Skoči na vsebino

IPB

Slika

Matična Plošča Asus Nedelovanje Rama

RAM Matična plošča kompatibilnost nekompatibilnost BIOS jumper led MemOK DDR3 zagon

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 2

#1 Urban Zaloznik

Urban Zaloznik

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 11 november 2015 - 08:18

Pozdravljeni,

v računalniku imam matično ploščo Asus P8H67-m EVO, vendar sem hotel zamenjati RAM z drugim in so se pričele težave. Prej sem imel v prvem slotu 2GB in v drugem 4 GB palico (DDR 3), nato sem oba vzel ven in dal not 2x 4GB identični palici (isto DDR3). Začela je utripati luč pri MemOK, kar sem vzel kot, da očitno nista kompatibilni z matično ploščo. Ugasnil sem računalnik, odklopil elektriko in namestil prejšnji palici isto, kot sta bili prej. Ponovno je začela utripati luč. Poskusil sem tudi samo z 1 in vedno isti rezultat. Nato sem testiral z vsemi 4 RAMi, vse kombinacije, vzel ven baterijo, jumper, spihal slote in še vedno LED luč utripa ali gori. Če imate morda še kakšno idejo, kaj mi je storiti, razen da kupim novo identično matično, bi bil zelo hvaležen. Če kupim drugo, bom moral ponovno namestiti Windowse, s tem mi bodo šli vsi certifikati, kar pa sploh ne bi bilo dobro.

Najlepša hvala za pomoč,
Urban Založnik

#2 Dj Miki90

Dj Miki90

Raziskovalec

• Members
  • 51 objav

Objavljeno 12 november 2015 - 06:31

Prvo kot prvo moraš povedati kateri procesor imaš, katere ram-e  in z zamenjavo matične plošče ne izgubiš podatkov. Ti so shranjeni na HDD-ju. Moj nasvet glede tvojega znanja je da to delo prepustiš nekomu ki to zna in razume delovanje računalniškega sistema. Komponente se med sabo povezujejo in niso vse kompatibilne ena z drugo.

#3 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 061 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 12 november 2015 - 14:39

Z menjavo matične se podatkov res ne izgubi, se pa včasih sesujejo windowsi (in je treba ponovno naložit).

Drugače pa čudna težava. Z enem od ramov bi se moralo kaj zgoditi. Seveda mora biti računalnik iztaknjen iz elektrike, ko se kaj menjava. 

Pa da nisi kaj izklopil, kar ne bi smel? 

Ali slabo vstavil Rame in sedaj skuril ploščo.... verjetno bo res moral nekdo ki se spozna vreči uč

Podobne teme s ključnimi besedami: RAM, Matična plošča, kompatibilnost, nekompatibilnost, BIOS, jumper, led, MemOK, DDR3, zagon

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov