Skoči na vsebino

IPB

Slika

Formatiranje Usb Ključa/odstranjevanje Zaščite Proti Pisanju

formatiranje USB Ključa

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 6

#1 ectazy

ectazy

Sufler

• Members
  • 157 objav

Objavljeno 20 avgust 2012 - 18:47

Howdy,

Lepo prosim, če je kak stručko tule gor da mi pove kako naj za vraga rešim svoj USB 3.0 ključek. Nedavno sem ga uporabljal normalno brez težav in kar naenkrat ne morem nanj ne pisat in ne brisat. Niti formatirat.

Disk is write protected.

probal sem formatirat v DOSu in ne gre, prav tako low level format z programom OnBelay, probal sem že z disk mamagement tools (mi sploh ne da opcije za formatiranje. šel sem v regedit, da bi odstranil v registru proti pisanju ampak tudi brez uspeha.

Celo naložil sem ubuntu in ne gre...zmanjkuje mi idej...

USB ključ lahko uporabljam sedaj samo za branje....

Zanimivo pa je to, da ključek nima stikala za zaklep proti pisanju.

Pripeta datoteka  Capture.JPG   64,27K   10 Število prenosovPripeta datoteka  Untitled.png   378,07K   9 Število prenosov

#2 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 125 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Kranj
  • Interesi:airsoft

Objavljeno 21 avgust 2012 - 06:11

Mislim, da je ključek nekje na pol poti do smrti. Če ne moreš formatirati niti v ubuntuju (sem tudi imel že primer...), potem je počasi konec. Saj imaš garancijo...zamenjaj za novega (običajno imajo ključki 5 let garancije...)

#3 Simon Hocevar

Simon Hocevar

Sufler

• Administrators
  • 220 objav

Objavljeno 21 avgust 2012 - 06:57

Desni klik na ključek >> Properties >> Security >> Edit, poglej kako imaš tukaj nastavljene pravice, ter po potrebi nastavi vse na Allow (Full control).
Dvomim da ključ crkuje, če lahko z njega normalno bereš.

#4 ectazy

ectazy

Sufler

• Members
  • 157 objav

Objavljeno 21 avgust 2012 - 12:44

Desni klik na ključek >> Properties >> Security >> Edit, poglej kako imaš tukaj nastavljene pravice, ter po potrebi nastavi vse na Allow (Full control).
Dvomim da ključ crkuje, če lahko z njega normalno bereš.

Nimam te opcije na žalost...

#5 Simon Hocevar

Simon Hocevar

Sufler

• Administrators
  • 220 objav

Objavljeno 21 avgust 2012 - 14:30

Moraš se nahajati v "Mojem računalniku", če si znotraj USB ključa ne moraš dostopati do tega menija.

#6 xfirestorm

xfirestorm

/dev/null

• Moderators
  • 3 761 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Airsoft

Objavljeno 21 avgust 2012 - 14:36

Kako točno si probal to narediti v registru?
Kako si delal LowLevel format? Oz. bolj me zanima, kje se ta OnBelay program zažene. V samih Windoze, ali je to kak bootCD?
Kako si probal formatirati v Linuxu? Grafični vmesnik, ali CLI?

Malo več informacij bi bilo dobrodošlih. Dvomim pa da je ima kaj veze z pravicami v Windoze. :)

#7 andrej

andrej

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 23 september 2013 - 15:47

Hey, imam isti problem, probal sem vse, od določenih nasvetov z youtuba in igarčkanja v registru in dos-u in še vedno počne isti, zaščita pred pisanjem. Problem pa je nastal ko sem posnel par filmov in posodil enemukolegu, ko sem ga vedno dobil nazaj so bili neki problemi da se moral ga formatirati, sabo brisati filov ni bilo preveč uspešno. No sedaj zadnjič ko mi ga prinese pa tole. To je za mene prvič in res sem poskusil mnoge opcije in upam da v registru nisem kaj zafural. 

je to kaka simpl zadeva al je moral ta mojkolega narediti zaščito pred pisanjem, veš ni preveč računalniško izobražen, začetnik.

sicer je ključ 8GB in mu ga bom dalnazaj in naj proba če njemu deluje, če ne pas v koš z njim. kaj je s tem unbuntom, kajlahko tu narediš če sem sprobal vse opcije???

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov