Skoči na vsebino

IPB

Slika

Nakup Računalnika

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 13

#1 bizjak3

bizjak3

nOObie

• Members
  • 8 objav

Objavljeno 07 junij 2012 - 21:58

Živjo !

Odločam se za nov računalnik, ker je ta že kar malce zastarel za igranje igric. No mislim kupit kak slabši gamerski računalnik. Do zdaj, kar sem brskal se mi zdi tale http://www.mimovrste...r-6-30-ghz#tech še najbolj primeren.

Na tem računalniku mislim imet zagnan minecraft server in minecraft igro ( če poznaste ). Oboje poje kar nekaj rama ampak mi na tem ki ga imam zdaj ( 4GB rama ) deluje še kar dobro. Glavni problem je CPU ki ga mam skos na 100% ob igranju in posledično tudi kar malo štopa.

No da ne bom preveč zašel. Za računalnik sem pripravljen odšteti do 700€. Iskal sem tudi kakega, ki bi imel intel i7 procesor ampak so vsi nad 700€. Sam si računalnika tudi nebi sestavljal da ne bi kaj narobe naredu oz. mi kaka komponenta ne bi pravilno delovala.

Prosil bi vas če mi pomagate izbrat računalnik, ker nimam ravno nevem koliko poznanja v zvezi z računalniki. Kaj bi mi vi priporočali ?

Že v naprej hvala za odgovore.

#2 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 081 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Kranj
  • Interesi:airsoft

Objavljeno 07 junij 2012 - 23:10

Ali res tako močno potrebuješ i7? Mašina z i5 37xxk in 8gb rama te pride že pod 600 eur. Sicer ne poznam tako dobro te igre, pa vendarle...a virtualnih jeder ne podpira? V primerjavi s tvojim sedanjim procesorjem, je (verjetno) tudi i5 dovolj močan.

#3 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 008 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 08 junij 2012 - 07:40

Imaš i7 pod 700€, ampak imaš manj zmoglivo grafično not... Če pa se ti ne mudi, je verjetno boljše počakati na Ivy Bridge, ker bodo takrat verjeno i7 cene padle...

#4 bizjak3

bizjak3

nOObie

• Members
  • 8 objav

Objavljeno 08 junij 2012 - 09:35

Zdaj imam Intel Core 2 Duo CPU T6600 2.20 GHz. Vem tudi ta je precej dober, ampak ne prenese serverja + igro in se server večkrat overlouda. Kaj pa so virtualna jedra ? Torej po vašem mnenju i7 sploh ne bi potreboval in bi bil i5 že dovolj dober ? Kaj pa grafična v tem računalniku a je dobra ali je nekje v povprečju ?

#5 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 081 objav

Objavljeno 08 junij 2012 - 17:06

Hm, če lahko sodim po temu grafu....(verjetno ni tako velika razlika med e in t modelom), je kar zadovoljiv.

http://www.anandtech.com/bench/Product/61?vs=551

Virtualna jedra: hypertreading. prvič predstavljena v pentium 4 procesorjih, sedaj pač izboljšana zadeva. fizično je eno jedro, sistem pa vidi še enega, ki je sicer "virtualen", ampak aplikacije kot autocad, photoshop znajo izkoristiti večjeder/več procesorjev in s tem pohitrijo procesiranje.

#6 bizjak3

bizjak3

nOObie

• Members
  • 8 objav

Objavljeno 08 junij 2012 - 19:58

Torej po vašem mnenju bi bil tale računalnik še kar v redu za igranje igric ? In hvala vam za vse odgovore in za razlago virtualnih jeder ;) .

#7 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 081 objav

Objavljeno 08 junij 2012 - 20:43

Tukaj imaš še sandy bridge procesor, se pravi serijo i5 2xxx. Verjetno boš zaradi cenovne politike dobil že tudi serijo i5 37xx (ta, ki je v grafu). Seveda ni ogromne razlike med tema dvema, samo če že kupuješ...potem vzemi raje ib serijo, i3xxx. Grafična je pa nekje nižji srednji razred, in grafika na i5 377xK (pazi na K) ima skoraj podobno, hd4000, onboard. malo preveri specifikacije za igro. če ne potrebuješ poštene grafike, bi lahko bila že osnovna intelova dovolj.

#8 bizjak3

bizjak3

nOObie

• Members
  • 8 objav

Objavljeno 08 junij 2012 - 22:24

To so zahteve igre:

Minimum Requirements:
  • CPU : Intel P4/NetBurst Architecture or its AMD Equivalent (AMD K7)
  • RAM : 256MB
  • GPU : ATI Rage or GeForce 256 with OpenGL 1.2 Support
  • HDD : At least 90MB for Game Core and Sound Files
  • Java Runtime Environment (JRE) 6 or up is required to be able to run the game.

Recommended Requirements:
  • CPU : Intel Pentium D or AMD Athlon 64 (K8) 2.6 GHz
  • RAM : 1GB
  • GPU : GeForce 66xx or ATI Radeon 9xxx and Up with OpenGL 2 Support (Excluding Integrated Chipsets)
  • HDD : 150MB

Torej ti mi predlagaš da pogledam računalnik s procesorjem i5 37xx. In kaj je ib serija i3xxx a to je serija procesorjev i5 al i3 ? Raje dam malo več pa mam malo boljš če že kupujem novo ane. Igra niti ne potrebuje nevem kake grafike, če maš vse na minimalno. Samo jaz si želim da bom mel na max. vse in da bo delala brez štopanja.

#9 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 081 objav

Objavljeno 08 junij 2012 - 23:42

Ja, tam sem se zatipkal no :) drugače pa ja, vzemi i5 serijo, tiste, ki imajo 37xx oznako. To je nova serija procesorjev, ivy bridge. po možnosti boš dobil cenejšo ali enako drago konficuracijo za novi čipset kot stari. Po možnosti K, ki ima malce boljšo grafiko, hd4000. glede na tole karto iz tom's hardware...je tudi hd4000 dobra (tukaj je hd3000, novejša 4000 je normalno še boljša :) Da vidiš primerjavo, kje se giblješ. drugače pa sedaj kupi samo mašino brez grafike posebej, potem pa boš videl, kako gre. in našparaš še malo za grafiko, pa si zmagal :) Discrete: 6600 GT, 6800LE, 6800 XT, 7300 GT (DDR2), 8500 GT, 9400 GT
Go (mobile): 7600 (128-bit) Discrete: 9800 XT, X700 PRO, X800 GT, X800 SE, X1300 XT, X1600 PRO, HD 2400 XT, HD 4350, HD 4550, HD 5450
Mobility: X800, 3470, HD 5470 (DDR3), HD 5430, 6300M
Integrated: HD 6310, HD 6320 Integrated: Intel HD Graphics 3000

#10 bizjak3

bizjak3

nOObie

• Members
  • 8 objav

Objavljeno 09 junij 2012 - 11:17

Dobro malo sem pobrskal in našel še tega http://www.mimovrste...970-34-ghz#tech z intel core i7, samo ima pa samo 1 RAM 8GB namesto 2x 4GB. A se bo to veliko poznalo pri samem delovanju sistema ? Ima pa tudi USB 3.0, in grafično od intel HD 4000. Sem pogledal malo tudi to http://www.funtech.si/si/konfigurator/ spletno stran samo si neznam sam izbrat komponentov, mislim grafično, zvočno, mrežno, procesor... bi že šlo. Samo nevem kako matično bi vzel, ker nevem kakšne so sploh razlike.

In hvala vam za vso pomoč do zdaj.

#11 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 081 objav

Objavljeno 09 junij 2012 - 13:36

No, dvojni kanal se že pozna pri ramu, samo toliko pa spet ne. Pri matičnih ploščah tudi ne odkrivaj tople vode...če nisi ekstremni navijalec ipd, ti bo že navadna asrock povsem zadoščala. poglej samo konektorje, katere ima (usb3 že mora biti), pa ostale usb vhode, potem pa sam veš, kaj potrebuješ.Ti kar nabavi slednjo, na mimovrste, pa boš srečen :)

#12 bizjak3

bizjak3

nOObie

• Members
  • 8 objav

Objavljeno 09 junij 2012 - 14:09

Hvala ti za vso pomoč. Bom nabavil potem kar tegale z intel core i7 :Yahoo: . Grafično bom pa kasneje dokupil, če jo bom res potreboval, ampak mislim da bo kar zadovoljiva zaenkrat. Edino tale RAM mi ni prav všeč, ker je samo 1x 8GB. Bom kasneje če bo možno dokupil še enega in ga priklopil, če bo še kak konektor na matični prost, drugače se bom pa s tem zadovoljil. Tale od mimovrste ima tudi 2x USB 3.0 tko da bom lahko izkoristil vso moč zunanjega diska ki ima USB 3.0 :Yahoo: . Še enkrat vam hvala za pomoč. Lomaj čakam da pride domov :pray: .

#13 fitipaldi

fitipaldi

Govorec

• Members
  • 2 548 objav
  • Kraj:MB

Objavljeno 10 junij 2012 - 11:10

V kolikor se boš odločil za nadgradnjo RAMA, nov modul DDR3 RAMa, 8 GB kapacitete, te pride od 50€ dalje. Prej samo preveri kaj piše (firma, zakasnitve, frekvenca ter voltaža) na že vgrajenem RAMu, namreč se priporoča identični modul.
Lahko dodajaš, odvzemaš ter 'mešaš' module med sabo vendar se lahko pojavijo težave s stabilnostjo sistema.

#14 bizjak3

bizjak3

nOObie

• Members
  • 8 objav

Objavljeno 10 junij 2012 - 18:53

Ne, sej meni je 8GB dovolj, samo se mi zdi da bi blo 2x4GB veliko boljš. No ja, bom počakal da pride računalnik domov in bom videl kako bo sistem deloval. Če bo problematičen RAM ( mislim da ne bo ), ga bom pač menjal.

Samo še eno vprašanje. Kje se lahko pogleda obremenitev grafične kartice oz. koliko jo pač porabi program-igra.

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov