Skoči na vsebino

IPB

Slika

Problem S Povezavo Na Server V Domači (Lan) Mreži.

server povezava problem lan help

Odgovorov v temi: 3

#1 andraz

andraz

nOObie

• Members
  • 2 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 19 avgust 2012 - 22:11

Pozdravljeni! :wave:

Kot sem že v naslovu omenil imam problem s povezavo na server, ki sem ga postavil v domači mreži. Na serverju trenutno gostujem 5~ spletnih strani. Server deluje na operacijskem sistemu Linux Debian. Zunanji uporabniki, preprosto dostopajo do strani, ki so gostovane na serverju, mene pa automatično vedno veže na nastavitve v modemu (neglede na to ali se poskušam povezati na spletno stran preko normalnega url naslova, ali pa preko ip-naslova določenega za server v mreži). Ker za enkrat nisem imel večje potrebe vstopati na spletne strani gostovane na serverju, sem ta problem preprosto obšel z ip changerjem, ki mi omogoči dostop do teh strani, pa vendar se večinoma spletne strani z njim nalagajo tudi po 20-30 sekund.

Prosil bi za kakršno koli pomoč. Če potrebujete še kakšne dodatne informacije o zadevi, da bomo lažje prišli do rešitve jih bom z veseljem posredoval.

Lp

Andraž :pray:

#2 Simon Hocevar

Simon Hocevar

Sufler

• Administrators
  • 220 objav

Objavljeno 20 avgust 2012 - 08:42

Če prav razumem:
Mogoče imaš na moremu/routerji nastavljen port forwarding in ti zato prek naslova 192.186.1.1 naloži stran za administracijo modema.

Prijavi se na modem in pobriši vse morebitne zapise za port forwadring.

Lahko poskusiš tudi s telnetom prek cmd -ja, če si na windowsih. Ker po defaultu telnet ni vklopljen, pogooglaj kako se ga vklopi in se nato poskusi s cmd-jem povezati direktno na strežnik.

Če bo to delovalo, isti ip uporabi še v brskalniku.

Upam , da ti bo kaj od zgornjega pomagalo :)

lp

#3 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 761 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 20 avgust 2012 - 09:02

Problem je v routingu.

Modem imaš verjetno nastavljen kot router. Če ima modem možnost, spremeni port za nastavitve iz 80 na 8080, tako takoj zaobideš težavo ki jo imaš sedaj.
Če to ni mogoče, bi ti pa priporočal da nabaviš nek router, modem nastaviš kot modem, torej pobrišeš nastavitve za internetno povezavo in naprej uporabljaš router. To bi ti v vsakem primeru priporočal, saj ti modemi niso narejeni za neke večje obremenitve, ker ko biš imel na teh 5 straneh visok promet se ti lahko zgodi da bo modem pokleknil in bo šlo vse k vragu, dokler se ne bo resetiral sam, ali pa ga boš morda moral celo ti ročno.

Če imaš pa Linux, pa ne rabiš telneta, prej PuTTy in se povežeš prek SSH. :P

LP

#4 Simon Hocevar

Simon Hocevar

Sufler

• Administrators
  • 220 objav

Objavljeno 20 avgust 2012 - 14:37

xfirestorm, nekaj takega sem hotel tudi sam povedati! :) Dobro si me popravil/dopolnil :)

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: server, povezava, problem, lan, help

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov