Skoči na vsebino

IPB

Slika

Kakšen-kateri Tv Kupiti?

Odgovorov v temi: 7

#1 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 949 objav
  • Spol:Moški
  • Interesi:Photoshop, Bloganje... pa še kaj se najde ;)

Objavljeno 11 december 2011 - 12:45

Živjo!. Zanimam se za nakup novega TV. Sedaj me pa zanima kateri so dobri ?... Se mi tudi ne sanja katerega bi kupil. Všeč so mi LG-ji ampak... Mi je po pravici povedano vseeno ;). Kateri so dobri?
Max: 700 evrov (lahko tudi manj ;) )

Pa lepo bi bilo tudi, da lahko vstavim DVD tv ;) . ( sploh nevem več kako je sedaj mogoče ).

Zanima me še kaj je sploh Blu- Ray (to je poseben dvd) ali ?...

Lep pozdrav!

#2 Murdoc

Murdoc

Pomagač

• Members
  • 490 objav

Objavljeno 11 december 2011 - 15:04

http://www.bigbang.s...5915-lg-50pv250 ;)

DVD...Kaj je že to?
Bluray pa je DVD z ogromno prostora. Med 25 in tudi 100 GB. Pač slika je bolj čista, full HD 1080p...
Za moje pojme, ke najboljše, da si daš nekam zraven TV-ja rabljen računalnik, pa brezčično miško in tipkovnico. Zunanji trdi disk, na keterm do filmi in je to to.
Sicer pa ima tudi da TV možnost zunanjega diska.

#3 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 949 objav

Objavljeno 12 december 2011 - 22:35

Nevem sploh kaj sem misliu ;) . Ta televizor je dober ?.... ;) Kako se tebi zdi ? .
Kakšna pa mora biti televizija (velikost)... glede na to, da je oddaljenost prb. 2,5 metra

Lep pozdrav

#4 Mirjam Kotnik

Mirjam Kotnik

nOObie

• Members
  • 14 objav

Objavljeno 13 december 2011 - 12:58

Jest osebno plazme nebi kupovala (po nekaj časa če je slika na katerem delu stalna se ti zapeče na ekran in je skos vidna in tudi greje se veliko bolj kot LCDji). Plazma je pravtako zelo težka. Jaz bi se odločila za LCD ali LED.

Doma imam LG LCD 47" nekja podobnega tej www.bigbang.si/slika/tv-sprejemniki/lcd-tv-sprejemniki/485900-lg-47lk530 in sem zelo zadovoljna.
Filme gledamo kar preko USB diska tako da o kakšnem dvd predvajalniku niti ne razmišljamo.

Za velikost televizije in oddaljenost gledanja pa v navadni sliki (TV signal - aka Slo1, Pop tv...) ne boš opazil razlike. Če pa gledaš v fullHD kvailteti je pa najmanjša velikost ekrana 37".

#5 Murdoc

Murdoc

Pomagač

• Members
  • 490 objav

Objavljeno 13 december 2011 - 13:15

Slika se na plazmi več ne peče, greje pa enako kot LCD - preverjeno. Druga zgodba pa je LED, ampak to je 3x dražje.
Tudi poraba elektirke je pri plazmi in LCD primerljiva. LCD-jev se želijo vsi znebit. Pa naj bodo to televizorji, računalniki, telefoni...
Če želiš največ za čim manjšo vsoto denarja, potem je plazma pravilna odločitev.

#6 Mirjam Kotnik

Mirjam Kotnik

nOObie

• Members
  • 14 objav

Objavljeno 14 december 2011 - 10:01

Kako je zanimivo, ko vsak zagovarja svoje stvari. Enim so bolj všeč plazme, drugim LCDji, tretjim pa LED.
Moja teta se glih odloča o nakupu LED tvja in sva najdli ta tv http://www.mimovrste...msung-ue40d5000
Tudi LED TVji so zadnje pol leta izgubili na ceni.

Na koncu bo odločitev tvoja. Predlagam ti pa, da greš v en BigBang in si sam pogledaš kaj ti je najbolj všeč.

#7 Murdoc

Murdoc

Pomagač

• Members
  • 490 objav

Objavljeno 14 december 2011 - 12:32

Kaj zagovarjam? ;) Menda nebo nekdo kupil 3x dražje in 2x manjše LED, če dobiš dobro plazmo po ugodni ceni? (enaka velikost)
Ta LED je 40" in 750€, plazma ki sem jo prilepil, pa je 650 in je 50". Verjemi, razlika je ogromna. (32" se že uporablja kot računalniški monitor za delo).
Torej kje je racionalnost?

Na trg prihaja Full LED TV, na katerem so diode razporejene po celotnem zaslonu, tako da tam kjer so barve, je slika živa, kjer je črno pa nebo sploh osvetljeno. Poraba elektrike za 75% manjša... Nekateri pa še vedno sanjate o LCD ;)

@Freak: Tak se odloči. Ali bi raje vzel manjšo pa dobro sliko (LED), ali večjo pa malenkost slabšo sliko (plazma) (vsaj kar se tiče gledanja TV).

#8 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 949 objav

Objavljeno 14 december 2011 - 13:07

Raje malenkost slabšo sliko ;) . Se mi zdi brez veze devati za LED potem... Bom pa kupil leta 2020 "razpršilec" TV ;) (razprši vodo na tako majnhne delce)... TV, ki ne rabiš ekrana ;) Sem gledau na Discovery C. zgleda hudo

Hvala vam za pomoč!

Lep pozdrav

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov