Skoči na vsebino

IPB

Slika

Ne Prikaže Namizja

Odgovorov v temi: 5

#1 ultraplus

ultraplus

Raziskovalec

• Members
  • 49 objav
  • Kraj:Kočevje

Objavljeno 16 avgust 2012 - 09:34

Pozdravljeni.

Kupil sem računalnik Medion v Hoferju. 3 dni je delal normalno, potem pa ko sem zbrisal trial verzijo anitvirusnega sistema in naložil avasta ter instaliral še bsplayer ter firefox mi računalnik ne prikaže ikon ter vrstice start. Premikam lahko miško, naredim novo mapo in preko tega potem pridem do nadzorne plošče, ozadje je tudi prikazano. Ko hočem iti u task manager je samo črn zaslon. Podobno je tudi med zaganjanjem windowsou, tist še pokaže kjer napiše starting windows, potem pa ko bi moral biti tisti moder zaslon pa napisati dobrodošli oz nekaj podobnega je pa spet črn ekran in po parih sekundah pokaže samo ozadje namizja. Poskusil sem v safe mode odstraniti avasta, obnovitev sistema in potem še recovery cd, nič ni pomagalo. Potem sem povsem na novo naložil računalnik in inštaliral samo driverje ki so bili na cdju ki sem ga dobil ob nakupu računalnika in se je zgodilo enako.

Vsakršne pomoči bom hvaležen.

Hvala in LP

#2 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 025 objav
  • Kraj:Kranj

Objavljeno 16 avgust 2012 - 09:45

Memtest in diagnostika diska. Ker če je vse na novo naloženo, drugega skoraj ni...okej, še napajalnik ali grafika :)

#3 Nejc

Nejc

Iznajdljivec

• Moderators
  • 983 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Krško

Objavljeno 16 avgust 2012 - 11:08

Če je delal le 3 dni, potem predvidevam da imaš tudi še garancijo... Nesi ga tja in mir, če si ponovno namestil vse skupaj in zadeva "ne špila", zakaj bi se potem ubadal s tem, ker je 99% nekaj s strojno opremo, razen če si pobral kakšen zanimiv virus ;)

#4 drozic1989

drozic1989

nOObie

• Members
  • 8 objav

Objavljeno 16 avgust 2012 - 19:21

Pozdravljeni.

Kupil sem računalnik Medion v Hoferju. 3 dni je delal normalno, potem pa ko sem zbrisal trial verzijo anitvirusnega sistema in naložil avasta ter instaliral še bsplayer ter firefox mi računalnik ne prikaže ikon ter vrstice start. Premikam lahko miško, naredim novo mapo in preko tega potem pridem do nadzorne plošče, ozadje je tudi prikazano. Ko hočem iti u task manager je samo črn zaslon. Podobno je tudi med zaganjanjem windowsou, tist še pokaže kjer napiše starting windows, potem pa ko bi moral biti tisti moder zaslon pa napisati dobrodošli oz nekaj podobnega je pa spet črn ekran in po parih sekundah pokaže samo ozadje namizja. Poskusil sem v safe mode odstraniti avasta, obnovitev sistema in potem še recovery cd, nič ni pomagalo. Potem sem povsem na novo naložil računalnik in inštaliral samo driverje ki so bili na cdju ki sem ga dobil ob nakupu računalnika in se je zgodilo enako.

Vsakršne pomoči bom hvaležen.

Hvala in LP

Tudi prijatelj pred kratkim kupil tam računalnik. Ima podobne probleme. Baje, da je kriv hardver (nevem točno kaj mi je omenil...disk ali grafična kartica?). Imel garancijo vendar ga niso sprejeli nazaj. Tako da moje mnenje je, ne kupujte računalnikov v Hoferu!

#5 Nejc

Nejc

Iznajdljivec

• Moderators
  • 983 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 16 avgust 2012 - 22:38

Tako da moje mnenje je, ne kupujte računalnikov v Hoferu!

oziroma ne kupuj tehnike in štruce kruha skupaj ;)

Drugače so Medion prenosniki v Nemčiji dokaj priljubljeni... Kaj pa je razlog za zavrnitev garancije?

#6 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 720 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 17 avgust 2012 - 11:47

Ne vem po katerem ključu bi tukaj bil kriv hardware? o.O

Zanimiv problem, definitivno, dvomim pa da bo tukaj imel kaj hardware veze, sploh če računalnik dela normalno, razen tega da pač ni namizja.

Ko se računalnik zažene, pritisni naslednje tipke:
Ctrl+Shift+Esc

Odprl se bo taskmanager in klikni na gumb: Novo opravilo.../New task..., ta gumb najdeš v prvem zavihku.
V novem oknu vpišeš: explorer.exe

In namizje bi se moralo pojaviti.

Samo to ne bo rešilo problema.
Dokler nisi naložil gonilnikov na novo nameščen sistem, je vse delovalo kot bi moralo?
Če je, si po namestitvi vsakega gonilnika ponovno zagnal sistem? Sicer ni nujno, ampak v takem primeru je fajn, da po vsaki namestitvi gonilnika ponovno zaženeš računalnik, da vidiš kater gonilnik povzroča težave, če jih povzročajo gonilniki.

Lahko pa tudi malo pogooglaš za tvoj model računalnika če je kdo imel že enake težave in jih morda rešil.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov