Skoči na vsebino

IPB

Slika

Kako Naj Zmanjšam Glasnost Računalnika ?

zmanjšaj glasnost računalnik zmanjšaj glasnost računalnika

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 15

#1 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav
  • Spol:Moški
  • Interesi:Photoshop, Bloganje... pa še kaj se najde ;)

Objavljeno 18 julij 2012 - 20:45

Lepo pozdravljeni !

Računalnik : MSG Infinity N3205S -> Več Informacij : TUKAJ

Imam problem, da imam neko kišto in nevem, če je bila pred tem, ko sem jo spucal tako glasna. Spucal sem procesor, da sem vse ven spihal prah. Res je, da termalne paste nisem nanesel vsaj jo nisem imel in sem pustil, kar tisto gor. Mogoče veste kaj bi bilo lahko narobe ali kako bi zmanjšal glasnost ?. Vsaj mi gre ta glasnost - brnenje malo na živce .

Kateri ventilator bi pa vi kupili, ker se v to nekako zelo nespoznam glede teh ventilatorjev vprašam vas ;).

S katerim programom se lahko preveri, če vse pravilno deluje. Res, da sem, ko sem odpiral se razelektril.

Hvala za odgovore!

#2 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 103 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 19 julij 2012 - 10:55

Če si spihal prah s kakšnim kompresorjem in ventilatorja nisi držal, da se je vrtel v miljone obratov, potem je zanič.
Ga boš moral zamenjati za utišanje PCja...

#3 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav

Objavljeno 21 avgust 2012 - 19:34

@Pentium te lahko vprašam kako naj sploh vem kaj je zanič. Ali obstaja kakšen program, da preveriš ?. Da nebom v tri krasne nekaj menjal...

Lep pozdrav

#4 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 720 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 22 avgust 2012 - 08:49

Ugasneš mašinco. Vtakneš "šraufciger" v ventilator, tako da se ne more vrtet, zaženeš računalnik in poslušaš. Če brnenja več ni, si našel ventilator v okvari. ;)
Če je brnenje še naprej, spet ugasneš mašinco in "šraufciger" prestaviš v drug ventilator.

#5 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav

Objavljeno 22 avgust 2012 - 12:12

To je dovoljeno. Nisem vedel , lahko bi se kaj pokvarilo. Bom sprobal. :clap2: . Evo sedaj sem sprobal in brni tam, kjer je grafična kartica. Imam pa NVIDIO Geforce 9600 GT.

Kje pa se naj bi ta ventilator kupil ?.

Lep pozdrav

#6 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 720 objav

Objavljeno 22 avgust 2012 - 12:56

Ja definitivno ni najbolj zdravo za ventilator, ni pa tudi ne take panike da bi zdaj crknil. ;)

#7 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 103 objav

Objavljeno 22 avgust 2012 - 17:59

Lahko ga z izvijačem ustaviš, lahko pa tudi med delovanjem samo pritisneš malo ventilator in se tudi ustavi.
Tisti najbolj glasen je kriv :)

Samo ventilator ponavadi ne dobiš. Vsaj učasih jih nisi, ampak si moral kupiti še hladilno rebro zraven in vse skupaj zamenjati. Ali je sedaj kaj drugače pa težko rečem :)

#8 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 720 objav

Objavljeno 23 avgust 2012 - 08:27

Lahko pa kupiš kakšen drug ventilator in malo improviziraš. ;)
Meni je na stari MX440 tudi crknil ventilator, pa sem ga snel dol in čez celo grafično obesil gor 80mm ventilator, da je pihal ko zmešan po rebru in še zraven po ostalem čipovju na grafični. :)

#9 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav

Objavljeno 23 avgust 2012 - 18:41

Lahko poveš kje bi lahko ta ventilator dobil, ker mene tole res živcira :hmm: . Najbrž se ti bolj spoznaš, kje to sploh kupiti.

Lep pozdrav in Hvala!

#10 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 720 objav

Objavljeno 24 avgust 2012 - 11:24

Ja v mesnici definitivno ne. :)
Tudi kak bigbang pa te zadeve pomoje lahko pozabiš, probaj kakšno bolj "štromarsko štacuno". Tam bi bolj znali imeti te zadeve.

#11 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 103 objav

Objavljeno 24 avgust 2012 - 17:30

Sicer nebi rad delal reklame, ampak ko sem jaz potreboval hladilnik za GPU (že pred leti) sem se obrnil na spletno trgovino http://www.cool-pc.org/ in sem dobil vse kar sem hotel. Koliko so sedaj založeni in kaj vse imajo težko rečem. Ti pa svetujem ogled ;)

#12 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav

Objavljeno 24 avgust 2012 - 20:10

Hvala vama za pomoč. Mi lahko samo povesta to. Sem pobrskal ampak me je malo "strah", da nebom, kaj narobe kupil.

Če kupim tega klikni me, bi lahko potem menjal ?. Ker še nikoli nisem sprobal kaj takega zamenjati.

Pa še nekaj me zanima ali je Glasnost 14 decibelov veliko ?. Katerega bi vi priporočali, da si kupim, ker jih je veliko :)

#13 Aljoša

Aljoša

Iznajdljivec

• Members
  • 807 objav

Objavljeno 25 avgust 2012 - 22:14

Kupi takega, ki ima najmanj decibelov pač.

Kako to misliš menjal? A da bi ti ga trgovina vzela nazaj, če tebi ne bi odgovarjal? To najbolje da trgovino vprašaš.

#14 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 947 objav

Objavljeno 26 avgust 2012 - 12:42

Menjal bi ventilator s tem, ki ga imam, ker je zanič in se mi je pokvaril. Ampak problem je, da nevem, če lahko zamenjam. Kakšna mora biti potem velikost ventilatorja ?

Bi lahko zamenjal imam pa Nvidia 9600 GT

#15 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 720 objav

Objavljeno 27 avgust 2012 - 08:41

Am, to je t.i. "case" ventilator, oz. ventilator ki se "našraufa" na ohišje, dvomim da boš to spravil gor na grafično kar tako, razen če boš malo improviziral. Če pa hočeš da bo pasalo direktno na grafično, pa tega sploh ne kupuj. Potem bo najbolje da pokličeš direktno tja, pa povprašaš če imajo ventilator ki bo pasal original na tvojo grafično. Bo verjetno še tako najlažje.

#16 benji79

benji79

Raziskovalec

• Members
  • 34 objav

Objavljeno 13 september 2012 - 21:01

Vse se da!! Sam imam(še vedno) Nvidia 8800 GT OC in se mi je z original ventilatorjem grela nad 90°C.Lepo sem odvil staro ohišje z kartice,odstranil star hladilnik ter namestil novega,seveda ne smeš pozabiti na termalno pasto,ki pa jo dobiš ponavadi zraven,lahko pa si kupiš katero drugo(povprašaj prodajalca ali pa si raje poglej test hladilnih past).
Sam sem nabavil tale hladilnik,ki je cenovno ugoden,sistem pa je tih in seveda hladen kot se šika :)
Objavljena slika

http://www.dinokomp....roducts_id/3506

Podobne teme s ključnimi besedami: zmanjšaj, glasnost, računalnik, zmanjšaj glasnost računalnika

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov