Skoči na vsebino

IPB

Slika

Pomoč pri nakupu fotoaparata

Odgovorov v temi: 55

#1 Veget

Veget

RN forum freak

• Members
  • 9 718 objav
  • Kraj:Nekaj ovinkov iz Nove Gorice

Objavljeno 04 maj 2005 - 12:29

No, kupujem fotoaparat pa meže mal mede, zato bom raje vprašal stokovnjake za nasvet. :mrgreen:

V bistvu iščem: kompaktni fotoaparat z čimvečjim optičnim zumom, ki ima 5 MP do 100kSIT. Slike pa morajo biti zelo dobre.

Kakšen nasvet?

#2 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav
  • Kraj:Menges
  • Interesi:Fotografija, telefonija, rač., psihologija,...marsikaj..

Objavljeno 04 maj 2005 - 13:23

bil sem v popolnoma enaki dilemi kot si ti sedaj. Kupil sem Kodaka DX6490, ki je sicer malce dražje (je potrebno še upoštevati še nakup kartic in torbice), vendar sem ga dobil po zelo ugodni ceni in sem zlo zadovoljen.

Ti pa toplo priporočam Olympusa C-765 ki ga v kompletu s kartico dobišža 89.000 (tega bi tud jaz kupu, če nebi dobil omenjene ugodne ponudbe)
Link:
http://www.mixi.tv/t...lek.php?id=1519

Kaj praviš?
Jaz sem skoraj doktorat naredu iz teh fotičev ker sem ga kar kakšen dober mesec iskal, tko da poznam ta razred z 10x zooma do potankosti ;-) :mrgreen:

#3 Indark

Indark

Sufler

• Members
  • 154 objav

Objavljeno 04 maj 2005 - 13:33

Če bi rad kvaliteto ti priporočam kakšnega Canon-a...

#4 bryant

bryant

Spammer

• Members
  • 4 810 objav
  • Kraj:LA - City of Angels
  • Interesi:Kako končati šolo

Objavljeno 04 maj 2005 - 13:33

jaz imam olympusa z60 zoom. ima 6.1 mp ampak le 3x optični zoom.

#5 roky23

roky23

Govorec

• Members
  • 2 454 objav

Objavljeno 04 maj 2005 - 13:38

nej te ne zavede veliko število pik .. za domačo uporabo je 4mp čist dovolj, ker več kot 5 jih itaq ne moreš izkoristit ker to zavira kakovost leč

drugače pa canon s1 is ali pa izboljšan model s2 is (mislim da nekaj čez 100k)

#6 gasper2000

gasper2000

Govorec

• Members
  • 2 730 objav
  • Kraj:Zg. Sp. Gameljne

Objavljeno 04 maj 2005 - 13:40

nekaj malega, samo kakšnih 30k...
Ima pa roky prav, če ne delaš nevem kakšnih povečav ne rabiš 5mpix

#7 Veget

Veget

RN forum freak

• Members
  • 9 718 objav

Objavljeno 04 maj 2005 - 14:10

@Luzdi - masl sem si gledal tega olympusa - sam design me ne ravno prepriča - a si gaže mogoče preizkusil?

#8 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 04 maj 2005 - 16:07

canona s1 ti jaz ta tak denar ne priporočam ker je predrag, s2 je odličen vendar ga pod 130k ne dobiš (brez kartice).
Verjetn me boste vsi napadl zakaj ne priporočam s1. Preprosto - za tak denar se dobi občutno manjši aparat z enako kakovostnimi slikami in tudi cenovno ugodnejši. Lahko da se motim ampak po vseh forumih kolikor sem jih jaz prebral lahko tako trdim :zvizg:
S1 je legendaren fotič, vendar je konkurenca prehuda, njegova cena pa tudi.

Ja naj te videz na intranetnih straneh ne zavede, kajti tudi meni je bil naravnost grd, ampak ko sem ga pa nekajkrat držal v rokah sem pa spremenil mnenje. Oprijem je zlo dober, aparat je resnično majhen (mislim da manjšega z 10x zoomom ni) in dela res čudovite fotke. Prav veliko izkušenj osebno nisem imel, sem pa slišal same dobrote o njem.
Svetujem ti da odideš v kakšno trgovine da ga ša poprimeš v roke (če ga še nisi) in se boš lažje odločal.
Jaz osebno menim da je za 90k najboljša izbira definitivno omenjeni Olympus in verjamite mi da nisem edini :mrgreen: alternativa je še Z3.

#9 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 04 maj 2005 - 16:10

Če bi rad kvaliteto ti priporočam kakšnega Canon-a...

ker...

nič ne rečem Canon je definitivno odlična firma, ni pa edina s kvaliteto, sploh pa ne v razredu z 10x zoomov (če ne upoštevamo S2, kateri je v tem primeru o kateri govori tema malce predrag) :mrgreen: ;-)

#10 ishtar007

ishtar007

Spammer

• Members
  • 3 082 objav
  • Kraj:Po desnem ovinku se levo obrn

Objavljeno 04 maj 2005 - 16:57

Mal primerji cene še na ebayu (nemškem) pa verjemi da lahko ogromno prišparaš... Sm tut jst gor digitalca kupu in je bil nekje 30% cenej kokr pr nas!

#11 odlekiran

odlekiran

Vajenec

• Members
  • 256 objav

Objavljeno 04 maj 2005 - 17:36

Pozdrav!

Ne bom delal reklame, rad bi le naštel nekaj stvari, ki bodo mogoče komu v pomoč.

1. Š tevilo točk je zame zelo zelo pomembno. Zakaj? Če popravljam izrez (crop) in recimo potegnem iz posnetka samo en zanimiv detajl (recimo obraz) mi bo za fotografijo odlične kakovosti še vedno ostala resolucija nad 2 mp.
2. Dober program za obdelavo mi bo omogočil "globinsko" obdelavo posnetkov. Tako odpade nuja 10 ali nevem kolikokratnega zoom objektiva. Ozadje pač izostrim ali zameglim s programom za obdelavo fotografij.
3. Velik zoom pomeni slabšo svetlobno jakost objektiva, "okrogline" na robovih fotografij in večjo težo fotoaparata.
4. Svetlobna jakost obvezno 2,8
5. Če fotografiramo premikajoče objekte, pazimo na hitrost sprožilca.
6. Kompaktneži so zelooo različni po velikosti. Če ga bomo nosili vsak dan s seboj, hodili z njim v hribe ali celo plezali, naj bo čim manjši.
7. Večkrat pride prav LCD ki se obrne proti vam (auto portret).
8. Če se fotografira v prostorih, pride prav širokokotni objektiv.
9. Obvezna možnost panoramskih posnetkov.
10.Bliskavica naj bo čim močnejša.
11.Fino je če fotoaparat podpira velikost posnetkov 3:2, sicer jih je treba rezati.
(Kompaktni navadno 4:3)

Dober nakup!

#12 Veget

Veget

RN forum freak

• Members
  • 9 718 objav

Objavljeno 04 maj 2005 - 17:40

Če pa še kakega priporočis, ti bom pa še posebej hvaležen :ok:

#13 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 04 maj 2005 - 17:54

odlekiran...se zlo strinjam s tabo in dobr si tole napisal, edino z drugo točko se nebi najbolje strinjal, namreš 10x zoom ne moreš primerjati z 3x (kar je napogosteje) niti z kakršnokoli obdelavo. Nepozabt da tudi tiste z 10x zoomom lahko na enak način obdelaš in imaš še večji detajl :)
Drugače pa dobro povedano.

Jaz iz prve roke povem ker imam fotič z 3x zoomom in zdej z 10x, da se to ne more primerjat (pa i pri obeh s PS pomagu) :ok:

#14 cannibal

cannibal

RN forum freak

• Members
  • 9 840 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Inn i evighetens morke
  • Interesi:Brezveze

Objavljeno 04 maj 2005 - 18:06

Prijatelj ima nek HP model, cela "krava", ampak makina še pa še! Slike so kristalno čiste, ima 8× zoom, digitalec, stojalo, programe za obdelavo slik na PCu, več načinou slikanja (črno belo, še in še in še). Možnost snemanja videa do 38 sekund, kwaliteten zvok! Kaj več nevem, vem pa da karkoli se slikamo so slike kristalno čiste.!
Aparat je bil takrat 190 jurjou (kak let nazaj)

#15 odlekiran

odlekiran

Vajenec

• Members
  • 256 objav

Objavljeno 04 maj 2005 - 18:08

Tudi jaz se s tabo strinjam, čeprav še vedno držijo navedbe iz tretje točke.

Glej, zanimivo, jaz sem imel analogno SLR z objektivom 28 - 200. Vse okej. Kar nekaj pa sem moral vedeti o fotografiranju, da sem to na fotoaparatu nastavil. Enkrat sem fotkal ohcet pa mi je crknil autofokus. Si predstavljaš kako sem švical ob ročnem delu.

Zdaj imam kompaktneža za vžep, precej pixlov in photoshop.

Verjemi, spoštujem klasiko in vse znanje ki je potrebno za pravo fotografiranje, ampak zaenkrat sem amater z malo časa.

Vegetu: Večkrat premisli za kaj ga boš rabil kot pa kakšnega boš kupil. Važen je fotograf in ne fotoaparat.

L.P.

#16 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 04 maj 2005 - 18:56

Prijatelj ima nek HP model, cela "krava", ampak makina še pa še! Slike so kristalno čiste, ima 8× zoom, digitalec, stojalo, programe za obdelavo slik na PCu, več načinou slikanja (črno belo, še in še in še). Možnost snemanja videa do 38 sekund, kwaliteten zvok! Kaj več nevem, vem pa da karkoli se slikamo so slike kristalno čiste.!
Aparat je bil takrat 190 jurjou (kak let nazaj)

Govoriš o HP 945. Cena je 70k sit z postajo vred in kartico. Res zlo ugoden aparat, vendar pa ima kar nekaj pomanjkljivosti. Namreč slikaš lahko samo v ločljivosti 5mio pik ali pa 1mio pik, poleg tega da slika fotkana z 5mio pik zasede 2,5Mb prostora na kartici kar posledično pomeni zelo počasno zapisovanje nanjo, kar ti bo povedal vsakdo (pri meni naprimer fotka zasede vsega le 700Kb). Poleg tega je pa aparat res ogromen in zlo požrešen kar se tiče baterij. Je pa ugoden in dela dobre fotke, ampak jaz osebno nimamživcev za počasnost.

#17 odlekiran

odlekiran

Vajenec

• Members
  • 256 objav

Objavljeno 04 maj 2005 - 19:18

Moja selekcija:

- Canon, Nikon, Olympus (ostale sploh ne gledam)
- Ločljivost
- Namen uporabe
- Trdnost in velikost (majhnost) ohišja

Ostale stvari (kartice, direktno tiskanje, programska oprema, snemanje videa,...so v primerjavi z zgoraj naštetim nepomembne.
Tako ali tako moraš dokupiti eno ali dve "korpulentni" kartici in rezervno baterijo.

Veget potem pa samo pritiskaj!!!!!!!

#18 roky23

roky23

Govorec

• Members
  • 2 454 objav

Objavljeno 04 maj 2005 - 19:46

kaj pa konica minolta?!

#19 bryant

bryant

Spammer

• Members
  • 4 810 objav
  • Kraj:LA - City of Angels
  • Interesi:Kako končati šolo

Objavljeno 04 maj 2005 - 19:51

tudi o tem bi moral razmisliti, sploh če išče dober(velik) zoom.

#20 cannibal

cannibal

RN forum freak

• Members
  • 9 840 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Inn i evighetens morke
  • Interesi:Brezveze

Objavljeno 04 maj 2005 - 20:18

Govoriš o HP 945. Cena je 70k sit z postajo vred in kartico. Res zlo ugoden aparat, vendar pa ima kar nekaj pomanjkljivosti. Namreč slikaš lahko samo v ločljivosti 5mio pik ali pa 1mio pik, poleg tega da slika fotkana z 5mio pik zasede 2,5Mb prostora na kartici kar posledično pomeni zelo počasno zapisovanje nanjo, kar ti bo povedal vsakdo (pri meni naprimer fotka zasede vsega le 700Kb). Poleg tega je pa aparat res ogromen in zlo požrešen kar se tiče baterij. Je pa ugoden in dela dobre fotke, ampak jaz osebno nimamživcev za počasnost.

lol!, ti se pa spoznaš na fotoaparate, model je pravi! sem šel gledat slike, pa ima točno enakega. Ja, tudi on pa graja počasnost fotografiranja. Glede baterij mi ni nič povedal :ok:

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov