Skoči na vsebino

IPB

Slika

Wireless Nastavitve Na Modemu

Odgovorov v temi: 9

#1 Matej Kosir78

Matej Kosir78

nOObie

• Members
  • 7 objav

Objavljeno 13 julij 2012 - 09:39

Pozdravljeni, mi lahko kdo pomaga, kako nastavim zaščito za wireless omrežje. Namreč vsakdo lahko v bližini moje hiše uporablja internet, jst bi pa sedaj hotel nastaviti zaščito z geslom, a ne vem in ne znam kako to narediti. Za vsako pomoč se zahvaljujem.

#2 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 011 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Krško

Objavljeno 13 julij 2012 - 09:53

Drugič v naslov raje napiši "Kako nastavim geslo za wireless" ali kaj podobnega, boš prej dobil odgovor ;)

Imaš kakšen svoj router ali od internetnega ponudnika? Ko si povezan moraš priti v "administracijo" routerja... ponavadi se nahaja na 192.168.1.254, ni pa vedno tako... če še nikoli tu nisi bil imaš verjetno up. ime "user" in geslo prav tako... Potem pa imaš verjetno nekje link Wireless in Security... Odvisno od routerja, če ne boš našel naredi screenshot administracije pa ti bomo pomagal naprej...

#3 Matej Kosir78

Matej Kosir78

nOObie

• Members
  • 7 objav

Objavljeno 13 julij 2012 - 10:57

Drugič v naslov raje napiši "Kako nastavim geslo za wireless" ali kaj podobnega, boš prej dobil odgovor ;)

Imaš kakšen svoj router ali od internetnega ponudnika? Ko si povezan moraš priti v "administracijo" routerja... ponavadi se nahaja na 192.168.1.254, ni pa vedno tako... če še nikoli tu nisi bil imaš verjetno up. ime "user" in geslo prav tako... Potem pa imaš verjetno nekje link Wireless in Security... Odvisno od routerja, če ne boš našel naredi screenshot administracije pa ti bomo pomagal naprej...

nism vedu sploh kaj napisat:):). jst mam siolov router. ma kr iščem in iščem, a ne vem kje sploh priti do modema v računalniku. Na nadzorni plošči bi verjetno blo kaj, ma jst ne najdem. kam bi moral it?

#4 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 011 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 13 julij 2012 - 11:19

Pojdi v nadzorno plošči in odpri "Network and Sharing Center", potem sledi temle slikam ki sem jih naredil:

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

In ta IP ki je obrožen vnesi v URL vrtstico v brskalniku in se prijavi ;)

#5 Matej Kosir78

Matej Kosir78

nOObie

• Members
  • 7 objav

Objavljeno 13 julij 2012 - 11:42

Pojdi v nadzorno plošči in odpri "Network and Sharing Center", potem sledi temle slikam ki sem jih naredil:

Objavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

In ta IP ki je obrožen vnesi v URL vrtstico v brskalniku in se prijavi ;)

hvala, sem dobil . mal sem iskal kr imaš še win xp-je, ma sem našu. zdej pa me praša po uporabniškem imenu in geslu. a kje se prijavit? nobeno geslo od interneta ki ga ima ni pravo.

#6 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 193 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 13 julij 2012 - 12:24

uporabniško ime je user in geslo tudi user

#7 Matej Kosir78

Matej Kosir78

nOObie

• Members
  • 7 objav

Objavljeno 13 julij 2012 - 12:32

hvala :thumbup:

#8 Matej Kosir78

Matej Kosir78

nOObie

• Members
  • 7 objav

Objavljeno 13 julij 2012 - 12:43

general Settings
Your current wireless network settings are:
Wireless networking is enabled so wireless PCs can connect to your device.
Enable or disable the wireless network here...
Sinope568 is automatically selecting the best wireless channel to use. The channel currently in use is 1.
Change your wireless channel here...
The wireless network name is Siol wifi.
Change your wireless network name here...
Wireless network security is off.
Change Wireless Security settings here...
Any wireless PCs are allowed to connect.
Change which wireless PCs are allowed to connect here...
There are currently 0 wireless PCs connected.
View details of con

no do tle sem prišel, zdej bi prosil pa še za malo pomoči naprej. Katero opcijo moram izbrati??

#9 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 193 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 13 julij 2012 - 18:55

Izbereš Change Wireless Security settings here..., potem WPA, PSK in TKIP, v zadnjem koraku pa si izbereš še geslo.
Ko vse skupaj shraniš mislim da imaš potem še v meniju možnost save configuration in potem commit. Da se vse skupaj zapiše v spomin...

#10 Matej Kosir78

Matej Kosir78

nOObie

• Members
  • 7 objav

Objavljeno 14 julij 2012 - 10:10

hvala lepa vsem za odgovore, sem uredil :clap2: :clap2:

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov