Skoči na vsebino

IPB

Slika

Nov Build Zmrzuje

• Please log in to reply
1 odgovor na temo

#1 akxq2

akxq2

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 24 januar 2019 - 14:21

Lep pozdrav vsem,
po 10 letih sem se odlocil nabavit nov racunalnik, in sedaj se ze mesec mucim z sestavljanjem, posiljanjem nazaj komponent, nadgrajevanjem,.. skratka, ta racunalnik me bo po mnogih neprespanih noceh na koncu stal zivljenja kot kaze.

build:
Asus ROG Strix X470 I AM4 Gaming Motherboard
AMD Ryzen 5 2600x
Samsung EU 860 Evo Internal 500gb
Chieftec GPE-700S 12/230 V 700 W ATX
Corsair CMK16GX4M2B3200C16 Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) DDR4 3200 MHz 
XFX 8 GB Radeon RX590 OC+ Fatboy
10 let star antec nine hundred ohisje+ WD trdi disk (nisem menjal ker se mi ni zdelo potrebno)

Da najprej omenim da sem prvo kupil Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming, in ker mi je build zamrzoval, sem mislil da je napaka na maticni, zato sem jo vrnil in nadgradil na ASUS rog strix, ker sem se malce pocutil sentimentalno saj sem imel v prejsnjem kompu asus formula rampage ki je delala brezhibno polno desetletje

z novo maticno pa imam iste tezave, v racunalnik sem poskusil tudi z drugim RAMom, z Kingston KVR21N15S8 4gb, nek budget ram, ki je najprej delal vredu, potem sem pa dobil CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT error, in po novem zagonu sistema mi je po nekaj minutah spet zamrznil da sem ga moral ugasniti

bios sem posodobil, imam win10 (se neregistriran)

nekako se mi zdi da je problem v kompatibilnosti rama z mobo, vendar bi res rabil pomoc/nsvet preden spet butasto posiljam nazaj komponente in cakam na nov ram

hvala za pomoc

#2 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 063 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 28 januar 2019 - 08:21

Definitivno zveni kot hardverska napaka. Probaj pognat Prime95 ampak obremeni samo CPU brez rama. Da ni CPU problematičen.

Navito nimaš nič?

Za finto v BIOSU underclockaj ram. Pa ko testiraš, odklopi čim več stvari, ki jih ne rabiš. Npr. Wd disk, kake zunanje diske, printer,...

1 član(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov