Jump to content

IPB

Photo

Varnost Gesel, Osebnih Podatkov In Podobno

2 replies to this topic

#1 aleandroboot

aleandroboot

Igračar

• Members
  • 101 posts

Posted 13 March 2019 - 11:22 AM

Živjo

Dostikrat uporabljam računalnik na javnih mestih kot so kjižnice, hoteli, restavracije.

Prostori so pod video nadzorom. Kako je v tem primeru z varnostjo gesel, telefonskih številk na mobilnih telefonih in podobno.

Ali potem vsi  v knjižnici in ostali opravljajo z gesli, telefonskimi številkami in podobno.

Lp, :hmm:

#2 krmark9

krmark9

nOObie

• Members
  • 17 posts
  • Spol:Moški

Posted 17 March 2019 - 09:56 AM

Moraš biti enako previden, kot povsod. Tudi na bankomatih moraš prikriti vnos kode. Pač se moraš zavedati, da so povsod ljudje, ki poizkušajo izkoristiti naivnost ljudi. 

#3 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1,063 posts
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Posted 19 March 2019 - 13:40 PM

V javne računalnike je nevarno tapkat svoja gesla. Pač odvisno seveda od tega, koliko je zaklenjen PC.

Če je toliko zaklenjen, da ne moreš inštalirati nobenega programa, potem je verjetno dovolj varno, da se logiraš s svojim geslom, seveda pa se potem ne smeš pozabiti odlogirati. 

Če pa lahko kaj inštaliraš (recimo skype, mozillo, vlc).... no tako ti bom rekel, v SŠ sem se še sam na enem knjižničarskem PC-ju malce pozabaval in naložil keylogger. To je programček, ki beleži, kaj pišeš.

Po enem tednu sem ga odstranil, ampak sem dobil par gesel za npr. vstop v forum. Pa seveda kaj so drugi tapkali in iskali.

Seveda ni nujno, da je nekdo namenoma naložil tak program, dovolj je že, da nekdo pred tabo pokasira virus, ki beleži in pošilja dogajanje.

Sam tako na javnih računalnikih bolj iščem informacije, mogoče pogledam youtube, ne boš me pa dobil, da gledam svojo pošto ali facebook in podobne medije. Za to je lastni PC/telefon.

Reply to this topic

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users