Skoči na vsebino

IPB

Slika

Lenovo G700 - Se Prižge In Takoj Ugasne

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 5

#1 nejc

nejc

Raziskovalec

• Members
  • 28 objav

Objavljeno 07 januar 2017 - 18:40

Pozdravljeni!

Zgoraj omenjeni prenosnik se mi v primeru:

-če baterijo odstranim in povežem prenosnik z napajalnikom ne prižge, lučka za polnjenje ne gori, leptop se sploh ne prižge.
-če imam baterijo noter in povezano z napajalnikom se prižge leptop za par sekund, pojavi se črno okno kot bios menu in možnost safe mode, start windows normally, itd. , nato se sunkovito ugasne, kot bi držal gumb za vklop nekaj časa. 

Napetost pride vse do matične, sem preveril in pomeril z multimetrom, vendar naprej ne znam preveriti in nevem kje bi začel. CMOS baterijo sem odstranil in jo dal nazaj, rame in procesor ven in nazaj noter... še kakšen predlog?

Res nevem kaj bi bilo lahko narobe, čeprav sumim matično, ampak se potem prenosnik sploh nebi prižgal ali? Koliko pa kaj stane zamenjava matične na servisu?

Prosim za kakšne nasvete in mnenje kaj storiti, lep pozdrav

#2 MIHAc27

MIHAc27

Iznajdljivec

• Members
  • 897 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 11 januar 2017 - 09:18

Napajalnik si preveril, če daje ustrezno voltažo? Baterija je verjetno že prazna, zato se vklopi nato pa takoj izklopi.

Problem je, ker napetost iz napajalnika ne polni baterije in osnovne plošče. Če je sam napajalnik ok potem je žal kriva osnovna plošča (ali pa mogoče samo konektor za napajanje).

Eni prenosniki imajo ločeno vezje za napajanje. Pač še eno dodatno ploščico, ki se jo lahko zamenja. Večina ima žal vse v enem, kar pomeni da moraš menjati celo osnovno ploščo.

Menjava osnovne plošče šteje že pod zahtevnejša opravila, tako da vsaj 2 uri dela je. Servis bi samo za delo verjetno računal vsaj 50-60€. Osnovna plošča prek Kitajskih trgovin pride 100€. Vrednost novega takega prenosnika je 300€. 

Glede na specifikacije... jaz ga ne bi popravljal in raje prodal po delih, in kupil kaj boljšega.

#3 nejc

nejc

Raziskovalec

• Members
  • 28 objav

Objavljeno 19 januar 2017 - 20:51

Je bilo ugotovoljeno, da nadomestni neoriginalen adapter sicer polni baterijo ko je leptop izklopljen, ko pa je vklopljen ne polni, piše priklopljen, brez polnjenja.
Preiskušeno je bilo nato z drugim originalnim adapterjem, s katerim pa vse štima, tako da POZOR, če kupujete nadomestni adapter, možno je da računalnik z njim ne "sodeluje" in zato polni samo ko je ugasnjen. Bom kupil nov originalen adapter ali popravil starega.

MIHAc27 hvala vseeno za predloge in pojasnila!

#4 MIHAc27

MIHAc27

Iznajdljivec

• Members
  • 897 objav

Objavljeno 23 januar 2017 - 11:13

Super, da si rešil zadevo. Se mi je kar zdelo, da bo nekaj z napajanjem.

Popravljanje starega napajalna... če nisi ravno vešč tega, bo po moje kar teško. Lahko da je samo kak kondič, ampak ponavadi je še kaj. Pa zelo radi proizvajalci zalimajo vso elektroniko z eno belo plastiko, in to odstranit je tudi včasih nočna mora.

#5 nejc

nejc

Raziskovalec

• Members
  • 28 objav

Objavljeno 24 januar 2017 - 15:31

No sem poskusil še z enim drugim neoriginalnim, s katerim pa, glej ga zlomka, zadeva normalno deluje! Tako da zdaj imam tega. Glede starega originalnega pa ga imam namen odpret, da vidim kako je zadeva sestavljena, pa če je res samo kakšen kondenzator. Zanimajo me te stvari tako da, pa nič nimam za zgubit ker gre drugače tako bek ta napajalnik.

LP

#6 MIHAc27

MIHAc27

Iznajdljivec

• Members
  • 897 objav

Objavljeno 25 januar 2017 - 13:29

Dokler tega starega napajalnika ne vklapljaš v elektriko, medtem ko je odprt, res nimaš kaj zgubit. Kondiče se še splača menjat, kej več pa dvomim.

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov