Skoči na vsebino

IPB

Slika

Računalnik Se Mi Noče "normalno" Prižgati

Odgovorov v temi: 3

#1 sasajelenc

sasajelenc

nOObie

• Members
  • 3 objav
  • Spol:Ženska

Objavljeno 05 januar 2017 - 17:02

Pozdravljeni,

ne vem, če sem izbrala pravi podforum. Upam, da to ne bo problem:)

Zanima me namreč naslednje...Sama imam računalnik več dni prižganega , podnevi in ponoči ( je to sploh ok?). Ugasnem ga po nekaj dnevih. Že dvakrat pa se mi je zgodilo, da ko sem naslednji dan hotela računalnik prižgati, se je sicer prižgal, vendar na ekranu ni bilo nič...črnina...

Resetirati se ni dalo...ne vem zakaj....zato sem izklopila (obakrat) glavno stikalo, potem spet prižgala in potem je bilo ok. 

Računalnik je star šele 3 mesece. Operacijski sistem je 64bitni,  windows10. Ram 16GB. Procesor 3,4Gz. Operacijski sistem je bil že naložen, ko sem ga kupila.

Upam, da mi lahko kdo namigne, zakaj se mi to dogaja?

Hvala!

LP,Saša

#2 MIHAc27

MIHAc27

Iznajdljivec

• Members
  • 883 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 06 januar 2017 - 07:59

Veliko ljudi pušča PC prižgan tudi ponoči. Sam ga ugašam, če ga več ur skupaj ne rabim. Sploh z SSD se zadeva postavi v nekaj sekundah, zato ne vidim razloga, da bi delal, če nič ne dela (downloada ali teče kak program).

Napaka mi da sumiti, da bi znal biti napajalnik. Žal tudi če je nov, firme škrtarijo. HP na primer daje 300W napajalnike tudi v malce boljše računalnike z i5 procesorji.

Če je zadeva v garanciji, stara 3 mesece, predlagam da se zadeva da na uradni servis.

#3 sasajelenc

sasajelenc

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 06 januar 2017 - 20:45

Hmm ok samo jaz imam računalnik prižgan včasih kar cel teden  :huh:  Sicer sem vsak dan na računalniku, vendar ne nonstop. Ne vem, če je to ravno ok? :blink: )

Za napajalnik pa nisem 100% ali sem uporabila novega :blush: ...ostaja majhna verjetnost, da imam kar od prejšnjega (seveda manj zmoglivega) računalnika.  Nov napajalnik naj bi bil 

• Antec 750W,80 PLUS® GOLD  

Sem pogledala na kabel, če kaj piše, pa nisem nič takega vidla.... :unsure: da bi ugotovila, ali je to nov napajalnik ali star.....

Drugače, če se mi ponovi, bom pa ja kar na servis nesla...Hvala!

LP,Saša

#4 sasajelenc

sasajelenc

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 07 januar 2017 - 17:54

Ups...mal sem pomešala napajalnik in napajalni kabel.... :blush:

Skratka, ker se je ponovilo gre na servis......

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov