Skoči na vsebino

IPB

Slika

Navajanje Virov Pri Člankih

Odgovorov v temi: 5

#1 Issak

Issak

Govorec

• Members
  • 2 827 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Zgornji Kašelj
  • Interesi:marsikaj.

Objavljeno 17 junij 2012 - 21:46

Zanima me, zakaj vedno navajate nepopolne vire pri člankih? Če ima članek veze z ukradenimi microsoft dokumenti, sem prepričan, da ga niste našli na prvi strani microsofta.
Internetni vir se navede tako, da napišete točen naslov do strani, iz kjer ste črpali vsebino, in zraven še datum in uro zadnjega dostopa. Tako so nas učili že v osnovni šoli, in v gimnaziji, in na faksu.
Prosim, če navajate dejanske vire, ker microsoft.com ali apple.com ali google.com pač ne pomaga popolnoma nič. Vir naj bi bila povezava do strani, kamor lahko človek gre, če ga zanima kaj več o vsebini, ne pa splošna uradna stran podjetja, o katerem članek največ govori.

Greste se neko resno revijo, pa imate težave pri takih osnovah.
Poleg tega ne bi škodilo kakšnega članka lektorirati, ker slovničnih napak kar mrgoli.

Lep pozdrav

#2 Issak

Issak

Govorec

• Members
  • 2 827 objav

Objavljeno 14 avgust 2012 - 21:33

http://www.racunalni...naslonjaca.html

Razumem da ste tako na hojladri kar se tiče povezav, ampak resno? Navedeni vir zgornjega članka je MICROSOFT.com? Zadeva ima opraviti z logitechom in skypom (okej, skype je del M$ja, ampak vseeno, nima M$ absolutno nobene zveze s tem logitechovim produktom), vsaj tisti vaši logitech napišite, če že ne morete objaviti linka do kjer ste zadevo dejasnko našli (ni se težko iti novinarjev brez virov, pač nekaj napišeš, snameš en video z youtubea pa je).
In potem še prodajate naročnino za 30€ letno za določene članke? Če se že pri brezplačnih ne potrudite, me ne boste nikoli prepričali v nakup naročnine, niti z nadležnimi popupi.
Kar se greste tukaj je ilegalno in kraja intelektualne lastnine (ker navajate slike iz drugih strani in SE NANJE CELO PODPIŠETE!!!), po drugi strani pa so vaši članki lahko totalen bullshit, ker nikoli ne navedete preverljivega vira. Ali pa ne? Nikoli ne moremo vedeti, ker ni vira.

http://www.ehow.com/...net-source.html

Vem da ignorirate vse kar pride v zvezi s to temo, ampak bom težil za vsako 'novico', dokler se ne boste bodisi popravili, bodisi me banali s portala.

Lep pozdrav

#3 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav
  • Interesi:Photoshop, Bloganje... pa še kaj se najde ;)

Objavljeno 21 avgust 2012 - 11:44

Se strinjam tudi jaz ;). Odgovora pa res najbrž nebo.

#4 Simon Hocevar

Simon Hocevar

Sufler

• Administrators
  • 220 objav

Objavljeno 24 avgust 2012 - 07:57

Se strinjam, da na omenjeni novici Mikrosoftova povezava nima kaj iskati (o tem se bom pogovoril z urednikom). Rad pa bi izpostavil eno stvar: Povezava na koncu članka ni mišljena kot vir (če bi bila mišljena kot vir bi namesto "Povezave" pisalo "Viri"), te povezave služijo kot dodatno branje na to temo (če torej koga še kaj v tej smeri zanima, klikne na to povezavo). - Spet - Microsoftov link tam nima kaj iskati. Javim ugotovitve, ko zadevo raziščemo.

lp

#5 Simon Hocevar

Simon Hocevar

Sufler

• Administrators
  • 220 objav

Objavljeno 24 avgust 2012 - 08:01

Vzeto na znanje. V prihodnje bodo naši novinarji na to bolj pozorni!

Hvala za opozorilo.

#6 Issak

Issak

Govorec

• Members
  • 2 827 objav

Objavljeno 15 september 2012 - 16:35

Opažam, da se je stanje izboljšalo. Hvala, in se opravičujem za malce povzdignjen ton, vendar sem to izpostavil že kar lep čas nazaj, pa se je šele sedaj uredilo.

Lep pozdrav!

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov