Skoči na vsebino

IPB

Slika

Windows 8 Pro Za 32€

windows 8 windows microsoft

Odgovorov v temi: 7

#1 Remy.Portoro..

Remy.Portoro..

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 03 julij 2012 - 13:13

Temo sem odprl, da ne bi preveč smetil komentarjev na istoimenskem članku, bom pa še 1x vprašal tukaj in vas poprosil za nasvet. V kometarju pa sem postavil tole vprašanje: A mi lahko nekdo pove kako bom lahko ohranil programe (predvsem igrice in pripadajoče savegame-e) potem ko bom upgrade-al na Windows 8 Pro. Trenutno uporabljam outdated Windows Vista Home Premium 32-bit SP2. A se mi bolj splača še prej upgrade-at na Windows 7?

P.S. Moj prvi post :).

#2 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 011 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Krško

Objavljeno 03 julij 2012 - 14:43

iz viste upgrade na 7 in iz 7 upgrade na 8? Ker iz Viste ne bo mogoč upgrade na 8... Uf :/ Sam nimam preveč dobrih izkušen s temi nadgradnjami... ena še, dve pa so že vprašanje če se skoraj bol ne splača it od začetka... sej vse na hitro zrihtaš, kako je s prenosom igric pa bo kak igričar povedal ;)

#3 Remy.Portoro..

Remy.Portoro..

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 03 julij 2012 - 15:09

Tole je Microsoft napisal na uradnem Windows blogu: "If you are upgrading from Windows Vista, you will be able to bring along your Windows settings and personal files". Več tukaj: http://windowsteambl...for-39-99.aspx. Nimam pa nobenih izkušenj z clean install-i. Ko sem kupu ta PC pred 3 leti (Intel Core 2 Duo @ 2,8GHz, 4GB DDR2 RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce 9500 GT 1GB grafike, Windows Vista Home Premium 32-bit SP2) nisem bil še toliko v računalniškem svetu kot sem zdaj, pa sem namestitev prepustu računalniškemu servisu. Zadnje 2x (ko sem mel opravka z drugimi računalniki v družini) pa so bli Windowsi že gor samo začetne nastavitve sem mel za nardit. Je pa res da bom najprej svoj Asus Eee PC 1201N (Intel Atom dual core @ 1,6GHz, 2GB DDR2 RAM, 250GB HDD, Nvidia Ion 256MB grafike, Windows 7 Home Premium 32-bit SP1) verjetno najprej upgrade-al, ker nima skorej nič file-ov in se na podlagi tega odločil za ali proti upgrade-u "velikega bratca", navsezadnje je Microsoft podporu Visti podaljšal do 2015.

#4 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 125 objav
  • Kraj:Kranj
  • Interesi:airsoft

Objavljeno 03 julij 2012 - 17:08

Sem že nekaj časa v teh vodah pa me mali mehki še ni prepričal, da bi delal nadgradnje. Ne glede na dejstvo, da so vedno boljše, hitrejše in oh in sploh. Si že stestiral windows 8? Ti ustreza? Če ja, potem raje počakaj na uraden izid in takrat še mašino zamenjaj, da bo laufala. Če pa ti ni všeč, pa raje namesti sedmico, ki je nekakšna verzija xp (in upam, da bo še nekaj časa z nami :)

#5 Remy.Portoro..

Remy.Portoro..

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 03 julij 2012 - 17:24

Sem že nekaj časa v teh vodah pa me mali mehki še ni prepričal, da bi delal nadgradnje. Ne glede na dejstvo, da so vedno boljše, hitrejše in oh in sploh. Si že stestiral windows 8? Ti ustreza? Če ja, potem raje počakaj na uraden izid in takrat še mašino zamenjaj, da bo laufala. Če pa ti ni všeč, pa raje namesti sedmico, ki je nekakšna verzija xp (in upam, da bo še nekaj časa z nami :)

Verjetno je pomemben podatek, ki ga nisem omenil, da so Windows originalni (sem jih kupu). Windows 8 pa bi z veseljem testiral če bi znal dual-bootat netbooke. Namreč upgrade iz 7 na 8 ohrani vse (Preview release velja do 15.01.2013). To ni nobena težava. Ampak če bi se pa odloču za kasnejši upgrade, pa bi vse zgubil (je pa res da ni nič bistvenega razen originalnih Office-ov 2007, zato bi mogu kupit zunanji disk reader, da bi lahko še 1x inštaliral), ni pa nujno da bo dejansko tako (iz Consumer Preview na Release Preview je bilo). No morda naj dodam, da naj bi bilo konec podpore XP z 08.04.2014. EDIT: Pravzaprav upgrade iz Release Preview na Pro sploh ne bo mogoč.

#6 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 125 objav
  • Kraj:Kranj
  • Interesi:airsoft

Objavljeno 03 julij 2012 - 17:49

Glede na to, da imaš dve mašini, probej testno namestiti na eno osmico (če nočeš nič izgubiti, daj samo en star disk v mašino in na njega namesti sistem), pa boš videl, kako in kaj je s to zadevo. Mene osebno osmica ni ravno prepričala...razen tistih dveh "cukrčkov" v obliki total restore in restore. Drugače pa, bolj en kiks :) Seveda, na tablici še nisem testiral :)

#7 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 011 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 03 julij 2012 - 19:17

No Win8 zelo lepo sam ustvari dual boot, samo ustvariš mu novo particijo ali namestiš na drug disk in je to to ;) Pri inštalaciji je treba bit pazliv le, da ne kliknemo upgdare ampak custom install... ;)

#8 Remy.Portoro..

Remy.Portoro..

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 03 julij 2012 - 19:54

Aha, zdej mi stvar že postaja bolj jasna. A je treba kej spreminjat boot sequence (nikoli probal), da dual boot deluje tako kot mora? Kako pa potem ko Release Preview poteče dual boot izbrišeš?

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: windows 8, windows, microsoft

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov