Skoči na vsebino

IPB

Slika

Vse O Windows 8

Odgovorov v temi: 88

#1 colnago

colnago

Mojster

• Members
  • 1 507 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 03 avgust 2012 - 09:14

Prihaja novi Windows 8, zato predlagam, da se vse novitete in vprašanja vpisujejo v eno temo, kar je lažje pregledno....

Tema, o novem Microsoftovem operacijskem sistemu Windows 8, kjer se govori o:
- novostih
- težavah
- trikih...

#2 Aljoša

Aljoša

Iznajdljivec

• Members
  • 807 objav

Objavljeno 05 avgust 2012 - 18:46

Moje mnenje je, da so Windowsi 8 popolnoma nepotrebni. Klasični način namizja in pa Metro način, ki je namenjen mobilnim napravam, enostavno ne pašeta skupaj v en operacijski sistem Uporabniki PC-jev z Windowsi 8 bodo verjetno še vedno računalnik uporabljali tako, da bodo gledali klasično namizje, uporabniki tablic pa Metro način. Imam občutek, da ta opracijski sistem še zdaleč ne bo dosegel popularnosti Windowsev 7.

#3 MaTTo

MaTTo

Iznajdljivec

• Members
  • 919 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ptuj

Objavljeno 20 avgust 2012 - 22:21

Poskušam namestit končno verzijo Windows 8 na virtual boxa ampak mi ne uspe. Ko izberem .iso datoteko v virtualboxu dobim naslednjo napako:
http://file.si/view/full/65602_5vmty
Prejšnja testna verzija se pa namesti brez problemov. Kaj sedaj te končne verzije ni mogoče namestit na VB?

#4 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 949 objav
  • Interesi:Photoshop, Bloganje... pa še kaj se najde ;)

Objavljeno 24 avgust 2012 - 10:50

Sam sem istega mnenja, kot Aljoša. Metro način meni sploh ni všeč. Sam še vedno ostajam pri Windows 7. ki ;).

#5 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 011 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 24 avgust 2012 - 18:43

Metro način nam ni všeč, dokler ni aplikacij... Sedaj je Chrome že lepo narejen, da ga ne rabiš odpirat na namizju... Meni to pride prav,
primer:
Delam spletno stran samo na prenosniku (če nisem doma) in imam miško v roki (med kodiranjem itak preklaplam med okni s tipkovnico), se samo postavim levo zgoraj in kliknem... hitro in enostavno... le malo se je treba navadit...

Je pa res, Metro je narejen predvsem za tablice, namizje pa za delo... vse se razvija v smer, da bomo čez čas uporabljali le še tablice.. a ni fajn, da imaš metro vmesnik ko si na poti itd... ko prideš domov ali v pisarno, postaviš tablico na dock, se ti povežeta tipkovnica in miška in lahko delaš na namizju kot si do sedaj... Tablice bodo postale zmoglive in se bo verjetno tako tudi delalo.. Tudi prenosniki so pred leti zelo zaostajali od namiznih računalnikov, danes pa so si že zelo blizu, oziroma lahko vsako delo opravljamo s prenosnikom... Enako se bodo razvile tablice... ;)

#6 Timotej

Timotej

nOObie

• Members
  • 9 objav

Objavljeno 24 avgust 2012 - 22:52

Največja težava Windows 8ke je tudi največja prenova: METRO stil. Težave z njim so ker je PC namenjen za uporabo z malo "boljšo grafiko" oz. ker je ta Metro start preveč poenostavljen, barven in premalo nastavljiv. Pač ideja celega METROta je bila da bi imeli isti način kot na WP7 (kar bi bilo zelo dobro za uporabnike WP7ke za vse druge pa nepotrebno spreminjanje) in tako imeli vse potrebne podatke na "namizju" oz. v tem primeru v startu kot so ura, email, radio, novice, vreme a vendar je Metro pač preenostaven da bi ga uporabljali z miško in tipkovnico. Ker so prsti pač okorni in tako je popoln za tablice ampak če pa imaš miško se ti zdi kot da imaš na PCju nek kitajski OS za 5€. Nato so tukaj še aplikacije in nove "igre" ki naj bi jih igrali na njem. Prva stvar ki mi pade na pamet: WTF? Kdo za vraga bo igral Cut The Rope na PCju? Ok ne rečem da je zastonj ampak večina bo igrala COD, BF,.... Ne pa neke poceni igre ki izgledajo katastrofalno na 23" zaslonu.

Tako da na hitro:
-Metro je preenostaven, preveč barven in premalo nastavljiv
-Win8 je namenjen tablicam in NIKAKOR ne PCjem
-Windows Store pa bo tudi bolj namenjen tablicam ne pa kupovanju kakšne bedne fake verzije CODa

#7 Aljoša

Aljoša

Iznajdljivec

• Members
  • 807 objav

Objavljeno 25 avgust 2012 - 22:33

Lepo, da nisem samo jaz tega mnenja, da so Windows 8 popolnoma nepotrebni. Vsaj za PC-je. Zgleda bo Microsoft odslej izdajal po načinu dober-slab-dober... proizvod.

#8 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 761 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 27 avgust 2012 - 08:49

Oz. se bodo vrstile povsem nepotrebne nove verzije, precej hitro. Ne pravim da ni dobrodošel kak refresh vsakih toliko let, ampak spomnimo se kako dolgo je minilo časa od XP do zloglasne Viste in je bilo vse lepo in prav. :)

Ampak pač, ker je M$ vseeno podjetje ki rado služi, bodo pa prihajale različica za različico, samo da se bo zaslužil še kak dodaten € od fanatikov ki morajo imeti vse zadnje. ;)

#9 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 011 objav

Objavljeno 27 avgust 2012 - 14:25

Ampak pač, ker je M$ vseeno podjetje ki rado služi, bodo pa prihajale različica za različico, samo da se bo zaslužil še kak dodaten € od fanatikov ki morajo imeti vse zadnje. ;)

Večji problem pri tem prinaša podpora... z več izidi bo podpora za starejše prej "propadla" in tako bodo tudi drugi, ne samo fanatiki nadgrajevali bolj pogosto... to je s strani web developerjev super (vemo kaj povzročajo stare verzije IE), za denarnice pa slabše... ;)

#10 MaTTo

MaTTo

Iznajdljivec

• Members
  • 919 objav
  • Kraj:Ptuj

Objavljeno 28 avgust 2012 - 15:15

Že kdo uporablja win8 za redno delo(spletne strani, programiranje) ? Kako se kaj obnese v tem?

#11 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 011 objav

Objavljeno 28 avgust 2012 - 16:45

Že kdo uporablja win8 za redno delo(spletne strani, programiranje) ? Kako se kaj obnese v tem?

Lahko se odnese tako kot se je win7, če uporabljaš samo namizje... če pa se navadiš uporabe zgornjega levega kota pa je to še en plus, kadar delaš nekaj z miško... ampak na žalost je med appsi za zdaj samo Chrome tako, da se odpre kot aplikacija (lahko pa ga imaš tudi na namizju, odvisno kje ga odpreš).. Tako da za testiranje je zadeva ista kot je bila do sedaj...

#12 Aljoša

Aljoša

Iznajdljivec

• Members
  • 807 objav

Objavljeno 04 september 2012 - 00:15

Tisti, ki računalnik uporabljajo za resno delo, bodo lahko brez problemov ostali še naprej na Windowsih 7.

#13 colnago

colnago

Mojster

• Members
  • 1 507 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 12 september 2012 - 10:45

Po prvem pregledu Win 8, kar malo zmeden tisti metro čist odveč, potreben bo gumb start v orodni vrstici :hmm: drugače pa deluje lepo....

#14 Roberto.Kolobari..1

Roberto.Kolobari..1

nOObie

• Members
  • 1 objav
  • Kraj:Trbovlje
  • Interesi:Tehnologija, računalništvo...

Objavljeno 13 september 2012 - 14:09

Jaz pa sem kar zadovoljen z Windows 8. En kora naprej z Start zaslonom. Pa še hitrejši je! Moje mnenje... :)

#15 benji79

benji79

Raziskovalec

• Members
  • 34 objav

Objavljeno 13 september 2012 - 19:10

Kako to,da na Microsoftovi strani ne najdem poizkusne različice Win 8 ?? Je kdo tako dober in prilima sem link :pray:

#16 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 949 objav
  • Interesi:Photoshop, Bloganje... pa še kaj se najde ;)

Objavljeno 13 september 2012 - 19:29

@benji79 si slep ? :P. Tukaj imaš. Z modro na veliko kaže gumb Pridobite Ga Zdaj. Kako lahko to zgrešiš ?. No ja se naredi , sedaj pa brž naloži in povej svoje mnenje tukaj ;).

Lep pozdrav

#17 benji79

benji79

Raziskovalec

• Members
  • 34 objav

Objavljeno 13 september 2012 - 19:33

Ups,pa res sem slep :D Hvala FreakDeziner :)

#18 calvooo

calvooo

Pomagač

• Members
  • 355 objav

Objavljeno 27 oktober 2012 - 08:39

Kaj pa vem. Pred dnevi so nam na izobraževanju predstavili windows 8 in me ni navdušil. Na tablicah bo več kot zanimiv, ampak bo cena takih tablic zaenkrat 500€ +. A kdo slučajno ve kakšna je podpora za igre?

#19 Aljoša

Aljoša

Iznajdljivec

• Members
  • 807 objav

Objavljeno 28 oktober 2012 - 23:41

Na tablicah bi morali obvezno odstranit klasični desktop način. Kdo za boga bo s prsti pritiskal na majhne gumbke pri oknih? Tukaj ga je Microsoft močno polomil.

#20 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 011 objav

Objavljeno 29 oktober 2012 - 10:26

Na tablicah bi morali obvezno odstranit klasični desktop način. Kdo za boga bo s prsti pritiskal na majhne gumbke pri oknih? Tukaj ga je Microsoft močno polomil.

Sej za tablice maš verzijo OS-ja tudi brez namizja... imaš samo windows 8 appse...

@calvooo Podora za igre je takšna kot je bila do sedaj... sej desktop ni nič drugačen kot je bil do sedaj, samo start meni je drugačen in dodane so storitve appsov, ki smo jih vajeni na mobilnih napravah... tako da za igre je vse enako + imaš še na voljo takšne igre kot so na mobilnih napravah (za mljaše uporabnike super)...

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov