Skoči na vsebino

IPB

Slika

Računalnik Ne Zazna Dvd/cd Pogona

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 3

#1 Bojke

Bojke

nOObie

• Members
  • 14 objav

Objavljeno 22 julij 2012 - 13:15

Lep pozdrav vsem:)

Imam sledeči problem... Doma imam računalnik HP Probook 4730s. Pred kakim mesecem sem naložil gor nov OS Windows 7(32bit). Prej je bil nameščen XP Professional. Računalnik je nekaj dni delal v redu, nato pa je kar na enkrat izginila iz mojega računalnika in prav tako in Device Managerja enota za optični pogon, zdaj pa računalnik sploh ne zazna nobenega DVD/CD-ja...

Poskušal sem že vse, najprej sem probal z windows fixit, nato sem sledil navodilom na tej strani, kjer moraš nekaj v registru urejat...(http://support.micro...om/kb/314060/sl), toda v tem dotičnem registru jaz sploh nimam Upper in Lower filters. Včeraj sem naložil Windows 7 Ultimate(64bit), toda optičnega pogona ni zopet nikjer.

Res ne vem kaj naj storim... A je mogoče varianta, da je enostavno DVD/CD enota "crknila"?? Toda, ko vstaviš CD v enoto pa se vse lučke prižgejo, toda noče ga prikazat v računalniku.

Resnično bi prosil koga, ki je imel kak podobni problem, da mi kaj svetuje, ker jaz sem obstal v slepi ulici...

Že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč:)

#2 Nejc

Nejc

Iznajdljivec

• Moderators
  • 983 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Krško

Objavljeno 22 julij 2012 - 14:47

Previdevam da Windowsev potem nisi namestil z DVDjem... Kaj pa v BIOSu, vidiš CD enoto? Če je ni tam, potem verjetno ne deluje... Poskusi s kakšnim boot CDjem, če zadevo požene ali ne..

#3 Bojke

Bojke

nOObie

• Members
  • 14 objav

Objavljeno 22 julij 2012 - 15:34

Ja, tokrat sem OS namestil z uporabo USB kjuča, ker mi računalnik ni zaznal boot DVD-ja... Toda predzadnji OS sem pa namestil z uporabo boot DVD-ja. V BIOS-u je DVD enota obkljukana, toda pod boot device mi jo pa ne pokaže. Kakor sem jaz prebiral tuje forume naj bi bil kriv kak update, ravno zaradi tega sem potem dal nove windowse gor... Ampak še vedno ne dela. A je kak način, da bi izvedel, če je optična enota pokvarjena??
Obstaja kak program, ki zazna in javi okvaro, saj jaz nebi rad nič sam "šraufal":)

#4 Nejc

Nejc

Iznajdljivec

• Moderators
  • 983 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Krško

Objavljeno 23 julij 2012 - 17:58

Če je v biosu obklukan cdrom, in ti ne požene boot CDja potem to nima nobene veze s tem kaj imaš ti nameščeno na računalniku, ker do tiste točke deluje le bios... Tako da če ti ne požene boot CDja ko prižgeš računalnik je verjetno nekaj narobe... Če seveda izbereš CD/DVD ali pa v biosu nastaviš na vrh.

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov