Skoči na vsebino

IPB

Slika

Odklep Operaterja

iphone4s operater odklep omrežje simobil mobitel

Odgovorov v temi: 4

#1 KOLAC

KOLAC

Igračar

• Members
  • 138 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Zasavje

Objavljeno 06 julij 2014 - 17:22

Živjo. 

Imam problem in upam, da mi boste znali pomagat. Kupil sem rabljen telefon iPhone 4s, ki pa je zaklenjen na Simobilovo omrežje (jaz sem naročnik TS (Mobitel)). Ta oseba, ki mi je prodala telefon (recimo mu oseba X), je kupil telefon od osebe "Y" (Y je naročniški vezanec Simobila, pri katerem je kupil telefon). Klical sem na Simobil in so mi rekli, da lahko odklenejo telefon (če je minilo 3 mesece od nakupa in je vse plačano) , le naročnik mora poklicati, zato sem jaz kontaktiral osebo X (sem mislil, da je on prvotni lastnik, pa ni) in ga prosil, naj on pokliče simobil, vendar je dobil isti odgovor. 

Jaz imam vso opremo od telefona, tudi račun, na katerem piše kdaj je telefon kupljen (8. mesec leta 2012), ime kupca (oseba Y - prvotni lastnik), kje je kupljen  itd. 

Kaj naj sedaj iščem po Sloveniji tega prvotnega lastnika "Y", da naj pokliče na simobil in odklene aparat? Sem primoran zamenjati operaterja ? 

Tista Gevey kartica je morda rešitev, vendar mi ne "diši" preveč ta opcija. Našel sem tudi na internetu nekakšne spletne strani, ki pošljejo kodo za odklep, vendar je predrago (cca 100$) in pa ne zaupam takšnim stranem preveč. 

Ima kdo kakšen nasvet? 

Pripete priponke

• račun.JPG

#2 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 06 julij 2014 - 19:57

Zdi se, da je tule prišlo do nesporazuma med tabo in Simobilom. Pojdi na eno od Simobilovih prodajnih mest in povej da je iPhone zakjenjen na njihovo omrežje in ti ga odklenejo.

#3 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 07 julij 2014 - 08:14

Zdi se, da je tule prišlo do nesporazuma med tabo in Simobilom. Pojdi na eno od Simobilovih prodajnih mest in povej da je iPhone zakjenjen na njihovo omrežje in ti ga odklenejo.

Tako je, samo pojdi do njihove poslovalnice, pa se dogovori. V 15ih minutah imaš vse rešeno.

#4 KOLAC

KOLAC

Igračar

• Members
  • 138 objav
  • Kraj:Zasavje

Objavljeno 07 julij 2014 - 08:36

Evo bil pri pooblaščenem prodajalcu Simobil v Trbovljah in s svojim šarmom prepričal ljubko dekle, da je odklenila telefon ... Šalo na stran, vse urejeno v manj kot 2-eh minutah. Samo vprašala me je, če je kupljen telefon pri Simobilu (računa še pogledala ni), vzela škatlico od telefona, vpisala IMEI in voila, telefon odklenjen. 

Nevem zakaj so prek telefona toliko komplicirali (morda vikend pa se jim ni dalo ukvarjat z mano). 

Nč, grem se pogovarjat s Siri lol.gif 

Hvala vsem za pomoč

#5 Pentium

Pentium

Spammer

• Administrators
  • 3 422 objav
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 08 julij 2014 - 17:41

Podajo ti uraden odgovor, da ne odklepajo čisto novih aparatov...

Če je star več kot toliko, kolikor so omenili ti ga morajo odkleniti...

Sicer je bilo že pred leti rečeno, da Slo operaterji naj nebi zaklepali aparatov ampak se očitno Simobil tega ne drži...

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: iphone4s, operater, odklep, omrežje, simobil, mobitel

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov