Skoči na vsebino

IPB

Slika

Stara Garda

Odgovorov v temi: 12

#1 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 161 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 19 maj 2019 - 20:32

Pozdrav, :wave:

sem dobil danes e-sporočilo, ker je uporabnik rabil nasvet glede RAM-a. Po nekaj letih nazaj na RN forumu.  :D 

Kje ste kaj, kako ste kaj, a ste še sploh med živimi stari kolegi moderatorji, admini in nekoč aktivni uporabniki? :hmm:

Malo se razpišite. :)

#2 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 616 objav
  • Kraj:Goriška primorska
  • Interesi:Elektronika, računalništvo, fotografija, video

Objavljeno 20 maj 2019 - 05:16

Stara Garda :clap2:

#3 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 055 objav
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 20 maj 2019 - 09:34

Hm, član sem še dlje kot vidva, pa se nimam za Staro Gardo.... mogoče ker nisem bil nikoli kak mod tukaj.

Drugače pa forum že leta stagnira. Če ne bi bilo kitajskih botov vsake toliko ne bi bilo nič dogajanja. Vsake toliko uleti kak nov z 1 vprašanjem in ko dobi odgovor ponavadi ni več glasa.

Sem že parkrat rekel, da grem in ne pridem nazaj... pa pozabim in pogledam, če kdo kaj rabi.

#4 Niko Bajec

Niko Bajec

nOObie

• Administrators
  • 2 objav

Objavljeno 21 maj 2019 - 08:19

Pozdravljeni,

forum, kot ste že napisali, nekako stagnira oziroma se na njem nič kaj prida ne dogaja. Pripravljamo se na določene spremembe oziroma prenovo, med katero bi dogajanje s foruma preselili na FB skupine. Tam pa bi delali na tem, da bi bili uporabniki dejavni, dobili bi odgovore na svoja vprašanja, težave, povezane s tehnologijo ...

Zdaj pa dve vprašanji:  ;)

• Kaj si mislite o tem
  • in ali bi bili pripravljeni sodelovati?

Niko Bajec, urednik

#5 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 616 objav

Objavljeno 21 maj 2019 - 12:56

Res... kje so tisti časi ko ni imel vsak interneta in smo si pomagali s sosedovim WIFIjem, pa ko še ni bilo pametnih telefonov...
Takrat je forum živel, sedaj pa ga je povozil čas, tako kot nas.
Socialna omrežja niso isto kot forumi zato bi kakršnakoli selitev tem v recimo Facebook bila prej polomija kot uspeh.

Bolj kot migracija bi bila po mojem mnenju primernejša neke vrste simbioza. Kako to narediti do bi delovalo pa se mi ne sanja.
Dejstvo je da so prispevki na socialnih omrežjih veliko manj pregledna ali pa sploh nepregledna. Če kakrkoli iščeš uporabnega, prej najdeš na forumu kot na teh omrežjih.

#6 Medicius

Medicius

Velemojster

• Members
  • 7 161 objav
  • Kraj:Murska Sobota
  • Interesi:Računalništvo in tek na pretek. :)

Objavljeno 21 maj 2019 - 16:25

Pozdravljeni,

forum, kot ste že napisali, nekako stagnira oziroma se na njem nič kaj prida ne dogaja. Pripravljamo se na določene spremembe oziroma prenovo, med katero bi dogajanje s foruma preselili na FB skupine. Tam pa bi delali na tem, da bi bili uporabniki dejavni, dobili bi odgovore na svoja vprašanja, težave, povezane s tehnologijo ...

Zdaj pa dve vprašanji:  ;)

• Kaj si mislite o tem
  • in ali bi bili pripravljeni sodelovati?

Niko Bajec, urednik

Ni več ljudi, ki bi bili pripravljeni delati zastonj. Dandanes ljudje nočejo delati niti za denar.

#7 borilovarb

borilovarb

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 22 maj 2019 - 14:07

Pozdravljeni,

kaj si mislite o tem, da bi pomoč potekala na socialnem omrežju discord, ali kdo to socialno omrežje pozna in kakšna so mnenja o tem?

#8 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 055 objav

Objavljeno 22 maj 2019 - 20:17

Jaz o Facebooku nisem prepričan. Imam račun ampak nisem pretirano dejaven. 

Discord poznam ampak tudi ne uporabljam. Plus vidim v hitrosti. Če so uporabniki logirani, lahko nekdo pomoč ali nasvet dobi izjemno hitro, celo takoj. Sem bil svoj čas kar dejaven na IRC-jih :)

Problem tega foruma je pač obisk. Konkurenčni Slo-tech ima ta trenutek 150 uporabnikov logiranih, RN jih po moje v celem mesecu ne vidi toliko.

Kako privabiti več uporabnikov.. ne vem. Je pa tko, da ljudje, ki smo zastonj pripravljani pomagat se bomo vedno najdli.

#9 Niko Bajec

Niko Bajec

nOObie

• Administrators
  • 2 objav

Objavljeno 23 maj 2019 - 15:54

Tudi mi razmišljamo o neke vrste simbiozi med družbenimi omrežji in forumom, ampak še tuhtamo, kako bi naredili na tak način, da bi delovalo.

In res je pri na primer Facebooku težava v tem, da potem Google zadetkov ne najde - prav na ta način pa največ uporabnikov po mojem mnenju išče informacije.

Tudi Discord se mi zdi zanimiva možnost, zlasti zaradi možne hitrosti odgovorov. Danes uporabniki želijo odgovor tako rekoč (če malo karikiram) v istem trenutku. Je pa res, da bi spet moralo iti za neko simbiozo, sam Discord je vprašanje, kako bi zalaufal.

Mnenja? :)

Je pa res, da bi za kar koli potrebovali nekaj posameznikov, ki bi skrbeli za odgovore, da bi vse skupaj "živelo", nekih rednih finančnih sredstev za ta namen pa nimamo. Šlo bi bolj za to, da bi želeli pomagati pri stvareh, ki se vam zdijo enostavne, nekomu drugemu pa predstavljajo neznansko prepreko.

#10 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 055 objav

Objavljeno 23 maj 2019 - 16:33

Tudi problem Discorda bo, slabo iskanje. Noben ne bo šel prebirat npr 1 teden pogovorov za nazaj. Sam včasih odgovore na probleme najdem v čisto X forumih, tudi par let nazaj.

Vsaj glede tega je FB verjetno boljša rešitev.

Sam sem nad forumi povsem zadovoljen. Ampak sej pravim.. tukaj vsaj je problem obisk.

#11 krmark9

krmark9

nOObie

• Members
  • 17 objav

Objavljeno 26 maj 2019 - 08:55

Težko je najti odgovor na novo tehnologijo v brskanju nekaj let nazaj. Če imaš problem in sprašuješ po rešitvah, mislim, da ni problem večkrat čekirati, če si že dobil odgovor z rešitvijo. Tako, da ta problem, da nekdo v istem hipu, ko postavi vprašanje, že pričakuje odgovor je malce smešen. Razen za tiste, ki vsak dan po ves dan visijo ali za računalniki ali pred mobiji. Pa še ti morajo jest, it na stranišče, imajo opravke, kjer vse te tehnologije ne morejo hipoma uporabiti, ko se pojavi vprašanje. Malček je pa le treba imeti ptrpljenja, kaj bi pa bilo, če bi se naše življenje tako hitro odvijalo in bi se nam mudilo hitro umreti? Mislim, da je naša nestrpnost in hitrost le navidezna, kar pa na žalost poganja vedno bolj ta svet, ljudje pa se pri tem ne znajdejo vedno kot bi se morali. Večji problem se mi zdi, da nihče na forumu ne pobrska saj za en mesec, kaj šele za pol leta nazaj in bi večina našla že napisane odgovore na težave svoje tehnologije. brskati par let nazaj, je neučinkovito, razen tistim, ki uporabljajo še veteransko opremo.

#12 Dr.1m

Dr.1m

Duohtar pod mus!

• Members
  • 2 616 objav

Objavljeno 27 maj 2019 - 16:01

Hitrost odgovora na pomoč je premosorazmerna vložku. Če ničesar ne plačaš je utopično pričakovati hiter odgovor, saj še pri plačniški pomoči je potrebno včasih čakati več kot pol ure na telefonu.
Osebno nisem več dejaven toliko na forumu, ker mi enostavno zmanjkuje časa, bi pa z veseljem še sodeloval.
Če sem pošten je v resnici še huje saj ne utegnem niti iskati za pomoč, kaj šele komu nuditi :(

#13 Selines

Selines

RN Legenda

• Members
  • 14 527 objav
  • Kraj:L J U B L J A N A

Objavljeno 19 junij 2019 - 17:00

No se moram tudi jaz "potagat"

Živjo vsi. :) Tisti, ki kdaj vseeno še kliknete na forum..

Ja, forumi, kaj naj rečem, tudi slo-tech je imel boljše čase, ter še marsikateri drugi forum.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov