Skoči na vsebino

IPB

Slika

Prenos Podatkov Iz Fotoaparata - Linux

Tehnične težave

Odgovorov v temi: 2

#1 metkanograsek7

metkanograsek7

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 31 januar 2020 - 16:54

Lep pozdrav!

Imam računalnik starejšega tipa, stacionarni. Naložen imam operacijski sistem Linux. Pred kratkim sem kupila nov podvodni fotoaparat. Ko sem ga prvič priklopila, mislim, da je računalnik zaznal povezavo (USB kabel) - bila je opcija Import - potem pa je naenkrat izginila.

Ali moram naložiti kak poseben program ali natipkat kak ukaz v terminal - namreč računalnik fotoaparata več ne zazna. Želim pa prenesti foto ali video nanj. Drugače fotoaparat dela, a še ničesar mi ni uspelo prenesti... Ko priklopim kabel - fotoaparat - na računalnik - fotoaparat povezavo zazna - pokaže ikono s kablom...

Mogoče ima kdo podobno izkušnjo s tem oz. pozna Linux bolje...

Najlepša hvala,

lep pozdrav,

Metka.

#2 alex_vega71

alex_vega71

nOObie

• Members
  • 21 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Primorska
  • Interesi:N'kup ...

Objavljeno 09 februar 2020 - 19:40

Živjo!

Evo ta program ti bo rešil težavo : https://www.digikam.org

Lep pozdrav

#3 metkanograsek7

metkanograsek7

nOObie

• Members
  • 4 objav

Objavljeno 14 maj 2020 - 14:46

• Hvala, bom poizkusila. Še nekaj me teži. V Linuxu mi je uspelo naložiti platformo Calibre, za branje e-knjig. A nikakor mi ne odpre e.pub formata knjige, le naslovnico. Ko pa uvrstim tja pdf verzijo knjige, pa jo odpre normalno. Tako, da ne vem, ali kaka verzija Calibra ne odpira več različnih formatov e-knjig? Ima celo opcijo pretvarjanja le-teh. Sem pa Calibre naložila s čisto zadnjo komando na njihovi spletni strani - in eno, ki omenja neko individualnost - saj moj terminal ostalih ni zaznal - kot da je zamrznil.... Tako, da ne vem, če je vse naloženo..... S čim v Linuxu se da odpreti e-pub format e-knjige ali kake druge formate, ki se jih drugače uporablja v Windowsih? Če je možno? Sem že nekaj programov naložila, a niso kompatibilni z e-pubom - tisti e-readerji.... Lep pozdrav, M.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov