Skoči na vsebino

IPB

Slika

Ip Naslov - Drugačno Omrežje

IP OMREŽJE INTERNET ROUTER MODEM

1 odgovor na temo

#1 Dr House7

Dr House7

nOObie

• Members
  • 1 objav

Objavljeno 22 januar 2020 - 17:33

Pozdravljeni!

Zanima me, če bi mi mogoče kdo lahko pomagal s povezavo z domačim omrežjem. 

Naj opišem situacijo:

V pritličju hiše imamo modem ter router, iz katerega potekajo ethernet kabli v nadstropje. 
Pred približno dvemi leti, sem kupil nov router asus in ga montiral v pisarno, predvsem zaradi povečanja števila ethernet vhodov ter ojačanja wi-fi signala. 

Kasneje je tudi brat kupil nov modem in ga montiral v svojo sobo, tako da shema povezav zdaj izgleda nekako takole:

Modem+Router pritličje -> router pisarna nadstropje -> router soba nadstropje. 

Ker smo nekaj časa nazaj zadeve resetirali, se moj router poveže na IP 192.168.178,... medtem ko router v pritličju ter router v nadstropju delujeta na IP naslovu 192.168.2.,... 

Kar navsezadnje niti ne predstavlja nekega velikega problema, edina težava ki se pojavlja je, da se printer v pisarni poveže preko Wi-fi povezave z routerjem v sobi, torej na 192.168.2, kar pomeni da se iz mojega računalnika ne da povezati s printerjem, ker nista v istem omrežju. 

Kako zadevo urediti? So spremembe potrebne na Asus login strani: http://router.asus.com/Main_Login.asp

Hvala vsem vnaprej!

LP

#2 MIHAc27

MIHAc27

Gospod s kravato

• Members
  • 1 075 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ne rabiš vedet

Objavljeno 28 januar 2020 - 08:35

Imaš 3 routerje verjetno vsak z svojimi nastavitvami. Moreš malce poenotit pa bo. Najenostavnejše je, če spodnjega pustiš kot je, ostala dva pa nastaviš da delujeta kot AP.

Spodnjega pusti kot je (iz modema gre kabel verjetno v WAN, nato iz LAN po nadstropjih)

Pri drugih dveh pa v bistvu samo iz WAN ali Internet porta daš kabel v LAN porte (ponavadi so 4 skupaj, WAN pa je posebej označen ali celo malce odmaknjen).

Pa v meniju routerja še izklopi DHCP  server pri teh dveh preden pretikaš kabel. Klikneš na LAN v meniju, potem bi moral videti zavihek DHCP Server pa daš na disable)

Tako boš dobil lepo enotno omrežje. Spodnji bo master router, ki bo talal vse IP-je, druga dva pa bosta samo širila iste nastavitve naprej, sama pa nič urejala.

Dodaj odgovor

Podobne teme s ključnimi besedami: IP, OMREŽJE, INTERNET, ROUTER, MODEM

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov