav
  • Kraj:zapleten v spletu (okoliščin)

Objavljeno 06 marec 2008 - 08:43

Jaz bi se pustil presenetiti glede impulzov pri Mobitelu.
Saj recimo impulzi iz fiksne linije T-2 na fiksno linijo Telekom so cenejši kot iz Telekoma na Telekom.

#11 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 596 objav

Objavljeno 06 marec 2008 - 08:53

dominikkk1, ne bo presenečenj. Saj cenik je že nekje objavljen, in sem ga videl. Zato pa sem napisal, da bo klepetanje v omrežju Mobitela drago.

#12 exide

exide

Govorec

• Members
  • 2 973 objav
  • Kraj:Radovljica

Objavljeno 23 september 2009 - 10:46

Obujam staro temo, da ne bom odpiral nove.

Je kdo od vas naročnik Tušmobila? Kako je kaj s pokritostjo in signalom? Slišal sem, da imajo nekateri velike probleme.

#13 bmwm3

bmwm3

Gospod s kravato

• Members
  • 1 146 objav
  • Kraj:Ce

Objavljeno 23 september 2009 - 11:16

Obujam staro temo, da ne bom odpiral nove.

Je kdo od vas naročnik Tušmobila? Kako je kaj s pokritostjo in signalom? Slišal sem, da imajo nekateri velike probleme.

Jaz imam Tuševo kartico poleg Mobitelove, pa lahko rečem da glede signala sem zadovoljen, sem že večkrat natrofil da mi je Tuševa kartica vlekla signal, ki pa ga Mobitelova ni, ni bilo signala, posebej v hribih kokr sem hodil sem opazil da je Tuš bolje pokrit, seveda ne povsod ampak na nekaterih delih. Drugače pa nevem kok ti ne morem povedati, ker Tuševo kartico uporabljam kot drugi telefon, tako da ne telefoniram nevem kako veliko z njim.
Drugače pa tam ko nima Tuš signala je pa Mobitelov signal, razen ponekod so menda izklopili možnost uporabe Mobitelovega signala, posebej po mestih.

#14 exide

exide

Govorec

• Members
  • 2 973 objav
  • Kraj:Radovljica

Objavljeno 23 september 2009 - 11:51

Kako je pa kaj s 3G signalom?

#15 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 596 objav

Objavljeno 23 september 2009 - 12:13

Kolikor vem je slednjega še malo. Načrtujejo pa zagon 3G na GSM frekvencah in že lep čas testirajo delovanje na 900MHz

#16 illusion

illusion

Pomagač

• Members
  • 361 objav

Objavljeno 24 november 2009 - 21:48

Dokler bodo mel tako pokritost kot jo majo zdej, me ne bojo vidl. Cene pa ne rečem, da niso ok.

#17 TechFreak:)

TechFreak:)

Spammer

• Members
  • 4 591 objav
  • Kraj:Celje

Objavljeno 25 november 2009 - 13:46

Tusmobil bo letos za veseli december poskrbel s celim mesecem brezplacnih MMS-ov. Z brezplacnim posiljanjem lahko pricnete 1. decembra! www.tusmobil.si

#18 brezimenko

brezimenko

Mojster

• Members
  • 1 619 objav
  • Kraj:Nekje v rovtah pri Tolminu

Objavljeno 25 november 2009 - 18:44

Dokler bodo mel tako pokritost kot jo majo zdej, me ne bojo vidl. Cene pa ne rečem, da niso ok.

Saj za gostovanje, ko ni njihovega omrežja na voljo uporablja Mobitelovega in to povno funcionalnega, če se ne motim kar naprimer T-2 ne zmore. Da pa se izogniš težavam uporabljaš ročno in ne samodejno iskanje omrežja.

#19 LIPI

LIPI

Mojster

• Members
  • 1 745 objav
  • Kraj:Ljubljana
  • Interesi:uffffff! ful stvari!

Objavljeno 25 november 2009 - 22:57

T-2 ima tudi roaming v Mobitelovem GSM-u..

Ja, tušmobil ima 95% pokritost prebivalstva, kar je super.. Problem je indoor signal, ki je še malo slab. V kratkem bodo nedvomno poštimali še to.. :unsure:

#20 Commander Thor

Commander Thor

Mojster

• Members
  • 1 896 objav
  • Interesi:črne luknje

Objavljeno 26 november 2009 - 02:24

Saj za gostovanje, ko ni njihovega omrežja na voljo uporablja Mobitelovega in to povno funcionalnega, če se ne motim kar naprimer T-2 ne zmore. Da pa se izogniš težavam uporabljaš ročno in ne samodejno iskanje omrežja.

Motiš se, v Lj imajo izklopljeno gostovanje, tako pri nas, ko indoor sredi pogovora šalta iz TUš na Mobitel treba ročno na mobitel in potem naa samodejno, kadar se gre v Ljubljano. Zaradi te traparije gre tuš bye bye, ko vezava poteče.
mislim, da ne morejo zrihtat da se pogovor nadaljuje, medtem ko skoči iz Mobitela na Tuš, pa naj vsaj pustijo folku, da ma ročno, pa dobijo na številu uporabnikov, namesto na nekaj cvenka več, ko izklopijo gostovanje.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov