Skoči na vsebino

IPB

Slika

Trdi Disk Težave

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 5

#1 matej19

matej19

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 11 maj 2019 - 08:10

Pozdravljeni

Imam trdi disk 1 TB WD. Imam ohišje od zunanjega diska orginal od WD notri je disk 500gb.Rad bi zamenjal z 1TB.Ko ga ustavim v zunanjo ohišje diska mi ga v windowsih ne zazna.Zazna mi ga pa pod upravljaj računalnik ki pa je kot NEDODELJEN.Če disk ustavim v računalnik ohišje mi ga zazna.ko sem ga hotel formaterat preko windows-inštalacije mi ga uspešno formatera.

Imam tudi 2 TB segate disk ki ima iste simptome kot 1 TB.

Imam kdo kakšno razlago zakaj se to dogaja zakaj disk ne zazna v zunanjem ohišju.hvala

#2 alex_vega71

alex_vega71

nOObie

• Members
  • 16 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Primorska
  • Interesi:N'kup ...

Objavljeno 12 maj 2019 - 09:06

Nekoč sem imel podoben problem ampak z notranjim HDDjem. Rešitev takrat? Menjava podatkovnega kabla. Mogoče je pri tebi podoben problem. Če pa ni problem pri kablu potem pa menjava ohišja bo verjetna opcija. Za 30,00 eur dobiš

https://www.mimovrst...k-db-alu3e-crno

LP

#3 matej19

matej19

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 12 maj 2019 - 09:39

se pravi da je po vsej vrjetnosti disk uredu?

#4 alex_vega71

alex_vega71

nOObie

• Members
  • 16 objav
  • Kraj:Primorska
  • Interesi:N'kup ...

Objavljeno 12 maj 2019 - 17:20

Če ti ga normalno zazna, ko si ga povezal interno in ga formatiral potem ja. Tudi zato, ker si napisal, da ima Seagate iste težave, ko ga ustaviš v ohišje od zunanjega diska. Da bi imel dva slaba HDDja je pa zelo malo verjetno.

#5 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 048 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 13 maj 2019 - 08:54

Da ni slučajno zunanji disk z opcijo LAN (interneta?) Takega ne boš shecal, da bo večji disk notri. Edino kar je meni uspelo, je da sem večji disk dal notri, ampak delal je z velikostjo 500Gb.

Drugače pri navadnih zunanjih ohišjih večinoma ni težav. Če ti 1Tb zazna kot nedodeljen, bi ga jaz enostavno formatiral in določil particijo, pa bi moralo delati. Če nimaš podatkov gor bo to najbolj opcija. Če vseeno ne dela, verjetno ne bo z nobenim drugim diskom kot 500Gb.

#6 Bojan

Bojan

Raziskovalec

• Members
  • 86 objav

Objavljeno 14 maj 2019 - 10:48

Pozdravljeni

Imam trdi disk 1 TB WD. Imam ohišje od zunanjega diska orginal od WD notri je disk 500gb.Rad bi zamenjal z 1TB.Ko ga ustavim v zunanjo ohišje diska mi ga v windowsih ne zazna.Zazna mi ga pa pod upravljaj računalnik ki pa je kot NEDODELJEN.Če disk ustavim v računalnik ohišje mi ga zazna.ko sem ga hotel formaterat preko windows-inštalacije mi ga uspešno formatera.

Imam tudi 2 TB segate disk ki ima iste simptome kot 1 TB.

Imam kdo kakšno razlago zakaj se to dogaja zakaj disk ne zazna v zunanjem ohišju.hvala

Naredi takole:

Nadzorna plošča > Skrbniška orodja > Upravljanje računalnika > Shramba > Upravljanje diskov > Desni klik na "Nedodeljen disk" > Spremeni črko pogona > Se ti odpre okvirček v katerem tudi piše "Spremeni" (Levi klik) in klikneš na pač eno črko, ki jih imaš na voljo in klikneš "Vredu". 

To je to.

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov