Prenosni računalniki
25.02.2014 08:53
Posodobljeno 10 let nazaj.

Deli z drugimi:

Share

HTC ustvarja superračunalnik iz neizkoriščenih Androidov

Projekt bo krepil vlogo uporabnikov pametnih telefonov, odgovoril pa bo tudi na nekaj največjih svetovnih vprašanj.
Projekt bo krepil vlogo uporabnikov pametnih telefonov, odgovoril pa bo tudi na nekaj največjih svetovnih vprašanj.

HTC je predstavil HTC Power To Give, iniciativo, ki si prizadeva ustvariti superračunalnik, ki bo izkoriščal neizkoriščene procesne moči pametnih telefonov Android. Projekt je trenutno v beta fazi. HTC Power To Give si prizadeva, da bi lastnike pametnih telefonov spodbudil k temu, da bi dovolili uporabo neizkoriščene procesorske moči in tako prek računalniških platform pomagali odgovoriti na nekaj največjih vprašanj družbe. S tem bi pomagali pri boju proti raku, aidsu in Alzheimerjevi bolezni, pri zagotavljanju pitne vode za vsakega otroka in pri raziskavah za iskanje zunajzemeljskega življenja.

Uporabniki pametnih telefonov Android bodo lahko s prostovoljno priključitvijo projektu omogočili ključno podporo raziskavam na področju medicine, znanosti in ekologije. Projekt HTC Power To Give je bil razvit s pomočjo partnerstva z dr. Davidom Andersonom s kalifornijske univerze Berkeley. Projekt bo podpiral največjo prostovoljno svetovno računalniško iniciativo in izkoriščal moč globalnega omrežja uporabnikov pametnih telefonov.

Milijon pametnih telefonov HTC One, ki delujejo v projektu HTC Power To Give, bi lahko zagotovilo podobno procesorsko moč kot eden izmed 30 svetovnih superračunalnikov (PetaFLOP). To bi lahko močno skrajšalo razvojne cikle za organizacije, ki bi sicer potrebovale več let za analizo podatkov pri pomembnih odkritjih. Eden od dostopnih programov, ki je bil predstavljen, je npr. IBM’s World Community Grid, ki daje vsakemu priložnost za napredek v znanosti, in sicer tako, da donira svoj računalnik, pametni telefon ali tablico v humanitarne raziskave. Do danes so prostovoljci v okviru projekta World Community Grid prispevali za kar 900.000 raziskovalnih let, ki bi jih znanstveniki sicer potrebovali za doseganje vrhunskih odkritij.

Cher Wang, predsednica podjetja HTC, je povedala: »Velikokrat smo že predstavili inovacije, ki so spremenile mobilno industrijo, toda ta projekt bo našo vizijo premaknil še korak dlje. S projektom HTC Power To Give želimo omogočiti to, da lahko uporabniki neizkoriščeno moč procesorja svojega pametnega telefona namenijo projektom, ki imajo možnosti za spremembe v svetu.«

»HTC Power To Give bo podpiral največjo svetovno prostovoljno računalniško iniciativo. Vpliv, ki ga bo imel ta projekt, bo tekom let postal ogromen,« je poudaril dr. David Anderson, izumitelj pri Shared Computing Initiative BOINC s kalifornijske univerze Berkeley.

Cher Wang je dodala: »Razpravljali smo o vplivu, ki ga lahko omogoči že milijon pametnih telefonov HTC Power To Give, čeprav analitiki ocenjujejo, da je bilo v letu 2013 poslanih več kot 780 milijonov telefonov Android. Predstavljajte si razliko, ki bi jo lahko ustvarili za prihodnost naših otrok, če bi bil le del teh uporabnikov Androida sposoben preusmeriti del neuporabljene procesorske moči k temu, da bi pomagali najti odgovore na vprašanja, ki se dotikajo vseh nas.«

Ko uporabnik pametnega telefona iz trgovine Google Play® prenese aplikacijo HTC Power To Give, lahko izbere raziskovalni program, kateremu želi prispevati del procesorske moči telefona. Aplikacija HTC Power To Give deluje v času, ko se telefon polni in je povezan na brezžično omrežje. Tako omogoča ljudem, da spreminjajo svet, medtem ko sedijo za mizo ali se sproščajo doma.

Beta verzija aplikacije HTC Power To Give je dostopna prek trgovine Google Play in zaenkrat združljiva z družino telefonov HTC One, HTC Butterfly in HTC Butterfly S. Družba HTC načrtuje, da bo aplikacija po šestih mesecih poskusne dobe dostopna tudi za druge uporabnike pametnih telefonov Android.


Prijavi napako v članku

Povezave



Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

MORDICOM d.o.o.

Šolska ulica 40, 5250 Solkan, Tel: 05 330 03 60
Skoraj nemogoče je preceniti vpliv rešitev za načrtovanje virov podjetja (ERP) v sodobnem poslovnem svetu. ERP sistemi so nadomestili nepovezane delovne tokove in nezdružljiva ... Več

M-SISTEM d.o.o.

Pot na Drenikov vrh 12, 1000 Ljubljana, Tel: 041 693 934
Nov IT sistem, bodisi strojni ali programski, je lahko velika naložba. Da bi jo karseda najbolje izkoristili, je pomembno, da izberete pravega IT dobavitelja in ponudnika programskih ... Več

noviSplet, ATRIBUT d.o.o.

Verovškova ulica 55, 1000 Ljubljana, Tel: 01 565 32 61
Agencija za spletne storitve noviSplet Spletna agencija noviSplet deluje od leta 2004. Izdelala je že več kot 1000 spletnih mest. Na področju izdelave spletnih strani spada med ... Več
Zlati partner

E-LABORAT d.o.o.

Letališka cesta 5, 1000 Ljubljana, Tel: 01 565 52 92
E-laborat, svetovalno analitična družba, d.o.o. je vodilni slovenski center za raziskave poslovnega interneta. Vsako leto analizirajo poslovno učinkovitost več kot tisoč spletnih ... Več