Skoči na vsebino

IPB

Slika

Nakup Prenosnika Za Ptc Pro Engineer

nakup PTC prenosnik pro engineer pomoč

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 4

#1 Ziga Stumfl1234

Ziga Stumfl1234

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 06 julij 2013 - 08:07

Lep pozdrav!

Sem nov na forumu, zato se opravičujem če sem zgrešil mesto te teme. Torej odločam se za nakup prenosnika, na katerem bom uporabljal program PTC pro engineer. V ožjem izboru sta dva:

1.

- Lenovo ThinkPad T430, katerega poganja Intel Core i7 3520M (2,9Ghz / 3.6Ghz Turbo), in grafična kartica nVidia NVS 5000M 2GB

2.

- Asus G75VX, katerega poganja Intel Core i7 3630QM (2,4Ghz), in grafična kartica nVidia GeForce GTX 670MX 3GB

In sedaj bi prosil vašo pomoč. Kateri od teh dveh bi bil primernejši za pogon tega programa. Osebno se nagibam bolj k Asus-u saj ima nekoliko močnejšo grafično kartico in cena je bolj ugodna. Lenovo ThinkPad pa ima po mojem mnenju močnejši CPU. Načeloma ima PTC pro engineer najraje če je na napravi nameščena grafična kartica nVidia quadro ali AMD ATi in me zanima ali je nVidia GeForce GTX 670MX dovolj močna za pogon tega programa. Vesel bi bil tudi mnenja glede obeh Intelovih procesorjev 3520M in 3630QM, kateri je po vašem mnenju boljši?

Za pomoč se vam vnaprej zahvaljujem.

Lp.

#2 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 052 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 10 julij 2013 - 09:17

Katera verzijo PTC-ja imaš namen uporabljat? Ker ta zadnja, ki jo najdem je 4.0 in sta oba prenosnika 10x boljša, kot kar zahteva ta program.

Drugače: 3630qm je boljši procesor, ker ima 4 core, 3520 pa samo 2. Je pa res da delujejo pri višji frekvenci. Vseeno po testih je 3630 10% boljši.

Pri grafiki NVS proti GTX zmaga GTX.

Če je drugi računalnik še cenejši, ne razmišljaj kaj preveč in ga vzemi.

#3 Ziga Stumfl1234

Ziga Stumfl1234

nOObie

• Members
  • 2 objav

Objavljeno 11 julij 2013 - 12:05

Lep pozdrav!

Namen imam uporabljati PTC 4.0 z morebitno zamenjavo z kasnejšim 5.0. Kar se tiče prenosnika sem se odločo za ASUS enostavno močenjši stroj. Edina neumnost tega računalnika je windows 8, ki je prednaložen na računalnik zato je naslednji korak zamenjava 8-mice za windows 7, katerega tudi podpira PTC. V prihodnje bo morda prišel čas, ko bom zamenjal GTX 670MX za kakšno nVidia quadro vendar to v bodoče, ko bo na računalniku nekoliko več kilometrine ;-) .

#4 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 052 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 12 julij 2013 - 09:02

V prenosnikih menjava grafične kartice ni tako preprosta kov v PC-ju, tako da če imaš namen kaj nadgrajevati prej preveri, če se sploh da. Prenosniki ponavadi taki kot so nabavljeni ostanejo do konca življenja (Doda se edino kak ram pa SSD)

#5 Nejc

Nejc

Gospod s kravato

• Moderators
  • 1 058 objav
  • Kraj:Krško

Objavljeno 12 julij 2013 - 16:58

O delu z več ekrani si kaj razmišlal? Lenovo prenosnik ima zelo fajn docking station, in potem povežeš gor 2 monitorja in lahko res super delaš... Mislim da imaš celo 2 monitorja in zraven deluje tudi tale ekran na prenosniku... Asus ne vem če omogoča priklop dveh monitorjev - preveri. Če Asus tega nima mislim da je to velik plus za Lenovo... ampak preveri, mogoče ima docking tudi asus, ne vem...

Podobne teme s ključnimi besedami: nakup, PTC, prenosnik, pro engineer, pomoč

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov