Triki in nasveti
04.11.2016 11:00
Posodobljeno 2 leta nazaj.

Deli z drugimi:

Share

10 uporabnih nastavitev Facebooka, ki jih zagotovo ne uporabljate

Foto: Freepik
Foto: Freepik

Družbena omrežja so postala nekakšen nadomestek resničnega življenja, kar še posebno drži za trenutno najbolj priljubljeno družabno omrežje na svetu, Facebook. Mesečno ga namreč uporablja že več kot 1,5 milijarde aktivnih uporabnikov, kar ga uvršča med najbolj priljubljene spletne strani širom sveta. Uporabniki družbeno omrežje Facebook uporabljajo predvsem za povezovanje s prijatelji in domačimi ter za raziskovanje zanimivih novic. Ker ste na Facebooku zagotovo tudi vi, vam v nadaljevanju predstavljamo 10 uporabnih nastavitev Facebooka, ki jih skoraj zagotovo ne uporabljate.

1. Preberite skrita sporočila

Le nekaj posameznikov ve, da ima Facebook dva elektronska poštna predala. Eden izmed njiju je namenjen tistim sporočilom, ki jih pošiljajo posamezniki, ki niso naši prijatelji. Če ne veste za drugi elektronski poštni predal, je povsem mogoče, da ste spregledali povabila na določene dogodke, ki so vam jih poslali prijatelji vaših prijateljev. Za dostop do skritih sporočil pa morate klikniti na ikono za sporočila, nato na »Message Requests« in nato izbrati zavihek »See filtered requests«.

2. Preverite, kje ste se nazadnje prijavili

Če niste povsem prepričani, da ste se odjavili od Facebooka na računalniku svojega prijatelja, lahko to preverite tako, da kliknete na majno puščico, ki se nahaja v zgornjem desnem kotu vašega zaslona. Nato izberite »Settings«, kliknite na »Security« in med ponujenimi možnostmi izberite »Where You’re Logged In«. Tu se nam bo nato prikazal seznam, iz katerega bo razvidno, kjer smo se prijavili in kakšen brskalnik je uporabljen. Po potrebi lahko aktivno sejo prekinemo s klikom na možnost »End activity«.

3. Obvaruje svoj profil pred spletnimi napadalci

Če vas skrbi, da bi lahko kdo prevzel nadzor nad vašim Facebook uporabniškim profilom, kliknite na možnost »Login Approvals« pri zavihku »Security«. Ta bo poskrbel za to, da boste morali vnesti geslo vsakič, ko se boste poskušali prijaviti iz neznane lokacije. Geslo vam bo Facebook seveda posredoval na vaš telefon.

4. Izberite prijatelja, ki bo odgovoren za vaš profil

V primeru, da se ne boste mogli več prijaviti v svoj Facebookov račun, kdo bo skrbel zanj? Facebook vam k sreči ponuja možnost, da izberemo prijatelja, ki se bo lahko prijavil v naš profil, v primeru, da se nam kaj zgodi. Gre za možnost »Trusted Contacts«, ki se nahaja med nastavitvami »Trusted Contacts«. Ti kontakti ne bodo imeli možnosti objave sporočil ali klepetati v vašem imenu. Lahko bodo le zamenjali vašo profilno sliko in imeli možnost odgovarjanja na sporočila vaših prijateljev.

5. Imejte nekaj nostalgije

Včasih se nam lahko porodi želja, da pogledamo kakšno odštekano fotografijo in stare debate z najboljšimi prijatelji. Za to nam ni potrebo izgubljati časa s preletavanjem celotnega Facebooka, saj zadošča, da kliknemo na »…« v zgornjem desnem delu zaslona in izberemo možnost »See Friendship«.

6. Prikličite svojo zgodovino na Facebooku

Na Facebooku imate možnost, da vidite vse objave, ki ste jih kadarkoli doslej všečkali, objavili ali komentirali. Za to zadošča le, da kliknete na možnost »View Activity Log«.

7. Bodite v prijateljevih čevljih

Če vas zanima, kako vaši prijatelji vidijo vaš Facebook profil, lahko to storite na sila enostaven način. Za to namreč zadošča, da kliknete na »View Activity Log« ter izberete možnost »View As …«. Ta možnost vam bo dala odlično priložnost za pregled vaših Facebookovih strani na način, kot bi bili v vlogi nekoga drugega.

8. Komunicirajte iz oči v oči

Facebook vam ne nudi le možnosti neposrednega sporočanja, ampak tudi možnost opravljanja video klicev. Klic z drugo osebo na Facebooku opravimo tako, da kliknemo na majhno modro kamero, ki se nahaja na zgornjem delu modrega okvirja.

9. Izberite obvestila, ki jih želite videti

Možnosti »See First« in »Close friends« poskrbita za to, da ne boste zamudili nobenega obvestila, ki bi vas morda zanimalo. Možnost »See First« vam vsa novejša sporočila postavi na vrh vašega profilnega okna, možnost »Close friends« pa poskrbi za to, da boste prejeli obvestilo, ko bo sporočilo objavljeno s strani vašega prijatelja.

10. Shranite objavo za pozneje

Facebook vsebuje dovolj informacij, da lahko brez težav nadomesti časopis. Za tiste, ki nimajo veliko časa za objavljanje prispevkov, Facebook ponuja možnost, da shranijo sporočilo in ga objavijo kasneje. To naredimo tako, da v zgornjem desnem kotu okenca izberemo bodisi možnost »Save Post« ali »Save Link«.


Prijavi napako v članku

Povezave



Kaj berejo drugi?

Partnerji Računalniških novic Prikaži vse

STUDIO DTS

Avčinova ulica 13, 1000 Ljubljana, Tel: 01 300 53 55
Veliko ljudi podcenjuje vlogo grafičnega oblikovanja pri rasti podjetja in prepoznavnosti blagovne znamke. Podjetje stežka preživi brez ustrezne komunikacije. Na tak ali drugačen ... Več
Zlati partner

T-2 d.o.o

Verovškova ulica 64a, 1000 Ljubljana, Tel: 064 064 064
Za podjetja in domove je dostop do interneta v večini primerov bolj pomemben kot njihove druge podporne storitve. Praktično vsa podjetja potrebujejo internetni dostop za vsako delovno ... Več
Zlati partner

NLB d. d.

Trg republike 2, 1000 Ljubljana, Tel: 01 477 2000
Dobro delujoč finančni sistem je temelj sodobnega gospodarstva in banke pri tem opravljajo pomembno družbeno funkcijo. Banke morajo biti zmožne posojati denar potrošnikom in podjetjem ... Več

MVM SERVIS d.o.o.

Na trgu 28, 3330 Mozirje, Tel: 031 611 116
MVM SERVIS, spletne in grafične storitve, d. o. o. je podjetje, specializirano za celovito ponudbo kreativnih grafičnih rešitev na ključ. Od konkurence jih ločuje popolnoma lastna ... Več