Skoči na vsebino

IPB

Slika

Programiranje V Sloveniji

plače programerjev

Odgovorov v temi: 21

#1 MaTTo

MaTTo

Iznajdljivec

• Members
  • 916 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ptuj

Objavljeno 06 oktober 2011 - 20:08

Včeraj sem malce iskal po spletu službe za programerje. Našel sem neko stran, na kateri je bla ponudba za c# programerja. Delo je v Avstriji, plača pa je res lepa. Težava je sedaj v tem, da če bi se res dobro izučil za programerja, potem najverjetneje v avstriji po končanem študiju ne bi mogel delati(ne znam namreč nemško pa čeprav sem se jo v šoli učil od četrtega razreda pa vse do konca srednje šole-angleščine pa se nisem učil nikoli pa se znam marsikaj zmenit, razumem ogromno več kot nemško: res zanimiva stvar ja). Zanima pa me, kakšna je možnost zaposlitev programerjev v Sloveniji? Sploh recimu blizu Maribora. Programiranje me veseli in se bom seveda poglobil vanj kolikor bom le zmogel ampak me vseeno skrbi, da bom mogel po študiju (če bom ga le naredil ;)) delati čisto nekaj X. Je kdo tukaj, ki je zaposlen kot programer?

Lp

#2 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 720 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 07 oktober 2011 - 08:22

Včeraj sem malce iskal po spletu službe za programerje. Našel sem neko stran, na kateri je bla ponudba za c# programerja. Delo je v Avstriji, plača pa je res lepa. Težava je sedaj v tem, da če bi se res dobro izučil za programerja, potem najverjetneje v avstriji po končanem študiju ne bi mogel delati(ne znam namreč nemško pa čeprav sem se jo v šoli učil od četrtega razreda pa vse do konca srednje šole-angleščine pa se nisem učil nikoli pa se znam marsikaj zmenit, razumem ogromno več kot nemško: res zanimiva stvar ja). Zanima pa me, kakšna je možnost zaposlitev programerjev v Sloveniji? Sploh recimu blizu Maribora. Programiranje me veseli in se bom seveda poglobil vanj kolikor bom le zmogel ampak me vseeno skrbi, da bom mogel po študiju (če bom ga le naredil ;)) delati čisto nekaj X. Je kdo tukaj, ki je zaposlen kot programer?

Lp

Pozdravljen!

Jaz sem zaposlen kot programer. Kot ASP.NET C# programer in sistemski administrator. Dela je definitivno kar nekaj programerskega po Sloveniji, vendar plače so zelo različne. Pač odvisno od delodajalca. Dobro je tudi da že med študijem iščeš kakšno študentsko delo na področju ki te zanima, da imaš kasneje že tudi nekaj izkušenj. Ker čeprav delodajalci iščejo šolane programerje, jim vseeno na koncu pomeni več da imaš nekaj izkušenj predvsem pa znanja, kot pa samo nek papir, ki še dejansko ne pomeni da nekaj obvladaš.
Dobro je tudi če doma kaj programiraš da potem to navedeš kot reference pri samem iskanju službe.

Kar se pa tiče dela v tujini, če ne obvladaš tujega jezika ki ga delodajalec zahteva na to pozabi, ali se pa dobro nauči tega jezika.

LP

#3 MaTTo

MaTTo

Iznajdljivec

• Members
  • 916 objav

Objavljeno 07 oktober 2011 - 17:30

Zanimivo! ;) In delaš kje, v Murski Soboti oziroma kje tam okoli ali se voziš kam daleč ?

#4 gapi_pro

gapi_pro

Govorec

• Members
  • 2 191 objav
  • Kraj:Dream place

Objavljeno 08 oktober 2011 - 09:09

Po moje si malo preveč v skrbeh glede tega. Ker delo programerja je še vedno zelo iskano. In če si dober programer te bodo z veseljem vzeli. Sicer ne vem kakšno je trenutno stanje na štajerskem koncu ampak na ljubljanskem se da dobiti delo.

#5 MaTTo

MaTTo

Iznajdljivec

• Members
  • 916 objav

Objavljeno 08 oktober 2011 - 14:48

Jap, starejši bratranec mi je povedal, da v Ljubljani je za programerja OK, v Mariboru oziroma na Štajerskem koncu pa je težje. Malce me skrbi. Upam, da bo OK ;)

Hvala!

#6 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 720 objav

Objavljeno 10 oktober 2011 - 09:33

Vozim se v Slovensko Bistrico.

#7 David

David

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 13 oktober 2011 - 09:18

Velika večina mlajših Avstrijcev in Nemcev po mojih izkušnjah dobro govori angleško. V IT pa mislim da sploh ne boš imel težav, ker je znanje angleščine praktično nuja.

#8 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 720 objav

Objavljeno 14 oktober 2011 - 08:53

Velika večina mlajših Avstrijcev in Nemcev po mojih izkušnjah dobro govori angleško. V IT pa mislim da sploh ne boš imel težav, ker je znanje angleščine praktično nuja.

Večinoma delodajalci v Avstriji in Nemčiji zahtevajo tekoče znanje Nemščine.
In glede na to, da bi rad programiral v C#, bodo to po vsej verjetnosti samo uporabniške aplikacije, kar pomeni da bo delano tudi za domači trg, za kar pa je fino če veš Nemško.

Ali bi ti zaposlil nekega Nemca ki ne ve Slovensko, ve pa Angleško da se lahko meni z tabo in na koncu zaradi tega ne bo moral spisati nekega dela v tvojem programu za domači trg, ker pač ne ve Slovensko?

#9 Matej

Matej

Pomagač

• Members
  • 454 objav

Objavljeno 14 oktober 2011 - 15:57

Točno to kar je xfire rekel. Angleščina je sicer nujna in bi se pričakovalo, da bi jo računalničar znal, samo če jaz delam projekt, ki bo namenjen za domač trg, ne bom vzel Nemca, da bom lahko še potem za njim prevajal kar bo pisal in se zabaval z njim.
Samo ni pa rečeno, da v Avstirji ne bi dobil službe, ampak bi verjetno prišla pod pogojem, da se v nekem primernem času ti naučiš njihov jezik šprehat ;)

#10 MaTTo

MaTTo

Iznajdljivec

• Members
  • 916 objav

Objavljeno 14 oktober 2011 - 20:21

Meni ni po par letih učenja v šoli uspelo šprehat nemško vsaj malo tako da to odpade. Prav tako je boljše, če delaš za Slovensko podjetje. ;)

#11 Matej

Matej

Pomagač

• Members
  • 454 objav

Objavljeno 19 oktober 2011 - 10:34

Ja seveda, da je boljše delati za domače kot pa za tuje podjetje, kjer bi se moral še jezika učit. Samo po drugi strani se pa spet ne bi branil ponudbe s strani kakšne večje firme v tujini ;)

#12 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 720 objav

Objavljeno 19 oktober 2011 - 11:06

Saj ni problem da bi se ti branil takega dela.
Problem je da bi se delodajalec branil tebe.
Definitivno bo raje zaposlil nekoga ki ima enako/podobno znanje in pozna jezik v nulo, kot pa nekoga ki bo še se jezika komaj začel učiti.

#13 Matej

Matej

Pomagač

• Members
  • 454 objav

Objavljeno 19 oktober 2011 - 18:10

xfire imaš prav ja. Na žalost. Toda v kakšni VB ali pa ZDA pa verjetno ne bi bilo problema ;)

#14 Amir Memedi

Amir Memedi

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 03 marec 2012 - 17:33

lep pozdrav

jaz nisem programer in se v to ne razumem najbolje.
imam pa poslovno idejo in rabim dobrega programerja

zanima me ce je kdo ki bi lahko naredil podoben program kot ga ima pokerstars, ter v kolikem casu bi ga lahko naredil.

za plačilo bo poskrbljeno oziroma se lahko pridružite naši poslovni ideji.

za dodatne informacije oziroma če ste zainteresirani mi pišite na atricus.info@gmail.com

#15 sandogato87

sandogato87

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 19 junij 2012 - 13:46

Dober dan,
sem italijanski študent matematike, in bom kmalu diplomiral, nato bi hotel priti v Slovenijo in delati kakšno leto kot programer, pred podiplomskimi študiji. Tukaj podjetja zahtevajo vsaj 2 leta izkušenj, skoraj povsod, je tudi tam tako? Mi kdo lahko pove, katere so najbolj zahtevne tehnologije v Sloveniji? Videl sem med oglasih, da je velika zahteva PHP-razvijalcev, a so mesta tudi za Java/C programerje? Jaz poznam C in python (a se sploh nimam za izkušenega programerja, sem samo kaj napisal za fakulteto in kot hobi doma) in se učim Jave, da dobim bivši SCJP certifikat, kaj moram študirati poleg tega, da bi lahko imel kakšno možnost, da me kdo zaposluje? Ali bom moral odpraviti še izpit iz znanje slovenščine za delo, ali ne? In, še zadnje vprašanje, mlad programer lahko dobi dovolj, da bi si lahko plačal sobo v stanovanju in za jest? Ljubim programiranje in to, kar sem pobral tukaj, da je iskano delo, mi je dalo malo več upanja kot prej :-) a ne bi vedel, kakšna je tam situacija, in bi vas prosil za pomoč... hvala lepa in uspešno delo! Alessandro

#16 krenakrama

krenakrama

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 16 december 2012 - 19:13

@sandogato87: V Sloveniji relativno manjka programerjev, sploh dobro izobraženih, tako da dobit delo zaenkrat ni težko - še posebej, če že imaš kaj malega izkušenj - ali pa vsaj dokončan študij matematike ali računalništva, kar je neke vrste certifikat, da si se sposoben se naučit dobro programirat v doglednem času :) Po mojem občutku se trenutno najbolj išče programerje v Javi in .NET-u (predvsem C# pa tudi VB, pretežno splet - ASP.NET), malo manj tudi C/C++. PHP ni več tako popularen, kot je bil včasih, zdaj bolj prodira Python, se mi zdi. Po mojem občutku so bolj pomembne izkušnje kot pa certifikati iz znanja programskih jezikov.

Spodobne redne plače za programiranje v Ljubljani za začetnike so od 1300, 1400 € neto dalje (vključno z dodatkom za malico in prevoz). K temu spada še regres ("13. plača"), višine ne poznam, mislim pa, da je nekje pol nižja kot redne mesečne plače). Plače so nekje do 2000 € neto za izkušene programerje pri dobro stoječih firmah, za višje plače so pa že nujna vodilna delovna mesta oz. projektno vodenje.

Začni kar pošiljat prošnje za službu (CV-je), ne kompliciraj z uradnimi dosežki, kot so certifikati ali diplome. Tudi če nimaš še dokončane fakultete - ni važno, važne so tvoje izkušnje - koliko znaš in koliko si se pripravljen še naučit (ter kako hitro se učiš). Zdi se mi, da v Sloveniji niso tako važne "kvantitativne" izkušnje - to je, koliko let izkušenj, pač pa bolj kvalitativno, kako dobro znaš, kako sposoben si se naučit kaj novega ipd. Izpita za slovenščino v privatnih podjetjih gotovo ne potrebuješ, kot Italijan boš tudi malo eksotičen :), tako da bi ti verjetno malo pogledali čez prste, sploh če znaš dobro angleško. Ne pričakuj pa znanja italijanščine v Sloveniji, razen na Primorskem (Nova Gorica, Koper).

Cene najema stanovanj v Ljubljani so nekje od 300, 400 € mesečno dalje, pazi pa na stroške (ogrevanje, elektrika itd.) - v Sloveniji v oglasih ti navadno niso navedeni, tako da moraš še to prištet (vsaj 100-200 € mesečno več). Bencin je občutno cenejši kot v Italiji, ostale stvari pa se bojim, da ne bistveno. S plačo za programiranje lahko gotovo normalno živiš, drugo vprašanje pa je, koliko lahko sploh privarčuješ, če živiš v najetem stanovanju. Ljubljana je za slovenske plače zelo drago mesto, kar se stanovanj tiče. Ti pa zna prit prav tvoje znanje italijanščine, če najdeš kako podjetje, ki dela kaj za italijanski trg. Vsekakor pa pred zaposlitvijo preveri, kakšna je finančna situacija podjetja, npr. na www.bizi.si - če ima izgubo, raje ne poskušaj delat tam, v Sloveniji so delavci, ki ostanejo brez zadnjih n-plač zaradi stečaja podjetja, kar pogost pojav, na žalost.

#17 David Krmpotic

David Krmpotic

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 19 januar 2013 - 23:04

Mi lahko kdo da seznam dobrih podjetij, ki delajo z ASP.NET C# pri nas? Zanimam se za delo, vendar ni veliko oglasov na zaposlitvenih portalih za ASP.NET...

#18 Nejc

Nejc

Iznajdljivec

• Moderators
  • 983 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 20 januar 2013 - 08:53

Tule se kar nekaj najde -> http://www.geeko.si/search/

#19 Bokser 92

Bokser 92

nOObie

• Members
  • 5 objav

Objavljeno 03 marec 2013 - 19:26

Pozdravljeni programerji! ;)

Zanima me, kakšno plačo imajo programerji (software programerji in website programerji).
Je zaposlitev dobra?

Lahko kdo našteje kakšna podjetja, ki se ukvarjajo s tem.

Hvala in Lp!

#20 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav
  • Interesi:Photoshop, Bloganje... pa še kaj se najde ;)

Objavljeno 03 marec 2013 - 22:37

Pozdravljen! Programerji imajo nasploh dobro plačano je pa res, da odvisno kaj delaš. Predvsem velik problem so študentje, ki za malo denarja naredijo tudi malo in potem ni isto kot, če nekdo vloži več 1000 € v program ali spletno stran. Podobno kot pri fotografih.

Software programerji so bolje iskani in jih je tudi manj za moje pojme. Je pa res, da je za moje pojme to težko delo oz. me to delo nikakor ne veseli. Veliko raje imam izdelovanje spletnih strani. Malo si poglej na razne strani koliko si lahko plačan in koliko iščejo. Če imaš veselje v tem in imaš reference, kar veliko pomenijo boš zagotovo dobil službo. Tudi, če si v šoli odličen večina "pravih" podjetij ne zanima to. Zanima jih koliko si pripravljen vložiti v to delo in reference kot sem povedal.

Imaš veliko podjetij, ki se ukvarjajo s tem v Sloveniji tako, da se ne splača omenjati posebej...

Je pa res preden se vse naučiš rabiš predvsem voljo, čas, denar. Veliko jih obupa že na začetku. 

Pa veliko sreče !

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov