Skoči na vsebino

IPB

Slika

Naročanje Baterije Za Laptop Preko Aliexpress-A

laptop baterija asus aliexpress

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 5

#1 Zan Znidar17

Zan Znidar17

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 14 februar 2018 - 13:32

Pozdravljeni,

želim naročiti neoriginalno, vendar kompatibilno baterijo za moj Asus G751JT preko AliExpressa. 

https://www.aliexpre...iceBeautifyAB=0

Baterija stane okoli 40€, kar pa je preko teh 21€, ko carina oprosti davek. Zanima me ali ima kdo izkušnje z naročanjem takih zadev preko tega ponudnika. Sam sicer nimam slabih izkušenj z AliExpress-om, saj je vsak izdelek prispel. 

Bolj me je strah, da bi carina zasegla vaterijo, ker ni original (sicer na izdelku piše KingSener). Če ima kdo dobre ali slabe izkušnje prosim za nasvet. Hvala :)

#2 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 050 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 14 februar 2018 - 16:06

Kar se firme tiče, ni bojazni. Problem bi bil, če bi pisalo da je npr. original Asus, čeprav to ne bi bila. V kolikor bi cariniki opazili da je ponaredek bi lahko šlo v uničenje.

Zato pa obstajajo NIKI, pa Adddidas,Riyban pa Reeebok firme in podobne.

Za to baterijo računaj, da te bo carinjenje prišlo še nekje okoli 15€.

Večji problem bi znal biti, ker naročaš baterijo. Z manjšimi ponavadi ni problemov, ampak za večje še posebej litijeve pa avijonski prevozniki ne marajo preveč (možnost požara).

Ponavadi gre zato z ladjo, kar malce dlje traja.

#3 Zan Znidar17

Zan Znidar17

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 14 februar 2018 - 20:55

@MIHAc27 hvala za feedback :)

Kako pa poteka potem plačilo davka ? Poravnaš poštarju pri prevzemu ali carina pošlje položnico ?

Hvala vnaprej.

#4 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 050 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 15 februar 2018 - 10:43

Uf, že dolgo mi ni bilo treba plačat. Mislim, da sem jaz direktno poštarju plačal. Včasih še ni bilo provizije, sedaj je pa dodaten 1€ al nekaj takega ker mora revež zaradi tebe nosit denarnico.

Drugače pa mogoče imaš srečo in gre mimo carine. Vseh paketov ne uspejo pregledat.

#5 Zan Znidar17

Zan Znidar17

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 15 februar 2018 - 12:23

Hvala za ažurnost @MIHAc27 :) Mi bodo te informacije koristile.

#6 bgrlica7

bgrlica7

nOObie

• Members
  • 3 objav

Objavljeno 19 februar 2018 - 21:51

Oj,
Jst sem jo naročil tu in nisem imel nobenih problemov s carino. Pa še zelo dobri in ažurni so ....

http://www.batteryupgrade.com

Lp, b

Blago, katerega skupna vrednost v pošiljki brez poštnine ne presega 22 evrov, je oproščeno plačila vseh dajatev. Za pošiljke, vredne od 22 do vključno 150 evrov, se obračuna davek na dodano vrednost, pojasnjujejo na FURSu. Za pošiljke, katerih skupna vrednost blaga presega 150 evrov, se poleg davka na dodano vrednost plača tudi carina. Carinske stopnje, torej to, kako visoko carino boste plačali, se določijo glede na uvrstitev blaga v kombinirano nomenklaturo. Tako se denimo za knjige, mobilne telefone, prenosnike in tablične računalnike carina ne obračunava, saj so prosti carinske stopnje. Za oblačila se carinske stopnje gibljejo od 6,3 do 12 odstotkov, za obutev od tri do 17 odstotkov, za glasbene CD in DVD so 3,5 odstotka

Podobne teme s ključnimi besedami: laptop, baterija, asus, aliexpress

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov