Skoči na vsebino

IPB

Slika

Piano

Odgovorov v temi: 20

#1 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 298 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:http://www.racunalniske-novice.com/forum/uploads/profile/photo-65298.jpg

Objavljeno 13 januar 2012 - 13:44

Tukaj lahko vpišete vsa vprašanja glede sistema PIANO in v najkrajšem možnem času vam bomo odgovorili...
Uredništvo RN

#2 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 949 objav
  • Interesi:Photoshop, Bloganje... pa še kaj se najde ;)

Objavljeno 13 januar 2012 - 14:40

Živjo :D. Ne vem čisto točno. Glede tega a to pomeni, da bodo novice od sedaj na vaši spletni strani vse plačljive za to neko mesečno naročnino ali letno ... to pomeni, da bo bil nekakšen limit? in to bo plačljivo samo za tiste, ki uporabljajo mobilnike ali za vse ... ? Hvala

Lep pozdrav

#3 cannibal

cannibal

RN forum freak

• Members
  • 9 840 objav
  • Kraj:Inn i evighetens morke
  • Interesi:Brezveze

Objavljeno 14 januar 2012 - 01:38

Jaz bi raje povedal mnenje.
Dragi RN, kot veste, niste edini tovrsten medij, v svetovnem merilu pa še manj. Mar res pričakujete, da boste z naročnino za novice pridobili? Kar se mene tiče, smo slovenci dost "prebrisan" narod, ki novice, ki jih zanimajo in so plačljive, raje poiščejo drugje, tam, kjer so zastonj.
Res nevem od kje vam ideja, da bo folk plačeval za novice??? Halo, fantje, bovice?! LOL, niste resni...
No ja, želim vam dober biznis, kar se pa mene tiče, noben od naštetih od mene ne dobi niti centa. Splohpa ne za novice. Fail

#4 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 298 objav

Objavljeno 16 januar 2012 - 08:18

Živjo :D. Ne vem čisto točno. Glede tega a to pomeni, da bodo novice od sedaj na vaši spletni strani vse plačljive za to neko mesečno naročnino ali letno ... to pomeni, da bo bil nekakšen limit? in to bo plačljivo samo za tiste, ki uporabljajo mobilnike ali za vse ... ? Hvala

Lep pozdrav

Vse novice na vseh napravah, ki ste jih spremljali doslej, ostanejo brezplačne...
V sistem PIANO pa bomo dodeljevali cca. 1-2 dodatne, premium novice dnevno, poleg nekaterih trikov in možnosti pdf listanja revij, dan pred izzidom.

Jaz bi raje povedal mnenje.
Dragi RN, kot veste, niste edini tovrsten medij, v svetovnem merilu pa še manj. Mar res pričakujete, da boste z naročnino za novice pridobili? Kar se mene tiče, smo slovenci dost "prebrisan" narod, ki novice, ki jih zanimajo in so plačljive, raje poiščejo drugje, tam, kjer so zastonj.
Res nevem od kje vam ideja, da bo folk plačeval za novice??? Halo, fantje, bovice?! LOL, niste resni...
No ja, želim vam dober biznis, kar se pa mene tiče, noben od naštetih od mene ne dobi niti centa. Splohpa ne za novice. Fail

Hvala za mnenje.

Kot že rečeno, ne gre za to, da RN postajajo plačljive. Vse, kar je bilo doslej brezplačno, tako tudi ostaja. Gre za dodatne, premium vsebine ne samo RN, ampak tudi drugih medijev, kot so Delo, Slovenske novice, itd... Z eno mesečno naročnino boste tako lahko dostopali do vseh teh, novih vsebin.

#5 MedoPiki

MedoPiki

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 17 januar 2012 - 07:37

Zanima me kako je z obstoječimi naročniki na Revijo RN. Ali imajo brezplačen dostop ali ga je tudi potrebno plačati?

lp.

#6 ChvajamP

ChvajamP

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 17 januar 2012 - 13:38

Spoštovani,

pozdravljam uvajanja plačevanja za dobro opravljeno delo. Nič ni brezplačno, če piscev ne plačam jaz, jih bo kdo drug (običajno kapital), ker tudi pisci
morajo od nečesa živeti.
Noben problem mi torej ni plačati 5 evrov na mesec za članke (pisce), ki jih jaz ocenjujem, da so vredne kakšnega centa.
Tudi pol letna ali letna naročnina na te pisce bi bila sprejemljiva ideja.
S stališča, ko mi zame nerelevantne novice ne bi kradle mojega časa in intelektualne energije, bi to bil zelo dober 'deal'.
(Morda bi bilo še v mejah sprejemljivega, da me dodatno obremenijo oz. ponudijo 'noviteto'
z maksimalno 3 'nenaročenimi' pisci/članki na mesec - po izboru urednikov)

Prav tako bi to bil ta sistem koristen s stališča, da bi bili dobri novinarji in prispevki nagrajeni od bralcev,
in da pisci, ki po presoji bralcev ne dobijo dovolj (denarja oz. glasov) izgubijo možnost plačanega delovanja v javnem prostoru,

in da ni volja nekega urednika tista, ki kroji kaj bo videno, cenjeno in plačano v Sloveniji,
ali še slabše, da neki kapitalski interesi odločajo, o tem, kaj bi naj 'navaden folk' vedel in kaj ne. Za tovrsten izbor pa : hvala lepa, niti centa.

Ali bi morda zgornji predlog ponudili novinarskim sindikatom?

Dolgoročno pa bi ta sistem bil zelo ustrezna rešitev tudi za regulacijo (preprečevanje onesnaževanje
akademskega) intelektualnega prostora spričo hiperprodukcije tekstov, ki ne služijo ničemur razen doseganju habilitacijskih točk.
Da mora človek zato, da najde pri kom en sam branja vreden tekst iti skozi celo vrsto ničvrednih tekstov (?!) -
..to je sistem, ki ne spodbuja, pač pa ovira pretok dobrih idej...v smislu, da je preveč informacij enako slabo kot nič informacij.
Če bi bili morda pripravljeni razmišljati in razvijati aplikacije tudi v tej smeri...

lp

#7 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 298 objav

Objavljeno 17 januar 2012 - 14:33

Zanima me kako je z obstoječimi naročniki na Revijo RN. Ali imajo brezplačen dostop ali ga je tudi potrebno plačati?

lp.

Zaenkrat tega ne predvidevamo, predlagamo, a se vpišete za testno obdobje, da vidite, če vam takšen način sploh ustreza...

Spoštovani,

pozdravljam uvajanja plačevanja za dobro opravljeno delo. Nič ni brezplačno, če piscev ne plačam jaz, jih bo kdo drug (običajno kapital), ker tudi pisci
morajo od nečesa živeti.
Noben problem mi torej ni plačati 5 evrov na mesec za članke (pisce), ki jih jaz ocenjujem, da so vredne kakšnega centa.
Tudi pol letna ali letna naročnina na te pisce bi bila sprejemljiva ideja.
S stališča, ko mi zame nerelevantne novice ne bi kradle mojega časa in intelektualne energije, bi to bil zelo dober 'deal'.
(Morda bi bilo še v mejah sprejemljivega, da me dodatno obremenijo oz. ponudijo 'noviteto'
z maksimalno 3 'nenaročenimi' pisci/članki na mesec - po izboru urednikov)

Prav tako bi to bil ta sistem koristen s stališča, da bi bili dobri novinarji in prispevki nagrajeni od bralcev,
in da pisci, ki po presoji bralcev ne dobijo dovolj (denarja oz. glasov) izgubijo možnost plačanega delovanja v javnem prostoru,

in da ni volja nekega urednika tista, ki kroji kaj bo videno, cenjeno in plačano v Sloveniji,
ali še slabše, da neki kapitalski interesi odločajo, o tem, kaj bi naj 'navaden folk' vedel in kaj ne. Za tovrsten izbor pa : hvala lepa, niti centa.

Ali bi morda zgornji predlog ponudili novinarskim sindikatom?

Dolgoročno pa bi ta sistem bil zelo ustrezna rešitev tudi za regulacijo (preprečevanje onesnaževanje
akademskega) intelektualnega prostora spričo hiperprodukcije tekstov, ki ne služijo ničemur razen doseganju habilitacijskih točk.
Da mora človek zato, da najde pri kom en sam branja vreden tekst iti skozi celo vrsto ničvrednih tekstov (?!) -
..to je sistem, ki ne spodbuja, pač pa ovira pretok dobrih idej...v smislu, da je preveč informacij enako slabo kot nič informacij.
Če bi bili morda pripravljeni razmišljati in razvijati aplikacije tudi v tej smeri...

lp

Hvala za izčrpno mnenje in dobre ideje.

#8 benji79

benji79

Raziskovalec

• Members
  • 34 objav

Objavljeno 18 januar 2012 - 07:00

Mi ne pride na misel,da bi plačeval za novice(kao bonus novice),ker jih lahko dobim tudi drugje,kjer so zastonj.Z tem boste samo odgnali še tiste,ki so prebirali vaše članke.Spremljam vas od celega začetka in lahko rečem,da se stran zelo spreminja in sicer navzdol,če me razumete.Po drugi strani vas razumem.Kriza je zgleda tudi vas pahnila v obup.Ljudje potrebujejo plače,serverji so dragi,ampak razumite tudi Vi nas,da ni denarja in pač nekateri ne bomo brali "bonus novice".Upam,da vam uspe dobiti koga,ki pa bo le plačeval in boste imeli za kruh,nekateri pač delamo in to za res delamo,da imamo za kruh :D

#9 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 156 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 18 januar 2012 - 11:02

benji79 kot sem razumel gre za premium novice in kar se ostalega tiče ostane nespremenjeno.
Se pravi še vedno boš lahko na vseh omenjenih portalih, ki so pridruženi temu sistemu prebiral zastonjske članke,
če boš pa želel prebirati še kakšno dodatno vsebino v katero so snovalci članka vložili veliko truda in virov, boš pa zato moral plačati.

Podobno kot recimo (če prav razumem) Računalniške novice v obliki e-pošte in v tiskani različici. Seveda je nekaj vsebin podobnih, vendar v tiskani izdaji najdeš tudi kakšno stvar več, ki jo v brazplačnih e-novicah neboš našel.

Kar se mene tiče, če bi že plačal imam rajši plačljive novice na spletu kot pa v tiskani izdaji, ker včasih kakšno novico potrebuješ za nazaj in iskanje po celih kupih revij se le redko obnese... Ima pa vsak sistem svoje pozitivne in negativne lastnosti :D

#10 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 298 objav

Objavljeno 19 januar 2012 - 13:50

benji79 kot sem razumel gre za premium novice in kar se ostalega tiče ostane nespremenjeno.
Se pravi še vedno boš lahko na vseh omenjenih portalih, ki so pridruženi temu sistemu prebiral zastonjske članke,
če boš pa želel prebirati še kakšno dodatno vsebino v katero so snovalci članka vložili veliko truda in virov, boš pa zato moral plačati.

Podobno kot recimo (če prav razumem) Računalniške novice v obliki e-pošte in v tiskani različici. Seveda je nekaj vsebin podobnih, vendar v tiskani izdaji najdeš tudi kakšno stvar več, ki jo v brazplačnih e-novicah neboš našel.

Kar se mene tiče, če bi že plačal imam rajši plačljive novice na spletu kot pa v tiskani izdaji, ker včasih kakšno novico potrebuješ za nazaj in iskanje po celih kupih revij se le redko obnese... Ima pa vsak sistem svoje pozitivne in negativne lastnosti :D

@Pentium, hvala za tvoj odgovor, ki drži =)
Hvala tudi za mnenje...

#11 dupin

dupin

Raziskovalec

• Members
  • 31 objav

Objavljeno 19 januar 2012 - 19:11

Namesto, da bi plačeval e-novice teh slovenskih medijev razmišljam, da bi odpovedal naročnino na Delo, Nedeljski, Glas in še kakšno revijo. Ko nas bo večina odpovedala naročnine pa naj grejo uredniki ali kdorkoli hoče s klobukom prosit pa cesti. Barabe kapitalistične!

#12 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 949 objav
  • Interesi:Photoshop, Bloganje... pa še kaj se najde ;)

Objavljeno 22 januar 2012 - 15:57

Živjo. Imam še neko vprašanje in se mi zdi ta vprašanje+predlog :D zelo vredu. Nekateri izmed nas pišejo zagotovo dobre tutoriale. Pri tem dam ta predlog, da npr. jaz napišem neki tutorial vam pošljem vi to pregledate in, če je dobra novica jo sprejmeti in daste na RN->naj bi bila premium novica, ki bi bili vi in jaz zadovoljni z neki izplačljivim denarjem, isto kot deluje PSDTuts in še ogromno takšnih strani :mrgreen:.

Kako se vam zdi ta predlog?.

#13 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 156 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 22 januar 2012 - 20:19

Menim, da bi bila to premium novica samo v primeru, da nikjer na spletu še nebi bilo podobnega tutoriala in bi šlo na primer za nek čisto nov produkt, postopek in podobno.
Vsaj tako bi jaz rekel. Pa še to je spet bolj tutorial kot pa novica...

#14 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 298 objav

Objavljeno 25 januar 2012 - 12:56

Živjo. Imam še neko vprašanje in se mi zdi ta vprašanje+predlog ;) zelo vredu. Nekateri izmed nas pišejo zagotovo dobre tutoriale. Pri tem dam ta predlog, da npr. jaz napišem neki tutorial vam pošljem vi to pregledate in, če je dobra novica jo sprejmeti in daste na RN->naj bi bila premium novica, ki bi bili vi in jaz zadovoljni z neki izplačljivim denarjem, isto kot deluje PSDTuts in še ogromno takšnih strani ;).

Kako se vam zdi ta predlog?.

Tak predlog je več kot super in že sami o tem razmišljamo...Se uskladimo in javimo, hvala.

#15 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 761 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 25 januar 2012 - 14:11

Ja za kaj za vraga boš pa napisal tutorial ki ga ni mogoče dobiti kje brezplačno?

#16 juree

juree

1101010

• Members
  • 5 208 objav

Objavljeno 01 februar 2012 - 10:43

1. Če bi že plačal, neglede na to, da kao samo premium novice, hočem stran absolutno brez reklam.
2. Moje mnenje je, da bi bilo nov vir zaslužka poiskati kje drugje, kot z "premium" novicami.
3. Anonymous napovedal vojno slovenski vladi; ta novica ni niti slucajno premium, oz. nekaj za kar bi bilo vredno plačati. Že 3 dni se trobi povsod, da so napovedali vojno slovenski vladi pa sploh ne zahajam po nevem kako novičarskih straneh.

#17 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 298 objav

Objavljeno 01 februar 2012 - 10:52

1. Če bi že plačal, neglede na to, da kao samo premium novice, hočem stran absolutno brez reklam.
2. Moje mnenje je, da bi bilo nov vir zaslužka poiskati kje drugje, kot z "premium" novicami.

Možnost brez oglasov tudi preučujemo, hvala za mnenje...
Sicer pa bomo v naslednjih dneh servirali nekaj različnih pristopov prispevkov (raziskovalni, kolumne, itd...), kjer bomo za mnenje povprašali tudi vas, bralce.

#18 gapi_pro

gapi_pro

Govorec

• Members
  • 2 191 objav
  • Kraj:Dream place

Objavljeno 01 februar 2012 - 14:21

Integrirajte to zgornjo PIANO vrstico v stran ali pa jo vržite nekam drugam. Ker trenutno vam že tako zj..bano stran še bolj zj.be.

In pa reklame morajo stran.

#19 mpritr1

mpritr1

Vajenec

• Urednistvo
  • 298 objav

Objavljeno 01 februar 2012 - 14:53

Integrirajte to zgornjo PIANO vrstico v stran ali pa jo vržite nekam drugam. Ker trenutno vam že tako zj..bano stran še bolj zj.be.

In pa reklame morajo stran.

Ja, tudi PIANO orodna vrstica je v planu integracije z našo obstoječe. Za oglase pa tudi...
Zanimivo, da isto razmišljamo =)

#20 nekdo32

nekdo32

Raziskovalec

• Members
  • 26 objav

Objavljeno 03 marec 2012 - 07:50

Videl sem, da so po novem narocniki tiskane izdaje upraviceni do premium vsebin brezplacno, kako se aktivira to?

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov