Skoči na vsebino

IPB

Slika

Andorid 4.0 (Ice Cream Sandwich) Za Samsung Galaxy S2

Android 4.0 Samsung galaxy S2

Odgovorov v temi: 32

#1 Piratek Batek

Piratek Batek

nOObie

• Members
  • 10 objav

Objavljeno 20 marec 2012 - 15:47

Pozdravljeni

Ali mogoče kdo ve, če za Samsung galaxy s2, če andorid posodobiš na 4.0 obstaja kakšen sistem TouchWiz (na 2.3 je). Na nekaterih straneh sem prebral, da tega naj ne bi bilo, samo nisem pa še izvedel, kaj je "povedal" Samsung...

#2 Murdoc

Murdoc

Pomagač

• Members
  • 490 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 20 marec 2012 - 17:26

V Južni Koreju in par državah EU je že Galaxy S2 uradno na ICS-u.
Pri nas bi naj bil uradno sredi aprila. Če namestiš neuradno, potem ni TouchWiza, če pa uradno pa je.

#3 Piratek Batek

Piratek Batek

nOObie

• Members
  • 10 objav

Objavljeno 21 marec 2012 - 13:33

Hvala.

Torej bo treba še malo počakati. =)

#4 bizi10

bizi10

Spammer

• Root Admin
  • 4 014 objav

Objavljeno 21 marec 2012 - 20:44

Uradni rom za S2 je že zunaj http://anonym.to/?http://hotfile.com/dl/149514867/aea2f22/I9100XXLPQ_I9100OXALPQ_XEO.zip.html
http://samsungmobileclub.com/how-to-install-official-ics-i9100xxlpq-android-4-0-3-firmware-for-galaxy-s2-tutorial/

#5 bizi10

bizi10

Spammer

• Root Admin
  • 4 014 objav

Objavljeno 23 marec 2012 - 00:41

Je kdo že nadgradil Galaxy S2 na ICS 4.0.3? Jaz sem ga že in se mi zdi zelo vredu nadgradnja. Še malo bolj tekoč vmesnik, boljše upravljanje s certifikati, nimam pa občutka da bi kaj bolj kurilo baterijo kot se nekateri pritožujejo. Kakšne so vaše izkušnje?

#6 Murdoc

Murdoc

Pomagač

• Members
  • 490 objav

Objavljeno 23 marec 2012 - 01:33

Kaj maš to? Cyanogenmod? Galaxy Nexus je že 2 meseca na 4.0.2 :SlapSelf:

#7 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 761 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 23 marec 2012 - 10:21

Je kdo že nadgradil Galaxy S2 na ICS 4.0.3? Jaz sem ga že in se mi zdi zelo vredu nadgradnja. Še malo bolj tekoč vmesnik, boljše upravljanje s certifikati, nimam pa občutka da bi kaj bolj kurilo baterijo kot se nekateri pritožujejo. Kakšne so vaše izkušnje?

Med Cyanogen 7.10 in Cyanogen 9.
Na 7ki mi je S2 zdržal tam do pet dni z redno uproabo.
Na 9ki mi drži komaj dan pa pol z tak-tak uporabo.

#8 bizi10

bizi10

Spammer

• Root Admin
  • 4 014 objav

Objavljeno 23 marec 2012 - 10:51

Jaz imam gor trenutno official 4.0.3 rom za S2 (I9100XXLPQ_I9100OXALPQ_XEO). Baterija mi ob manjši aktivnosti in bolj kot ne telefoniranju zdrži cca. 3 dni. Lahko jo pa sprazniš tud v enem dnevu če se zraven spraviš. :)

Sem pa premaknil tole temo v mobilno tehnologijo.

#9 Murdoc

Murdoc

Pomagač

• Members
  • 490 objav

Objavljeno 23 marec 2012 - 11:23

Moj Galaxy Nexus ob zmerni uporabi drži točno 2,5 dni. Je pa zanimivost, da če imam svetlost zaslona avtomatsko nastavljeno, sploh ni zaslon največji porabnik energije :whistle2:

Objavljena slika

Kaj sploh pomeni to "telefon je nedejaven" ?

#10 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 100 objav
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 23 marec 2012 - 11:38

@bizi10, kateri certifikati? A certifikat NLB Klik-a gre namestiti?

#11 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 100 objav
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 23 marec 2012 - 12:48

Namestil sem Android 4.0.3 brez težav. Vmesnik je res izboljšan in sem zaenkrat zadovoljen.
Hmmm... glede certifikata. Uspel sem namestiti NLB Klik certifikat v telefon, a še vedno ne morem vzpostaviti varne povezave. Mogoče kdo pozna rešitev?

#12 bizi10

bizi10

Spammer

• Root Admin
  • 4 014 objav

Objavljeno 23 marec 2012 - 15:13

@bizi10, kateri certifikati? A certifikat NLB Klik-a gre namestiti?

Glede certifikatov je cela umetnost to gor spravit :)

Za enterprise certifikate sem to rešil tako da sem certifikat naložil na neko spletno stran v obliki PHP datoteke,

<?php
header("Content-Type: application/x-x509-ca-cert");
?>
-----BEGIN CERTIFICATE-----
dJKFsfLFFsDsdfFDFDFFDDFSFDDFDFDFDFSDF pač nek certifikat
-----END CERTIFICATE-----

Za osebne certifikate pa je fora v tem da jih naložiš na neko spletno stran ne kot PFX ampak kot P12 (lahko PFX tudi kar preimenuješ končnico v P12). In ko na to stran prisurfaš s telefonom in klikneš link do P12 certifikata ti ga uvozi.

V glavnem sem uspel spravit telefon na WiFi omrežje kjer je veriga zaupanja sestavljena iz treh certifikatov (EAP MSCHAPv2) in deluje brez problemov na 4.0.3, medtem ko je imela 2.3.6 verzija težave z dostopom do certifikate storage-a po resetu telefona.

Če bo želja lahko spišem en vodič na temo certifikatov v Android sistemu.

#13 gogy7

gogy7

Igračar

• Members
  • 122 objav

Objavljeno 17 april 2012 - 13:39

Mene pa zanima ali bi lahko posodobil tudi samsung galaxy S na to verzijo Androida?

#14 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 011 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 17 april 2012 - 14:43

Mene pa zanima ali bi lahko posodobil tudi samsung galaxy S na to verzijo Androida?

Uradno ne, neuradno da. ROMe imaš na volju tukaj.

#15 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 187 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 17 april 2012 - 15:11

Malce si bom sposodil temo. Ali kje piše oziroma je kje objavljeno katera različica je uradna za določen model telefona?
Ker mi androida ne uspe posodobiti naprimer preko te Samsung app, piše pa da je nova različica na voljo.
Samo sedaj nevem ali obstaja še kakšna druga pot za posodobitev (razen uradni servis) in pa da bi vedel, da firmware res ustreza in deluje dobro na aparatu.
Ker vem da nekateri posodabljajo na različice, katere niso namenjene za določen tip telefona...

#16 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 011 objav

Objavljeno 17 april 2012 - 18:24

O katerem telefonu govoriš? Ponavadi podatke najdeš na uradni strani... Če ne gre posodobit preko telefona niti preko programske opreme za telefon (se pravi preko PCja) potem verjetno (vsaj za našo državo) uradne posodobitve (še) ni.

#17 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 187 objav

Objavljeno 18 april 2012 - 13:37

Recimo točen model: Samsung galaxy 5 i5500

#18 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 011 objav

Objavljeno 18 april 2012 - 22:59

Recimo točen model: Samsung galaxy 5 i5500

Kolikor sem malo pogooglal je zadni uradni rom za tvoj telefon Android 2.2, oziroma če imaš različico i5500L, potem obstaja 2.2.2

#19 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 187 objav

Objavljeno 19 april 2012 - 09:09

Trenutno ima telefon naložen 2.1 update1 različico in nikakor ne morem s Kies-om posodobit na novo različico...
Pri Kiesu je pa tako, da telefon napiše downloading update ali nekako tako in tisti striček se pokaže kot delo, ampak to je tudi to. Lahko ga pustiš tudi eno uro pa se nebo zadeva premaknila...
Nazadnje pomaga baterija ven in ponovni vklop, da se aparat prižge...

#20 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 011 objav

Objavljeno 19 april 2012 - 14:05

Se pravi Kies ti javi posodobitev in jo tudi želi naložiti, ampak sam postopek nadgradnje pa potem ne pride do konca?

Vem da sem imel težave s Kiesom tudi jaz pri Samsung Galaxy Spica... ampak sedaj bi pa to že lahko Samsung malo popravil... Lahko poskusiš nadgraditi s ODIN, s tem bi morala nadgradnja potekati gladko - navodila.

Lahko pa prej pišeš mail na RAM 2 in ti bodo verjetno znali pomagati... Ali pa telefon odneseš k njim, to bi ti moral na hitro zrihtat (in seveda brezplačno). ;)

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov