Skoči na vsebino

IPB

Slika

Ali Forum Rn Umira?

Odgovorov v temi: 75

#1 Jakob

Jakob

Sufler

• Validating
  • 233 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 22 marec 2012 - 20:31

Sem reden bralec Racunalniskih-novic na spletu, in vsake toliko napisem kaksen komentar na forumu. Ampak se mi zdi da tale forum pocasi umira. Tudi število člankov tako kot kakovost člankov počasi pada. Taka so moja opažanja, že kar nekaj mesecev, mogoče se motim, ampak drugi podobni portali imajo po mojem mnenju večji dnevni obisk in uporabniki so tudi bolj aktivni.

#2 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 011 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Krško

Objavljeno 22 marec 2012 - 21:08

Tudi meni se zdi da ni nevem kako živahno... ampak upajmo na boljše čase... Zakaj ljudje ne sodelujejo ne vem, pa še redek forum je, kjer za mesečno aktivnost lahko dobiš nagrado... mogoče smo preveč tech usmerjeni? :)

#3 Jakob

Jakob

Sufler

• Validating
  • 233 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 22 marec 2012 - 21:46

Ja mogoče pa smo res preveč "tech" usmerjeni, pomoje manjka bolj zanimivih raziskovalnih člankov zanimivih vsebin ki podrobneje opisujejo kakšen del OS-ja ali del strojne opreme...
Res da je portal o novicah iz sveta računalnikov, ampak se vse samo ponavlja. 3 mesece pred izidom kakšnega Applovega izdelka je vsak tretji članek samo o tem.
Na drugih portalih izvem veliko več, pa še plačljivih vsebin nimajo. To glede te nagrade, je zanimiva zadeva, ampak imam občutek da veliko, jih sploh neve da to sploh obstaja.

#4 Jure

Jure

Raziskovalec

• Members
  • 34 objav

Objavljeno 22 marec 2012 - 21:50

Mislim,da forum ni čisto nič preveč tech usmirjen. Saj je računalniški forum in tak forum mora biti tako usmirjen ne pa, da ima polno drugega materiala samo tistega,kar se pa išče pa ni za najti. Tudi obiskanost in aktivnost se bo dvignila.

#5 Murdoc

Murdoc

Pomagač

• Members
  • 490 objav

Objavljeno 22 marec 2012 - 23:12

Ali imaš strokovni forum, ali pa nabijalnico. Čarovnija, je nekaj vmes obdržat. Ogromno k slabši obiskanosti pripomorejo tiudi socialna omrežja.

Meni se prav dopade, da ni gužve, lahko normalno komuniciraš. Če bi želeli spet "stari" forum, pa je vse odvisno od administeracije. Dokler se kdo od njih je javi, je čisto brezveze razglabljat o tem.

#6 bizi10

bizi10

Spammer

• Root Admin
  • 4 014 objav

Objavljeno 23 marec 2012 - 00:39

Želja je precejšnja da bi se forum spet malo zbudil. Išče se tudi nove sodelavce na področju foruma, ki bi s svojimi idejami in prispevki pomagali spet malo oživit forum z novimi aktualnimi temami. Če je kdo zainteresiran da bi se pridružil ekipi vas vabim da pišete na mail forum@nevtron.si

#7 Murdoc

Murdoc

Pomagač

• Members
  • 490 objav

Objavljeno 23 marec 2012 - 08:31

Teme niso problem. Dobre stare teme se da oživit, nove pa potrebujejo debate.

Preimenovanje iz aktualne debate v splošne debate?
Lahko bi še forum bil bolje nakazan na domači strani RN.
Vgrajen vtičnik v tedensko spletno pošto? Izgled ostane enak, le dodatek odspodaj. Ni vrag, da nebi kdo prišel na forum nazaj. /popravljam: raje obstrani :D

Aja, pa ugled uporabnika! npr. 50 lajkov dobiš en zelen plus. Pripomore, da se uporabik začne zavzemat za forum.

#8 bizi10

bizi10

Spammer

• Root Admin
  • 4 014 objav

Objavljeno 23 marec 2012 - 10:10

Teme niso problem. Dobre stare teme se da oživit, nove pa potrebujejo debate.

Preimenovanje iz aktualne debate v splošne debate?
Lahko bi še forum bil bolje nakazan na domači strani RN.
Vgrajen vtičnik v tedensko spletno pošto? Izgled ostane enak, le dodatek odspodaj. Ni vrag, da nebi kdo prišel na forum nazaj. /popravljam: raje obstrani :D

Aja, pa ugled uporabnika! npr. 50 lajkov dobiš en zelen plus. Pripomorem, da se uporabik začne zavzemat za forum.

Ja ugled uporabnikov imam v planu dodati. Ali bo to preko tega sistema všeč mi je ali pa bo to ločen modul zahval pa bomo še videli. Izpostavitev vsebin se bo tudi še pregledala.

#9 Simon Hocevar

Simon Hocevar

Sufler

• Administrators
  • 220 objav

Objavljeno 23 marec 2012 - 10:15

V prihodnosti se bomo potrudili, da bo forum spet zaživel, dodali bomo nove teme v skladu z razvojem računalništva (tablice, pametni mobilniki itd..), poleg tega pa bomo poskušali redno dadajati zanimive in uporabne vsebine.

#10 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 949 objav
  • Interesi:Photoshop, Bloganje... pa še kaj se najde ;)

Objavljeno 23 marec 2012 - 15:22

Mogoče že ampak, če se med SEBOJ NE razumete. Po tem pa tudi kurac od ovce po domače rečeno. Nikoli nisem videl, da bi objavili na vašem FACEBOOK-u , kjer lepo spammate za vaše LIKE in neke brezvezne vsebine, da bi dodali zraven še malo novic, da imaste tudi FORUM! Zgleda, da res forumaši se trudimo uredništvo pa samo hitro Copy paste lima v revije pri tem pa pozabi odstraniti kakšen napis, kot sem zadnjič opazil. Bila je novica in potem je pisalo za več si oglej videposnetek spodaj :D
Potem se pa čudiš pa gledaš spodaj ... ?

#11 fitipaldi

fitipaldi

Govorec

• Members
  • 2 548 objav
  • Kraj:MB

Objavljeno 25 marec 2012 - 19:36

RN forum ni umrl, tudi ne umira. Životari tam od 2009. Kot je omenil johnny S, opaziti je tudi "bum" socialnih omrežji, ko so dosegla svojo "kritično maso" uporabnikov. Izgleda, da si dosti ljudi raje izmenjuje (tudi tehnične) informacije preko le teh. Zanimanje za računalništvo prav tako pada, kar se opazi tudi na rač. forumih svetovnega ranga (XS, Guru of 3D, techPowerUp,..).
Forum je tech usmerjen in smo do nabijalnice/pisave v stilu 24kur kritični, ker želimo forum obdržati na višjem nivoju in tudi to pripomore svoje. Seveda zelo manjka že omenjene reklame.

Zelo zaželena je pozitivna* kritika in ideje ter želje; Klik
*to ne pomeni samo hvaljenja, pač pa kritiko, ki pripomore k forumu.
Tako vam lažje/bolj prilagodimo forum. Ne razumem zakaj tako s težavo sodelujete v teh temah.
V kolikor se samo eden oglasi z neko idejo in je potem konec res nebo nič, ker sprememb za enega uporabnika res ne bomo delali, če pa vas bi to idejo več podprlo (oz. argumentiralo zakaj bi bila to slaba ideja) bi se vsekakor delalo na uresničitvi le te.

Mogoče že ampak, če se med SEBOJ NE razumete.

Tole je vsekakor svojevrsten problem...

#12 bizi10

bizi10

Spammer

• Root Admin
  • 4 014 objav

Objavljeno 25 marec 2012 - 21:30

Na izpostavitvi vsebin se bo zdaj malo bolj aktivno delalo, tako na Facebook kot na osnovno stran novic se planira pripravit dodatne izpostavitve forum vsebin. Se pa z večino strinjam da je vse po svoje nekaj pripomoglo k zatonu forumov. Moje mnenje pa je da kvečjemu ažurne tehnično zahtevnejše vsebine, vodiči, napotki, tutoriali, ter mogoče obenem nekoliko večji poudarek na mobilnih tehnologijah bodo teme ki bodo pritegnile nove uporabnike na forum.

#13 Aljoša

Aljoša

Iznajdljivec

• Members
  • 807 objav

Objavljeno 01 april 2012 - 21:22

Morda bo novi dizajn forum prinesel kakšnega novega uporabnika.

Če bi se na ta forum sedaj aktivno vključilo 500 novih uporabnikov, bi se število naslednjih novih uporabnikov garantirano iz meseca v mesec sunkovito povečevalo. Ljudje se po pomoč najraje obrnejo tja, kjer bodo dobili velik odziv. Upam, da se bo v prihodnjih mesecih obrnilo kaj na bolje..

#14 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 593 objav
  • Kraj:Goriška primorska
  • Interesi:Elektronika, računalništvo, fotografija, video

Objavljeno 07 april 2012 - 22:02

Lahko priznam da sem zadnja leta bolj malo aktiven. Predvsem zaradi pomanjkanja časa.
Me pa sedaj močno odbija nova podoba. Sam "design" mi ni napačen težava je le v tem da so linki za brskanje in upravljanje po forumu drugače postavljeni in skriti kot je to pri običajnih forumih.
Že tako imam malo časa za to, pa mi je treba še iskanja teh linkov, kot je za ogled zadnjih objav i.t.d. To vse me dodatno odvrača od včasih zelo priljubljenega foruma. :(

#15 bizi10

bizi10

Spammer

• Root Admin
  • 4 014 objav

Objavljeno 07 april 2012 - 22:35

Po nadgradnji foruma so številke vzpodbudne, prav tako so v načrtu novosti ki bodo upam da privabile več uporabnikov k aktivnemu sodelovanju tako da upamo na najboljše. ;)

#16 Matej

Matej

Pomagač

• Members
  • 454 objav

Objavljeno 07 april 2012 - 23:12

Meni je pa tale dizajn bolj všeč. :) Res je, da malo rabiš, da se ga navadiš, ker je malo drugače ampak je vse skupaj boljše zasnovano...
Je pa RN res malo manj aktiven v zadnjem času ampak enako lahko rečem za vse ostale slovenske forume. Očitno forumi niso več tako 'in' kot so včasih bili...

#17 borutvel

borutvel

RN Legenda

• Members
  • 13 210 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 08 april 2012 - 00:18

Ne da umira, moje skromno mnenje je, da je že umrl. Uporabnikov, ki smo začeli z "polnjenjem" foruma ni več (Scarab79, Selines,...). Razlogov za to je več. Prvi in najpomembnejši je najbrž (osebno mnenje) da smo se postarali in ko 9875436 x odgovoriš na ISTO vprašanje ti pač preneha biti zabavno. Drugi razlog je bil ignoranca vodstva podjetja Nevtron, do uporabnikov, ki smo želeli dvigniti nivo foruma (Bizi10 je bil EDINA izjema, vendar je za vsako spremembo potreboval vsaj 14 dni, da je bila posamezna sprememba odobrena "od zgoraj").
itd

#18 Murdoc

Murdoc

Pomagač

• Members
  • 490 objav

Objavljeno 08 april 2012 - 16:57

Nobene reklame o forumu v novicah?

#19 MaTTo

MaTTo

Iznajdljivec

• Members
  • 919 objav
  • Kraj:Ptuj

Objavljeno 09 april 2012 - 18:31

Forum bi se pač moral preseliti na facebook, ker ljudje so zadovoljni samo še tam.

#20 Murdoc

Murdoc

Pomagač

• Members
  • 490 objav

Objavljeno 10 april 2012 - 18:50

Daj ne omenjaj takih idej, bo še res kaj iz tega :whistle2:

Potem pa res, bo internet le še socialna mreža? Fak ne.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov