Skoči na vsebino

IPB

Slika

Paypal In Njegova Uporaba.

uporaba

Odgovorov v temi: 18

#1 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav
  • Spol:Moški
  • Interesi:Photoshop, Bloganje... pa še kaj se najde ;)

Objavljeno 09 julij 2012 - 14:55

Lepo pozdravljeni zanima me kako lahko na Paypal nakažem denar.

Ali lahko iz bančne kartice dam gor, ker trenutno, kar jaz gledam vidim samo to Mastercard, Visa itd.. Potem koliko ti zaračunajo. Sam sem bral, da ti ne zaračunajo samo od pregledu nevem kaj 1.50 Evrov potem ti pa vrnejo denar nazaj.

Vem tudi, da moram podtrditi prijavo, z neko kartico. Samo kako naj to naredim, če omogoča samo MasterCard, Visa itd.. Ali je mogoče, da potrdim z bančno kartico.

Hvala za nasvete in Lep pozdrav

#2 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav

Objavljeno 09 julij 2012 - 21:42

Anyone ? :pray:

#3 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 720 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 10 julij 2012 - 09:08

Žal, gre samo z plačilnimi/kreditnimi karticami.

Če te nimaš, poglej malo MoneyBookers. Sem si lahko nakažeš denar prek plačilnega naloga, ki ga plačaš na pošti/banki ali kjerkoli pač že plačuješ ostale položnice.
Ponavadi je Moneybookers podprt vsepovsod kjer je podprt PayPal, če pa ni, pa lahko iz moneybookers verjetno kako prenakažeš denar na paypal.

#4 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav

Objavljeno 10 julij 2012 - 17:53

Joj... To je prav bedno. MoneyBookers moraš pa mesečno plačevati, kar se mi ne zdi ravno pri srcu, da bom nekaj malega kupil potem pa stalno plačeval . :hmm: Res, da ni veliko, ampak vseeno.

Druge rešitve ni ?.

#5 Nejc

Nejc

Iznajdljivec

• Moderators
  • 982 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 10 julij 2012 - 18:50

Si študent, dijak? Potem imaš na A banki Viso Electron brezplačno (vsaj bla je ko sem jo jaz vzel (okrog 4 leta nazaj) in še vedno nič ne plačujem)... in tako lahko tudi uporabljaš paypal...greš tam, odpreš račun (breplačno, tudi vodenje računa je brezplačno) potem rečeš še, da bi mel viso electron in ti zrihtajo še to...

Uporaba paypala pa je brezplačna, ker ubistvu boš v tem primeru plačal direktno iz kartice... paypal pa je samo posrednik... Na začetku uporabe pa ti iz kartice vzamejo 1€ in ti ostane na paypalu, ko kupiš neko stvar, pa ti tist 1€ dajo zraven, tako da če plačađ nekaj 10€, ti s kartice vzamejo samo 9€... ;)

#6 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav

Objavljeno 10 julij 2012 - 18:53

Nevem, če imaš tisto prav Nejc. Glede 1. enega evra. Nima veze me pa vseeno malo zanima. A ni samo, da ti odtrgajo 1.5 Evra potem pa dobiš nazaj za potrdilo neko... Drugače pa ti ko nekaj nakupuješ nič ne plačaš dodatno , ker plača kao tisti, ki prodaja to. A ni tako ?.

Drugače bom pa pogledal ;).

Hvala in LP

#7 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav

Objavljeno 10 julij 2012 - 19:58

Čakaj potem moram iti še na banko in vse to odpreti ? :ph34r:

#8 Nejc

Nejc

Iznajdljivec

• Moderators
  • 982 objav

Objavljeno 10 julij 2012 - 20:09

Ja pojdi na banko pa ti bodo povedal če je zastonj oziroma kakšni so stroški če ni... bilo vem da je...

Tisto ti trgajo 1€ al 1,5€ in potem ti vrnejo nazaj - ampak ne na kartico ampak na paypal račun, je pa ko nekaj plačuješ s paypal-om to avtomatsko vzeto zraven (prvo ti denar vzamejo iz računa paypala, če ga nimaš gor, ti trgajo iz kartice). Drugače pa Paypal jemle neko provizijo ja, ampak večina trgovin kjer kupujem je ista cena če plačam s Paypalom ali pa direktno s kartico (lahko tudi tako plačuješ s to Viso kjer je mogoče plačati z Viso - skoraj povsot).

Da bi bila razlika pri plačilu sem zasledil le na themeforest in ostalih njihovih straneh, kjer je v primeru da plačaš s paypal 2$ več, kot če bi si nakazal depozit (katerga si lahko isto nakažeš s Paypalom, le da ni to točen znesek neke zadeve ampak imaš 10$, 20$, 30$...)

#9 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav

Objavljeno 10 julij 2012 - 21:54

Ravno za CodeCanyon rabim ;). Sem pregledal spletno stran in piše baje, da je zastonj ;). Tako, da bom šel pogledat.

Hvala ti pa Lep pozdrav

#10 Nejc

Nejc

Iznajdljivec

• Moderators
  • 982 objav

Objavljeno 10 julij 2012 - 22:14

Ja no codecanyon je tudi tko ja, preko paypala 2$ zraven cene... lahko pa si gor nakažeš 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100, 200 ali 500$ pa nimaš potem teh 2$ za plačevat, kar se splača če misliš redno al pa več stvari kupt...

#11 MaTTo

MaTTo

Iznajdljivec

• Members
  • 916 objav
  • Kraj:Ptuj

Objavljeno 11 julij 2012 - 11:20

Moneybookers je za plačat?

#12 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav

Objavljeno 17 julij 2012 - 13:47

Nejc, daj mi malo razloži. Sedaj sem vse prečital najbrž bom šel res na ABanko vsaj moraš za druge / na mesec plačevati. Zanima me to kaj naj naredim potem s to kartico, ko jo dobim. Kako potem to kaj plačam, ker bi rabil za CodeCanyon.

Če prav razumem moram iz Visa Electron dati na PayPal in nakazati ? Kako je pa glede potem nakazovanja, ko nakažem iz Visa - Electron na Paypal ti to kaj odtegnejo ? .

Ali kako je to ?. Naredim si to kartico vpišem v Paypal in nakupujem ?...

Men se bo zmešal. Toliko je teh kartic :unsure: . Pa še nikoli nisem uporabljal teh plačilnih kartic.

LP

#13 Nejc

Nejc

Iznajdljivec

• Moderators
  • 982 objav

Objavljeno 17 julij 2012 - 19:44

Ubistvu je pol poslovanje tko, da ti nakažeš na viso... potem pa plačaš s paypalom ali pa direktno z viso je čist vseen... Pač če plačaš z viso vpisuješ celo številko, pri paypalu pa samo mail in geslo, kar je lažje, ker ne rabiš met kartice pri sebi...

Ko boš enkrat mel zadevo ti bo vse jasno, zdej pa vrjamem da maš malo zmede... Je uporaba čist enostavna ;)

#14 maticnova

maticnova

Raziskovalec

• Members
  • 52 objav

Objavljeno 06 julij 2013 - 21:00

Oj, samo eno hitro vprašanje: danes sem prvič nekaj kupil preko eBaya, plačal pa preko Paypala. V Paypal sem vnesel svojo številko Visa kartice ter tisto 3 mestno cifro, ki je na zadnji strani in ničesar drugega. Sploh nisem potreboval vnašat kakšnega gesla... Če prav razumem, je strečnež tisti, ki najde kakšno izgubljeno Visa kartico, saj lahko brez problema kupuje z njo preko Paypala, brez da bi poznal kakšno geslo?

#15 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav

Objavljeno 06 julij 2013 - 21:02

Ne, moraš vnesti geslo razen, če si že prijavljen bil ? hmm  :hmm:

#16 Nejc

Nejc

Iznajdljivec

• Moderators
  • 982 objav

Objavljeno 07 julij 2013 - 07:59

Oj, samo eno hitro vprašanje: danes sem prvič nekaj kupil preko eBaya, plačal pa preko Paypala. V Paypal sem vnesel svojo številko Visa kartice ter tisto 3 mestno cifro, ki je na zadnji strani in ničesar drugega. Sploh nisem potreboval vnašat kakšnega gesla... Če prav razumem, je strečnež tisti, ki najde kakšno izgubljeno Visa kartico, saj lahko brez problema kupuje z njo preko Paypala, brez da bi poznal kakšno geslo?

Tako je! Z Viso lahko plačuješ brez PIN kode, vse kar potrebuješ so podatki na kartici... Zato ni Visa ravno kartica na katerem računu bi imel veliko denarja, razen če imaš dnevni limit dovolj nizek...

#17 maticnova

maticnova

Raziskovalec

• Members
  • 52 objav

Objavljeno 08 julij 2013 - 07:50

Aha, sem želel le preveriti. Imam tako in tako ta račun samo za nakupe preko spleta. Hvala!

#18 maticnova

maticnova

Raziskovalec

• Members
  • 52 objav

Objavljeno 10 julij 2013 - 08:21

Še eno vprašanje: predno se mi je poknjižil eBay nakup (12€), mi je PayPal z računa odtrgal še 1€, kot je razvidno spodaj.

POS: 00000001 PAYPAL 1,00 EUR  

Kasneje sem še verificiral account, tako, da so mi trgali še 1,5€, vendar sem tisto dobil takoj nazaj na PayPal. Zakaj pa so mi v začetku trgali še 1€? Je to mogoče le vstopna provizija, ker sem se pridružil PayPalu, ali mi dobo za vsak nakup jemali po evro?

Hvala!

#19 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav

Objavljeno 10 julij 2013 - 13:51

To je zato, da preverijo, da ni kartica ukradena. To naredijo samo prvič in potem nikoli več.

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: uporaba

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov