Skoči na vsebino

IPB

Slika

Tezave Z Internet Povezavo

Odgovorov v temi: 12

#1 B Racic

B Racic

nOObie

• Members
  • 7 objav

Objavljeno 03 september 2012 - 19:46

Pozdravljeni,

imam naslednjo tezavo z internetom...
preko routerjaso povezani 4 racunalniki...in sicer 3 prenosniki ki dleujejo na sistemu windows in eden Apple...tezave je v tem da vsake tolk prekine povezavo z racunaliki ki delujejo na windows omrezju...tako wi-fi, kot kabelsko povezavo..
wi-fi deluje tako na telefonih..na androidih ali iphonih...in ko je lastnik prinesel svoj racunalnik in ga povezal na router je tudi ta deloval...tako d aje problem v teh 3 ki so konstantno povezani na ta router.

A kdo ve kaj bi to lahko bilo ?
hvala in lep pozdrav

#2 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 949 objav
  • Spol:Moški
  • Interesi:Photoshop, Bloganje... pa še kaj se najde ;)

Objavljeno 03 september 2012 - 19:51

Živjo!. Na kateremu operaterju pa si ?. Meni so že pred nekim časom svetovali, da moraš kupiti dodaten Wireless, ker ta pri Siolu ni za toliko računalnikov. To pomeni, da ko jih je preveč gor, tam okoli 3. je začelo ven metati in se ni mogel eni ali drugi povezati.

Kupiti boš mogel Wireless, ki potem povežeš s tem "modemom" in wirelessom, ki si ga kupil. To je pa to. Stalo te pa bo okoli 50 evrov.

Sedaj lahko povem, da se lahko vse prenosne naprave povežejo tako, da ni problema ;)

Lep pozdrav

#3 B Racic

B Racic

nOObie

• Members
  • 7 objav

Objavljeno 03 september 2012 - 20:08

sem na telemachu...in je to normalno delovalo do nekje 2 mesca nazaj....pol je pa kr enkrat zacelo ven metat...

#4 FreakDizajn

FreakDizajn

Iznajdljivec

• Moderators
  • 949 objav
  • Interesi:Photoshop, Bloganje... pa še kaj se najde ;)

Objavljeno 03 september 2012 - 20:38

Jaz ti predlagam, da prvo pogledaš, če je kakšen vzrok. Kabli premalo vštekani notri itd... Ampak ne vrjamem, vseeno preglej in pojdi na 2. To je, da pokličeš pomoč na Amis in vprašaš, če se je kaj tam gori pri njih zalomilo in ti bodo povedali. Potem pa vprašaj še za to, da ven meče, če jih je več povezanih sem skoraj zagotov, da boš mogel dodatni wireless kupiti.

Vem tudi nam je delalo nekaj časa lepo. Ampak vsake toliko časa je začelo ven metati. Odločitev je pa seveda tvoja ;).

#5 B Racic

B Racic

nOObie

• Members
  • 7 objav

Objavljeno 03 september 2012 - 21:05

vse stima z kabli....me pa zanima kaj povezava z iphonom oz imac deluje...ko me vrze dol..se lahko v naslednji sekundi povezem preko iphona...torej router deluje..ker tudi sosed ki je povezan z imac in navadnim racunalnikom..mu imac dela nonstop..navadni racunalnik pa tako kot meni prekinja povezavo...oz se ne d aza kak dan povezat...pol pa spet normalno deluje dan ali dva

hvala

#6 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 187 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 03 september 2012 - 21:09

Ima Telemach in ne Amisa :D
Drugače pri Telemachu mislim, da uporabniki dobijo usmerjevalnik, ker njihov modem ne podpira Wifi prenosa. Če se motim me prosim popravi.
Za brezžično je pa tako, da se lahko pojavljajo prekinitve. Ali se po prekinitvah PCji povežejo takoj nazaj ali zadeva rabi nekaj časa? Ker usmerjevalnik lahko vsake toliko časa zamenja kanal in zato prekine... Lahko tudi ročno nastaviš delovanje na določenem kanalu, vendar če je tvoja okolica prezasičena z omrežji, ti prostih kanalov zmanjka, pride do prekrivanja, motenj med Wifi omrežji in posledično prekinjanja....

Edit: če ti prekine za toliko časa bi bilo dobro preveriti v usmerjevalniku ali se skuša tvoj PC povezati oziroma kaj se dogaja v tem času ko tvoj PC ne zleze nazaj gor na omrežje...

#7 B Racic

B Racic

nOObie

• Members
  • 7 objav

Objavljeno 03 september 2012 - 21:27

vecina casa uporabljam kabelsko povezavo, redko kdaj sem na wifi z racunalnikom priklopljen
...router je povezan na osnovni modem...ki je pri lastniku...v okolici sta max samo 2-3 omrezji...
meni pokaze da sm epovezan do routerja...ki p apotem naprej ni povezan vec v omrezje..ampak ko se z telefon povezen na to isto omrezje pa normalno deluje...tko da smtram da omrezje deluje...

#8 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 187 objav

Objavljeno 03 september 2012 - 21:32

Je omrežje zaščiteno z geslom in imaš v Windowsu izbrano, da gre za domače omrežje ali imaš izbrano, da gre za kakšno službeno / javno ali podobno omrežje?

#9 B Racic

B Racic

nOObie

• Members
  • 7 objav

Objavljeno 03 september 2012 - 21:32

omrezje je zasciteno z geslom in je izbrano za domaco omrezje

#10 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 187 objav

Objavljeno 03 september 2012 - 21:35

Imaš mogoče na usmerjevalniku nastavljeno kakšno zaščito, blokado določenih strani / PCjev ob določenih urah ali dneh ali kaj podobnega?
Kot drugo ko se ti napaka pojavi poskušaj pingati router in mogoče ven v svet, poskušaj tudi tracert siol.net ali kakšno drugo spletno stran, da vidiš ali DNS dobi IP naslov in potem kje točno se ustavi...

#11 B Racic

B Racic

nOObie

• Members
  • 7 objav

Objavljeno 03 september 2012 - 21:38

kako to naredis...nisem ravno nek strokovnjak v tem...

#12 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 187 objav

Objavljeno 03 september 2012 - 21:57

Nastavitve lahko preveriš v samem usmerjevalniku.
Kar se tiče ukaza ping ali tracert ga uporabiš v command promptu ali cmdju, katerega najdeš pod start orodji.
Ukaza sta ping siol.net
ali pa tracert siol.net
Seveda lahko omenjeno domeno zamenjaš s čimerkoli...

#13 B Racic

B Racic

nOObie

• Members
  • 7 objav

Objavljeno 03 september 2012 - 22:04

bom poskusil kaj takega ko s eto zgodi ponovno

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov