Skoči na vsebino

IPB

Slika

Nakup Gaming Računalnika Za Okoli 900E

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 38

#1 razzzpy

razzzpy

nOObie

• Members
  • 14 objav

Objavljeno 18 avgust 2014 - 11:48

Lep pozdrav,

Sem nov na forumu in nisem vedel kje naj naredim temo, torej se opravičujem če sem zgrešil.

Torej kot je naslov teme, odločil sem se da kupim gaming računalnik za okoli 900e (MAX 1000) brez monitorja. Ker že dolgo časa nisem kupoval računalnika me je tehnologijo pošteno prehitela.

Rabil bi nekoga ki se na stvari spozna, da bi mi pomagal spraviti skupaj konfiguracijo. Kot sem napisal je namen da bi nekaj časa kvalitetno igral igre. Prosim pa tudi če mi lahko zraven konfiguracije predlagate še kakšen monitor bi bil najboljši.

V naprej se vam zahvaljujem

#2 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav
  • Spol:Nedoločen

Objavljeno 18 avgust 2014 - 12:36

odvisno, kateri "tabor" ti bolj leži, intelov ali amd-jev. intel je seveda dražji, a boljši, amd pa cenejši in malce slabši...drugače pa, kar se tiče konfiguracije...i5-4xxx je povsem dovolj za igranje. 8gb je rama trenutno normalno za igranje, 250 ssd (ali 120-a je razlike od 200 do 50 evrov) za sistemski in 1tb oz. 2tb za podatke, potem r9-270x za normalno (trenutno) hd igranje. če bo budget dopušča, potem r9-280 oziroma enakovredne od nvidie. to naj žene vsaj (kvaliteten recimo) 600w napajalnik. plata ni nujno, da je zverina, razen če ne boš navijal...

monitor...misliš 24 ali (že) 27 palcev? ips skoraj zagotovo...dell serija p ali u te ne bo razočarala...ali pa kaka druga firma z ips matriko...

#3 razzzpy

razzzpy

nOObie

• Members
  • 14 objav

Objavljeno 18 avgust 2014 - 14:46

Po pravici povedano nevem ali intel oziroma amd ker nimam izkusenj. Budget mi dopusca do 1000 evrov recimo. Navijat ne mislim ker niti nikoli nisem. Disk 1 tb imam vec kot dovolj. Za ssd pa je skoraj bolje da je 250gb? Glede monitorja pa bi rad da bi omogocil optimalno delovanje. Tako da tista velikost ki bo bolje izkoristila konfiguracijo. Drugace pa raje prisparam ali na ssdju (na velikosti seveda) oz disku in druge komponente vzamem boljse.

#4 tomson

tomson

Sufler

• Members
  • 249 objav

Objavljeno 18 avgust 2014 - 15:38

Tole konfiguracijo vzameš za osnovo, je zelo dobro uravnotežena med ceno, zmogljivostjo in kvaliteto komponent.

Ker imaš budget do tisočaka pa dodaš še Crucial MX100 256GB SSD in grafiko zamenjaš za Sapphire Radeon R9 280 Dual-X OC ...

Kupiš pa npr. pri Funtech, Mlacom, Dinokomp, Sestavi.si ...

#5 razzzpy

razzzpy

nOObie

• Members
  • 14 objav

Objavljeno 18 avgust 2014 - 16:50

Konfiguracije se mi zdi vredu. Zanima me pa se kako dolgo lahko pricakujem da bo ta sistem delav brez problema? Je to dovolj za ultra nastavitve v novih igrah?

Zdaj pa se glede monitorja. Kaj se mi bolj splaca 24 ali 27 glede na sistem?

#6 tomson

tomson

Sufler

• Members
  • 249 objav

Objavljeno 18 avgust 2014 - 18:29

Dovolj bo za vse špile na ultra pri 1920x1200, v povprečju 50-70fps. Za bolj konkretne igre malo poglej sam, tukaj in tukaj.

Na ultra mogoče dobro leto, potem pač greš na high itd. Lahko pa čez dobro leto zamenjaš grafiko itd. in igraš vsaj 3leta na ultra.

Monitor je tukaj problem. Če vzameš 27" greš seveda na 2560x1600 kar pa bo ta grafična hitro prešvoh, tako da si bolj omejen na 24" in 1080p.

Pri monitorju pa je sedaj vprašanje ali želiš čimboljši monitor za igre (TN matrika - kjer je sicer manj kvalitetna slika a ima izredno nizek odzivni čas, 1-2ms) ali pa greš na kvalitetno sliko (IPS panel - slika dosti boljša, veliko širši vidni koti, a višji odzivni čas cca. 5ms) ...

#7 razzzpy

razzzpy

nOObie

• Members
  • 14 objav

Objavljeno 18 avgust 2014 - 19:02

Super. Torej sistem je pod streho.

Glede monitorja pa ja 24 je zame vec kot dovolj. Koliko se resnicno pozna slika med temi dvemi?

In glede ms me zanima ce lahko nastane problem pri raznih fps streljacinah zaradi odzivnega časa?

Kakšen monitor 24 pa se sedaj splaca kupiti? Ciljam na nekaj srednjega ranga.
Ze v naprej se ti zahvaljujem.

#8 tomson

tomson

Sufler

• Members
  • 249 objav

Objavljeno 18 avgust 2014 - 19:35

Če vzameš kompromis za igre in se nagibaš bolj v smer kvalitetne slike je najboljša opcija IPS monitorja primernega za igre Dell U2412M ga dobiš za 243€.

Če pa želiš najboljši poceni monitor za igre, dobiš za 180€ Asusa VN247H ...

Še ena vmesna varianta je Dell U2312HM za 200€, sicer 23" minitor, ki je za gaming še nekoliko boljši kot večji 24" Dellov brat ...

Nekatere ta odzivni čas nad 5ms moti, ampak če nisi neki hardcore gamer mislim da se ne boš sekiral, mogoče sploh ne boš opazil.

#9 razzzpy

razzzpy

nOObie

• Members
  • 14 objav

Objavljeno 18 avgust 2014 - 19:47

Hvala ti za vse razlage in tvoj čas. Se bom odlocil za 24 monitor za 243 evrov kot si rekel.

Imam pa samo še eno prošnjo. Bi mi lahko na dinokomp sestavil sistem da nebom kaj brezveze presnetal?

#10 tomson

tomson

Sufler

• Members
  • 249 objav

Objavljeno 18 avgust 2014 - 20:03

dinokomp.jpg

#11 razzzpy

razzzpy

nOObie

• Members
  • 14 objav

Objavljeno 18 avgust 2014 - 21:28

Evo super.

Zanima me samo še če se da še kakšen evro prišparati na ohišju?

#12 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav

Objavljeno 18 avgust 2014 - 21:32

lahko, če ne boš navijal, ni potrebe po x ventilatorjih v ohišju, saj se zadeva ne greje preveč (tudi grafična ne). poglej kaka druga, priročno je, da ima spredaj usb3 vhode..

#13 tomson

tomson

Sufler

• Members
  • 249 objav

Objavljeno 18 avgust 2014 - 22:14

Tole ohišje je top of the top v tem cenovnem rangu. Osebno ga ne bi menjal. Če pa res vztrajaš lahko greš na NZXT Elite 210, je 30€ cenejše, pri Dinocompu za 59€. Če želiš še ceneje pa sta dobra ohišja še CoolerMaster Elite 431 ali Bitfenix Alpha/Beta, a jih pri Dinocompu ni ...

#14 razzzpy

razzzpy

nOObie

• Members
  • 14 objav

Objavljeno 19 avgust 2014 - 00:13

Sem še malo pregledal na dinokompu in teste od grafičnih kartic. Tale 280 ki je sedaj v konfiguraciji je v testih nizko padla. Nobeden jo ne priporoča.

Bi šlo tako za prišparam na ohišju 30€ in dodam 60€ zraven in kupim Sapphire Radeon R9 280X 3GB Dual-X?

#15 ngc2392

ngc2392

Govorec

• Members
  • 2 293 objav

Objavljeno 19 avgust 2014 - 06:39

ne vem, zakaj bi nizko padla...? pri tomu (tom's hardware, ki je zame še vedno zanesljiv) je še vedno zelo priporočljiva kartica za igranje v svojem (cenovnem) razredu. no, ampak, če si se tako odločil, ti kar. narobe ni nič...lahko vzameš tudi najcenejše ohišje (ne bo prav nobene škode-le da je estetsko grd :) in vzameš boljšo grafiko...

#16 tomson

tomson

Sufler

• Members
  • 249 objav

Objavljeno 19 avgust 2014 - 07:27

Cene pri grafičnih karticah precej nihajo, v zadnjem času nekoliko manj, a vendar. In glede na ceno se vedno gleda p/p ratio. Trenutno je v rangu okoli 200€ R9 280 bestbuy in je to grafična ki zaenkrat pelje vse igre. Ne razumem sicer kaj misliš s tem da je v testih zelo nizko padla, saj ima odličen p/p ratio! :) Defenitivno pa je naslednji korak 280X, ki pa za sorazmerno višjo ceno ponuja toliko višjo zmogljivost. Če si jo lahko privoščiš, defenitivno dobra opcija. Vse je odvisno od budgeta. Sam vedno gledam na dobro ravnovesje tako performansa kot kvalitete komponente. V predlogu ki je, je celoten sistem zelo uravnotežen, od ohišja do grafike. Glede na preference pa lahko seveda nekje vzameš in drugje dodaš.

#17 razzzpy

razzzpy

nOObie

• Members
  • 14 objav

Objavljeno 19 avgust 2014 - 11:37

http://www.dinokomp....8&power_id=3926

Evo na koncu sem prišel do nekaj takega.

#18 tomson

tomson

Sufler

• Members
  • 249 objav

Objavljeno 19 avgust 2014 - 11:39

Odlično, mislim da boš zelo zadovoljen! ;)

#19 razzzpy

razzzpy

nOObie

• Members
  • 14 objav

Objavljeno 19 avgust 2014 - 11:51

Še za ta SSD disk me zanima. Eni ga priporočajo drugi ne. SSD disk pomaga pri hitrosti oprecaijskega sistema in recimo pri zagonu igre?  Na samo igro pa ne vpliva?

#20 tomson

tomson

Sufler

• Members
  • 249 objav

Objavljeno 19 avgust 2014 - 12:00

SSD pri igrah ne igra bistvene vloge, kot si sam omenil, vpliva na zagon igre, na samo igranje pa ne. AMPAK, ima pa zelo zelo velik vpliv na uporabniško izkušnjo sicer. Če je računalnik namenjem 100% samo in izključno igranju iger ga lahko brez slabe vesti izpustiš, a ker ponavadi računalnik uporabljamo tudi za vsakdanja opravila je tam nakup zelo smiseln. SSD je edina komponenta v računalniku, ki vidno pohitri delovanje operacijskega sistema, nalaganje programov, odzivnost itd.

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov