Skoči na vsebino

IPB

Slika

En predlog

Odgovorov v temi: 62

#1 1122

1122

Mojster

• Members
  • 1 776 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Cerkno //// Ljubljana
  • Interesi:Računalništvo, šport, glasba...

Objavljeno 20 junij 2005 - 13:54

Mam predlog, da bi lahko organizirali neko mini tekmovanje v digitalni fotografiji. Kdor bi hotel sodelovati bi pač poslal določeno št. slik osebi, ki bi jože prej 'okronali' za sodnika, oz. celi sodniji. Za sodnika bi pa moral biti nekdo, ki se res spozna na dig. fotografijo, ta pa bi med poslanimi slikami izbral najlepšo, vsekakor pa sam ne bi smel sodelovati na tekmovanju. Sodniki bi se lahko tudi menjavali. Ko bi izbrali najsliko bi jo objavili na forumu in jo (lahko) nagradili s kakšno (manjšo) nagrado, ali pa sploh ne saj ježe dovoj, da vidiš, da znaš res dobro slikat. Kakšen se vam zdi ta predlog? Seže kdo javi za sodnika?

#2 gasper2000

gasper2000

Govorec

• Members
  • 2 730 objav
  • Kraj:Zg. Sp. Gameljne

Objavljeno 20 junij 2005 - 15:14

Jaz se javim za sodnika. Sicer bi pa tako ocenjevanje bilo zelo subjektivno.
Probati ni greh, potem pa je zmagovalec boja sodnik za naslednjo tekmovanje itd.
Fajn bi pa tudi bilo, da bi si izbrali neko področje,kjer bi fotkali, da nebi bilo 100 fotk pa vsaka drug motiv.

#3 Un4go10

Un4go10

RN forum freak

• Members
  • 7 983 objav
  • Kraj:rodna gruda slovenska
  • Interesi:Slovenska zgodovina, zbirateljstvo, novinarstvo

Objavljeno 20 junij 2005 - 15:17

kul, I'm in. Delo sodnika pa naj opravlja nekdo drug. Sicer je pa potrebno vedeti, da imamo nekateri fotoaparate v nižjem cenovnem razredu, nekateri pa celo profesionalne.

#4 gasper2000

gasper2000

Govorec

• Members
  • 2 730 objav

Objavljeno 20 junij 2005 - 15:20

No saj semže rekel, da se za prvič jaz javim.

#5 1122

1122

Mojster

• Members
  • 1 776 objav

Objavljeno 20 junij 2005 - 15:35

Slike bi lahko razdelili v več različni kategorij npr. portert, panorama... ali več različnih tehnik - navadna, blach-white, sepia, low sharpening... Se pravi da bi izbrali določene kategorije in tisti, ki bi sodeloval, bi moral posneti eno fotko za vsako kategorijao

#6 anzet

anzet

Govorec

• Members
  • 2 276 objav
  • Kraj:Somewhere in cyber world!
  • Interesi:Kako razumeti racunalnik...!

Objavljeno 20 junij 2005 - 15:50

Okej sem zraven, hm pa dejte si neki tajga zbrat kar je na dosegu roke, da ne bomo zdej rekl slike velikih mest kr jst sm cist v enih rovtih in ne mislim zarad tega hodit kam slikat.

#7 Pimqek

Pimqek

Velemojster

• Members
  • 6 937 objav
  • Kraj:Mala Zimica

Objavljeno 20 junij 2005 - 16:29

Pravila po mojem...
Glede uporabnikov:
- vsak lahko odda 3 slike; izberemo pač tri teme (naslove) in potem vsak pač poslika kar se mu za to zdi najbolje, tehnika po izbiri
- slike se lahko odda do določenega datuma

Glede ocenjevanja:
- izbere se n sodnikov, kateri vsak podeli 10, 8, 6, 4, 2, 1 točk izbranim slikam
- vsak uporabnik ima možnost oceniti sliko, vendar lahko podelijo 3, 2, 1 točk
- lastnim slikam je prepovedano dajati točke
- ocenjuje se do določenega datuma

Sodelovanje:
- slika mora biti obvezno v 1280X1024 ločljivosti, poželji je lahko dodana tudi v original velikosti s pripisom njene velikosti
- v imenu slike naj bo obvezno uporabniško ime
- prijavite se kar preko prispevka v katerem objavite povezave do slik/e

Priporoča se uporaba RN galerije, album ježe narejen:
Link

#8 Heki

Heki

Spammer

• Members
  • 3 032 objav

Objavljeno 20 junij 2005 - 16:32

very cool

i am in also.

#9 publikum

publikum

Velemojster

• Members
  • 5 974 objav
  • Kraj:Deep in code...
  • Interesi:Linux, PHP, C++, C#, .NET, ...

Objavljeno 20 junij 2005 - 16:47

Pimqek: tole si dobro napisal !!! :ok:

#10 1122

1122

Mojster

• Members
  • 1 776 objav

Objavljeno 20 junij 2005 - 16:49

- vsak lahko odda 3 slike; izberemo pač tri teme (naslove) in potem vsak pač poslika kar se mu za to zdi najbolje, tehnika po izbiri
- slike se lahko odda do določenega datuma

Po moje je najbolj če to določi kar sodnik, tokrat kar gasper2000, če se strinjate
Drugače se pa strinjam s pravili, ki jih je postavil Pimqek

#11 Pimqek

Pimqek

Velemojster

• Members
  • 6 937 objav

Objavljeno 20 junij 2005 - 17:16

Jaz se tudi javim za sodnika.
Priporočal bi, da nas je vsaj 5, da čimveč točk podelimo :mrgreen:, pa naj se javi vsaj en moderator te rubrike.

#12 anzet

anzet

Govorec

• Members
  • 2 276 objav

Objavljeno 20 junij 2005 - 18:02

Dobro tole Pimqek, torej tako kot si napisal, samo nekaj Pimqek ali morejo biti vse slike res 1280*1024, namrec jst mam na Canonu moznost samo 1600*1200 in 1024*768 pa se manjsa?

#13 1122

1122

Mojster

• Members
  • 1 776 objav

Objavljeno 20 junij 2005 - 18:10

Dobro tole Pimqek, torej tako kot si napisal, samo nekaj Pimqek ali morejo biti vse slike res 1280*1024, namrec jst mam na Canonu moznost samo 1600*1200 in 1024*768 pa se manjsa?

To težavo mam tut jaz, sam to lahko spremeniš v Infranwievu. Če maš zaslon velik 1280*1024, daš kar Image>Resize/Resample pa obklukaš možnost Desktop Size (no aspets ratio). Sam potem ti sliko malo raztegne, kar pa ni zelo vidno. Drugače bi bila po moje najboljša možnost za resolucijo 1024*768 oz. vsaj razmerje 4:3, ker največ fotoaparatov podpira tako velikost.

#14 anzet

anzet

Govorec

• Members
  • 2 276 objav

Objavljeno 20 junij 2005 - 18:12

Sej to vem 1122 da lahko sliko zmanjsam ali zvecjam samo kere je rekel on original sem jaz na to pomislil.
Drugace pa glede 1024*768 se pa strinjam.

#15 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav
  • Kraj:Menges
  • Interesi:Fotografija, telefonija, rač., psihologija,...marsikaj..

Objavljeno 20 junij 2005 - 19:19

Jaz sem takoj zraven. Se mi zdi kr dobra ideja tole :ok: :thumbsup: :zvizg:

Kdaj začnemo.
Lahko bi tud fotkali na različne tematike, temo pa lohka določi tisti ki zmaga na prvem "tekmovanju" :mrgreen:

#16 Un4go10

Un4go10

RN forum freak

• Members
  • 7 983 objav
  • Kraj:rodna gruda slovenska
  • Interesi:Slovenska zgodovina, zbirateljstvo, novinarstvo

Objavljeno 20 junij 2005 - 19:52

Dajmo ločljivost 1024x768. po mojem tega sploh ne bi rabili. Vsak odda fotko, kakršno pač odda. previliki posegi v PSju so seveda nedovoljeni. Kaj pravite?

#17 Heki

Heki

Spammer

• Members
  • 3 032 objav

Objavljeno 20 junij 2005 - 21:10

za mene je 800x600 več kot dovolj ... drugače bi se jst javu za sodnika, vendar bi raje sodeloval pr fotkanju ... bom pa bizija vprašal, če se da nardit v digitalni fotografiji mogoče podforum "Tekmovanje" al pa kaj podobnega ... da bi lahka odpirali teme za vsak novi teden al kako bo omejeno z datumom ... pač vedno nova tema ... bi pa predlagal naslednje, da so sodniki vsi uporabniki ... pač slike se pošljejo npr. pinqeku in jih ta lima v temo. nihče ne ve od koga so slike ... in na koncu glasujejo za najboljšo sliko in potem se razglasi ime zmagovalca ...

#18 ArYeS

ArYeS

RN Legenda

• Members
  • 10 291 objav
  • Kraj:V Pikslih

Objavljeno 20 junij 2005 - 21:16

Vse dobro, I'm in

le glede sodnikov, oprostita gregor in pimqek, vem da nismo nekatera elita, sam kolikor vaju poznam nimata resnega pojma o fotografiji, znala bi le odločiti katera vam je lepa in katera ne, kar pa ni zadosti po mojem mnenju. Jaz bi raje za sodnike predlagal Bizi10, bost, Scarab79,... pa še kakega z uredništva.

#19 gasper2000

gasper2000

Govorec

• Members
  • 2 730 objav

Objavljeno 21 junij 2005 - 06:08

Aryes s tem gregorjem si najbrž mislil mene. Jaz se trudim biti čim boljši in vsako kritiko vzamem konstruktivno. Za Scaraba vem, da nekaj pojma ima. Bizi pa Bost sta pa komaj kaj na forumu. :ok:

Pa fino bi tudi bilo, da se določi nek kriterij obdelave fotografije.
Velja samo:
- pretvorba v črno belo, sephia
- korektura barve
- korektura levels, curves, color balance
- dodajanje okvirja

Če ima še kdo kaj za dodati...

#20 Pimqek

Pimqek

Velemojster

• Members
  • 6 937 objav

Objavljeno 21 junij 2005 - 12:32

Ločljivost je lahko tudi 1024x768, v glavnem naj bo določena.

Heki, saj če si sodnik lahko tudi sodeluješ, samo pač točk ne moreš dajati svojim slikam. Za anonimnost tekmovalcev pa tudi ni razloga...

Glede PS nebi dajal omejitev, naj pač vsak pokaže kar zna :ok:

Sodniki pa naj bodo 3 in vsak izbere eno temo. Navsezadnje tudi niso tako pomembni, edino kar imajo je možnost več točk, pa še te se lahko omeji. Na koncu bodo odločali uporabniki sami.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov