Skoči na vsebino

IPB

Slika

Nadgradnja Spomina Na Prenosniku

ram prenosnik HM55

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 4

#1 Glicerin

Glicerin

nOObie

• Members
  • 19 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Posočje

Objavljeno 06 januar 2016 - 20:16

Pozdravljeni

Sem lastnik prenosnika MSI CR720  na katerem bi rad nadgradil spomin (ram).Tukaj pa se stvar zaplete. Prenosnik ima chipset Intel® HM55 in že na uradni strani piše da računalnik premore maksimalno 4GB rama. 

Po raziskovanju sem ugotovil da chipset podpira le ram module, ki imajo spominske "celice" (čipe), ki so v velikosti 256MB.  Po večini pa dobimo 4GB spominske module ki imajo čipe velikosti 512MB (8x512=4GB).

Brskal sem tudi po straneh proizvajalce pa nikjer nisem dobil točnih podatkov da njihovi moduli usebujejo čipe 256MB čeprav na sliki izgleda da jih je 8 na eni strani, torej če so na obeh (16x256MB=4GB). Imam pa toliko izkušenj da ni nujno da so čipi na obeh straneh modula.

Ima mogoče kdo praktično izkušnjo oziroma ve kaj več o tej zadevi?

Lp

#2 Dj Miki90

Dj Miki90

Raziskovalec

• Members
  • 51 objav

Objavljeno 07 januar 2016 - 03:01

Poglej katero matično ploščo in kateri procesor imaš. Potem glede na matično ploščo vidiš katere reže imaš in koliko je maksimum rama. Max rama določa tudi zmogljivost procesorja. Če te pa zanima pa ti prodam dober prenosnik =)

#3 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 052 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 07 januar 2016 - 08:43

Ne vem kaj si raziskoval, ampak prvič slišim za prenosnik, ki rabi prav čipe določene velikosti. Bolj pomembno, će že, je podprta voltaža. Eni rami so 1.5V eni pa 1.35V. Večina DDR3 podpira obe voltaži, ampak včasih ima kak prenosnik vseeno probleme.

Tale tvoj prenosnik uradno podpira 4Gb skupno rama in naj bi imel 2 slota..torej uradno max 2x po 2Gb kartico.

Neuradno pa lahko bereš, da podpira tudi več:

http://www.tomsguide...sing-limitation

Moje mnenje: Če že imaš 4Gb rama notri raje razmisli o SSD-ju. Pa tudi če imaš samo 2Gb trenutno, bi bila to verjetno dovolj dobra opcija.

#4 Glicerin

Glicerin

nOObie

• Members
  • 19 objav
  • Kraj:Posočje

Objavljeno 11 januar 2016 - 22:08

Po premisleku sem se le odloču za SSD disk. Tudi cenovno sem na istem ali kupim 8gb rama ali disk. Se bo disk bolj poznal kot ram čeprav nimam praktičnih izkušen z SSD-ji.

Sicer mi pa je kar lepo uspelo izgladit zatikanja na računalniku z uporabo 1-dnevne trial verzijr AVG Pc Tune Up, ima nekaj zelo uporabnih funkcij.

Mogoče še ta podatek o računalniku, procesor i3 M370 in 2x2Gb rama. Soliden računalnik in upam da bo z ssd-jem še dolgo služil.

#5 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 052 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 12 januar 2016 - 10:04

Sam razne Tune-up programe močno odsvetujem. Znajo narediti veš škode kot koristi.

Naj ti dobro dela.

Podobne teme s ključnimi besedami: ram, prenosnik, HM55

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov