Skoči na vsebino

IPB

Slika

Posodobitev Routerja?

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 12

#1 Jerneja.Krajnc1

Jerneja.Krajnc1

nOObie

• Members
  • 5 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 08 julij 2012 - 12:07

hello. Že nekaj dni mi ne dela brezžični internet. Pri ponudniku interneta so mi rekli, da moram naredit tovarniški reset routerja (mam d-link). router sem resetirala in nanovo inštalirala ampak ni nič drugače. modem mi dela normalno, router pa je star komaj 2 leti. Sem že poskušala z raznimi nastavitvami na d-link strani pa ni nič drugače. Se pa seveda NIČ ne spoznam na te stvari...
Mi lahko kdo pomaga? :)

Hvala

#2 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 011 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Krško

Objavljeno 08 julij 2012 - 12:10

Zelo bo pomagalo, če napišeš točen model routerja...

#3 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 181 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 08 julij 2012 - 18:59

In mogoče malo več opišeš kaj pomeni, da ne deluje brezžični internet? Kaj ti ne zazna omrežja, ali se ne moreš povezati z njem ali se povežeš in ti strani ne odpira??

#4 Jerneja.Krajnc1

Jerneja.Krajnc1

nOObie

• Members
  • 5 objav

Objavljeno 08 julij 2012 - 19:06

router je d-link, DIR 300. preko routerja mi sploh ne zazna omrežja, kot da ne bi bla priključena. internet deluje edino, če priključim modem direkt na comp.

#5 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 181 objav

Objavljeno 09 julij 2012 - 08:38

Kaj pa če PC priključiš na usmerjevalnik? Ne deluje internet? Katerega ponudnika pa imaš za internet storitve?

#6 Jerneja.Krajnc1

Jerneja.Krajnc1

nOObie

• Members
  • 5 objav

Objavljeno 10 julij 2012 - 09:21

prek routerja mi ne dela nič... Telemach mam ampak ni njihov router.

#7 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 181 objav

Objavljeno 10 julij 2012 - 09:48

Ko se priključiš na svojo napravo ti dodeli lokalni IP naslov in potem lahko tudi dostopaš do njegovega vmesnika.
Si to kaj poskušala, ti zadevo sprejme, da preveriš kako je nastavljen?
Do usmerjevalnika D-Link naj bi lahko dostopala preko brskalnika, če vneseš v naslovno vrstico http://192.168.0.1 in potem uporabniško ime naj bi bilo admin in brez gesla (če si ga seveda ponastavila na tovarniške nastavitve).

Več glede njegovih nastavitev najdeš tudi tukaj: http://www.dlink.com...product=DIR-300

#8 Jerneja.Krajnc1

Jerneja.Krajnc1

nOObie

• Members
  • 5 objav

Objavljeno 11 julij 2012 - 19:50

jaz sem ponovno inštalirala router in je prikazalo, kot da je vse ok. ne dela pa mi nič. tudi že na tisti naslov 192...sem šla in nastavljala pa ni spremembe...hvala za pomoč :)

#9 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 181 objav

Objavljeno 12 julij 2012 - 07:25

Pod WAN type pa imaš nastavljeno DHCP ?
Sicer lahko da potem res usmerjevalnik nagaja....

#10 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 669 objav
  • Kraj:Zagorje ob Savi

Objavljeno 12 julij 2012 - 17:44

router je d-link, DIR 300. preko routerja mi sploh ne zazna omrežja, kot da ne bi bla priključena. internet deluje edino, če priključim modem direkt na comp.

Tale del me malce bega :) Na naslovu katerega ti je navedel Pentium nastavljas ce je wifi vkljucen ali ne ali je zascita drugace. Malce bolj podrobno vprasam ker ni bilo direktnega odgovora ali ti najde omrezje ( bolj v smislu ali v blizini se kaksnega najde), v primeru ce imas shranjeno geslo na racunalniku bi priporocal se da spremenis ime WiFi omrezja in potestiras ce ti ga bo naslo potem :)

P.S. Pentium ima pa veliko kapo, Pentium veliko kapo ima.

#11 Jerneja.Krajnc1

Jerneja.Krajnc1

nOObie

• Members
  • 5 objav

Objavljeno 12 julij 2012 - 19:47

jaz nimam pojma o teh nastavitvah, ker se sama nisem nikoli ukvarjala s tem... :( zdaj mi niti več ne gre odpret tistega 192.naslova. strani baje ni mogoče prikazati.

#12 def

def

PedoBear

• Members
  • 5 669 objav
  • Kraj:Zagorje ob Savi

Objavljeno 12 julij 2012 - 22:04

jaz nimam pojma o teh nastavitvah, ker se sama nisem nikoli ukvarjala s tem... :( zdaj mi niti več ne gre odpret tistega 192.naslova. strani baje ni mogoče prikazati.

Imas moznost preko kabla se gor priklopit pa mogoce kaksen screenshot naredit preko print screen?:) Drugace je pa vedno najlazje da se enega poklice ki je priblizno kaj podobnega ze delal in na hitro pogleda in uredi in se tudi ti na hitro naucis :)

#13 fl3shy

fl3shy

nOObie

• Members
  • 9 objav

Objavljeno 02 avgust 2012 - 05:27

kakor jaz vem saj pri nas ko imamo kabelski internet moram vsakič ko zamenjam router popklicati tja da mi zamenjajo MAC naslov na centrali in potem dela ne vem sicer kako ma telemach mislim da ima podobno=) na računalniku ti dela pomoje samo zato ker si na začetku imela brez routerja in je mac naslov od pcja shranjen na centrali zato dela samo na pc-ju. Imaš 2 možnosti=

1. skoperas v routerju v nastavitvah pc-jev MAC naslov (clone MAC)
2. Pokličen na centralo in rečš naj spremenijo MAc naslov, da imaš nov router

upam je to pomagala pa da ima telemach isto=)

lp

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov