Skoči na vsebino

IPB

Slika

Pregrevanje Računalnika

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 3

#1 Bostjan Mesnjak

Bostjan Mesnjak

nOObie

• Members
  • 17 objav
  • Spol:Moški

Objavljeno 13 februar 2019 - 19:26

Lep pozdrav,

pred kratkim se mi je na prenosnem računalniku hp probook 4740s pojavila napaka pregrevanja. Ob obremenitviji računalnika (Tudi gledanje youtube posnetkov) se mi tako pregreje ,da se v roku 5 min ugasne. 

Naložil sem nove Windowse,ni pomagalo. Potem sem zamenjal pasto in ga očistil prahu a še vedno nič. Pozanimal se se tudi pri nekaj mojstrih, ki so rekli da je najbrž napaka na osnovni plošči, ter da se ne da popraviti ničesar, plošče se pa ne splača kupiti nove. Ampak to so bile le njihove domneve.

Zanima me če ima morda kdo od vas še kakšno rešitev, ali pa ga moram res samo še vreči stran :)

Boštjan

#2 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 040 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 14 februar 2019 - 15:03

Ne vem, če je res kriva osnovna plošča za pregrevanje (možno je). Ponavadi je dovolj, da se sčisti prah pri ventilatorju. Termalno pasto ni treba pogosto menjat.

Je pa lahko iz bakrenih cevi, ki vodijo od čipov do ventilatorja izhlapel/iztekel plin. Potem je skoraj isto, kot da hladilnika nimaš. Če že, bi jaz probal zamenjati to. Kot začasno (in cenejšo) rešitev pa lahko nabaviš hladilno podlogo za prenosnik in če ga ne boš preveč obremenjeval, bi moralo zadostovati.

#3 Bostjan Mesnjak

Bostjan Mesnjak

nOObie

• Members
  • 17 objav

Objavljeno 14 februar 2019 - 20:36

Računalnika nujno ne potrebujem, saj imam tudi namiznega, zato nebom nabavil hladilne podloge. Bom pa probal zamenjati celotno konstrukcijo za hlajenje. Torej če se razumema naj zamenjam tole zadevo za hlajenje (glej sliko)

https://www.aliexpre...2397164110.html

Pripeta datoteka  20190214_161520.jpg   164,6K   7 Število prenosov

#4 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 040 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 18 februar 2019 - 08:13

To je hladilnik, ja. Če imaš prenosnik že razstavljen, ti predlagam sledeče: vklopi ga in naj se segreje. Potem pa potipaj to bakreno palčko. Če je vroča samo tam, kjer se nahaja grafični in video čip (to je tam, kjer je razširjeno/štirikotno) ni pa vroče na koncu, pri rebrih kjer piha ven, potem je definitivno hladilnik zanič.

Če pa tam je vroče in se ventilator normalno vrti, potem pa lahko da je problem osnovne plošče (oz čipov ki se pregrevajo).

Ko si menjaval termalno pasto, si jo dal čisto malo ali veliko? Preveč namreč tudi ni dobro.

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov