Skoči na vsebino

IPB

Slika

Freeze Freeze Freeze

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 8

#1 cannibal

cannibal

RN forum freak

• Members
  • 9 840 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Inn i evighetens morke
  • Interesi:Brezveze

Objavljeno 23 junij 2012 - 18:24

Hey,
komp mi zadnje 14 zmrzuje čisto za brezveze, včasih če samo pogledam novice na net, včasih če poslušam muziko, včasih celo v screensaving mode in včasih ob samem loginu. Nevem v čem bi bila fora, ker sem včeraj winse formatiral, pa je še kar isto. Problem je, da freeza in se ne resetira sam, niti ne zajavska z bluscreenom. Softwer je že lep čas isti, na novo inštaleral nisem nič, da bi bil kakšen črv pa ne verjamem, ker je frišno formatiran.
Možno, da se preveč greje, nimam programov za to, ampak nazadnje ko sem bios čekeru po freezu je meu proc 74C (Q9300, stock), kar mi niti ni preveč, ker že od štarta ko sem ga dobil v idlu dela med 65-80 in loadu 90-106 (valda so senzorji hin) lol in do nazadnjega s tem nisem imel problemov, temperature so pa že vsaj dve leti v tem rangu. Od termalne je po 4ih letih verjetno ostal samo kakšen flek verjetno, nevem. Če bi se pregrel, bi se verjetno ugasnil in ne freezal, al kako je s tem?! V event viewerju je nazadnje 5 sekund +/- pred freezom v EV pisalo:

Information 23.6.2012 18:23:25 Kernel-Power 89 (86)
ACPI thermal zone ACPI\ThermalZone\THRM has been enumerated.
_PSV = 346K
_TC1 = 4
_TC2 = 3
_TSP = 6000ms
_AC0 = 346K
_AC1 = 0K
_AC2 = 0K
_AC3 = 0K
_AC4 = 0K
_AC5 = 0K
_AC6 = 0K
_AC7 = 0K
_AC8 = 0K
_AC9 = 0K
_CRT = 348K
_HOT = 0K
_PSL - see event data.

Information 23.6.2012 18:23:23 Kernel-Processor-Power 26 (4) (ta event je 4× v isti sekundi, Proc1-4)
Processor 1 in group 0 exposes the following:

1 idle state(s)
2 performance state(s)
0 throttle state(s)

Critical 23.6.2012 18:23:20 Kernel-Power 41 (63)
The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

Information 23.6.2012 18:23:15 FilterManager 6 None
File System Filter 'FileInfo' (6.1, ‎2009‎-‎07‎-‎14T01:34:25.000000000Z) has successfully loaded and registered with Filter Manager.

Information 23.6.2012 18:23:12 Kernel-General 12 None
The operating system started at system time ‎2012‎-‎06‎-‎23T16:23:12.110000000Z.

#2 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 424 objav

Objavljeno 24 junij 2012 - 12:31

Jz bi posumil napajalnik.
Imaš slučajno LC Power? Meni je tud LC power po 4ih letih delovanja namreč začel zamrzovat sistem. Sem poskusil menjat OS, dual boot, preoblemi enaki, sem že sumil matično ploščo, pa sem zamenjal celoten sistem razen napajalnika, ohišja, diskov (dobil sme ga ravno zelo ugodno), pa so bile iste težave.
Tako da, jz bi prvo posumil napajalnik, 2. opcija pa kaj z RAMom ali celo matično ploščo.

#3 cannibal

cannibal

RN forum freak

• Members
  • 9 840 objav

Objavljeno 24 junij 2012 - 19:13

Napajalnik je Etasis 750w. Rame sem lani dopolnil s še 2 Corsair palci po 2gb, z matično imam pa že od začetka probleme, asus p5n-d, saj ko sem komp dobil niti Winsi niso bootal brez bluesceenov, pa sem klical v Mlacom in nasedel na varko, da so krivi driverji, sem dal druge in je nekaj časa delalo, potem pa spet bsodi. Vmes sem menjal grafično (prej 8800gt sli, zdaj hd6950), ker so stare dostikrat sesule sliko in bsodale, je sicer dosti bolje zdaj, ampak še vedno sem ter tja bsoda. Ta moment pa nič, samo freeza. Cvikam, da nebi disk odletel zaradi tega. Kakšen free program za ram test?

#4 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 424 objav

Objavljeno 25 junij 2012 - 18:20

Hirens' Boot CD, pa imaš gor vse živo za teste, med drugim tudi memtest.
Nimaš pa slučajno matične več v garanciji?
Če je še, nesi nazaj...

#5 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 156 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 26 junij 2012 - 16:44

Drugače v biosu lahko nastaviš pri kakšni temp se ti PC ugasne, da ne pride do pregretja.
Sedaj če imaš to funkcijo izključeno lahko pride do kakšnih težav, vendar dvomim, da zamrzovanje sistema.
Samo temp pa lahko tudi preveriš da malo potipaš hladilnik in oceniš ali ni mogoče prevroč :D

In kot je bilo že opisano, lahko da je težava z napajanjem. Lahko je težava v napajalniku ali pa tudi sama matična...
Preveri mogoče z Lavalys Everest, kjer tudi vidiš koliko napajanja bi moral imeti jedro, +3,3V, +12V itd in lahko vidiš ali so velika odstopanja / nihanja v napajanju. Everest ima tudi dobro opcijo, da če ti deluje v ozadju lahko nastaviš, da ti recimo temperature in / ali napetost prikazuje v statusni vrstici pri uri in potem hitro vidiš ali kaj ni ok...

#6 cannibal

cannibal

RN forum freak

• Members
  • 9 840 objav

Objavljeno 29 junij 2012 - 02:07

Bil na servisu in so rekli, da ni bil problem pri procesorju, ki se je pregreval, ampak v ventilatorju na grafični, ki je odpovedal.

#7 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 156 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 29 junij 2012 - 07:16

Potem po domače rečeno se ti je GPU pregreval... Mislim, da ima tudi grafična kartica svoj toplotni senzor, tako da bi s kakšnim programom moral zaznati povišane temperature...

#8 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 424 objav

Objavljeno 29 junij 2012 - 14:11

Heh, kera bedna fora...
Samo, da si zrihtal :)

#9 Aljoša

Aljoša

Iznajdljivec

• Members
  • 807 objav

Objavljeno 30 junij 2012 - 09:10

Samo temperaturo procesorja si pa vseeno znižaj, da ne boš mel še v prihodnje podobnih problemov.

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov