Skoči na vsebino

IPB

Slika

Nakup fotoaparata (razred naprednih fotoaparatov)

Odgovorov v temi: 37

#21 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav
  • Kraj:Menges
  • Interesi:Fotografija, telefonija, rač., psihologija,...marsikaj..

Objavljeno 06 marec 2006 - 20:25

rockingoal, tako kot je že Scarab omenil, sem mislil na FZ5,zato je padel v izboru med "cenejšimi". FZ30 je pa fantastičen aparat, vendar ima Fuji več pikslov, pa večji razpon ISO vrednosti (fuji do 1600, FZ30 pa "le" do 400)..vseeno bi se malce težko odločil med FZ30 in S9500, ampak malce prednosti ima pa Fuji ;-)

#22 jancar

jancar

Raziskovalec

• Members
  • 69 objav

Objavljeno 06 marec 2006 - 20:27

admin123, ja to je že res, kar si omenil glede tiskanja slik. Vendar se ti ne zdi 9MP dovolj veliko da lahko sam narediš kakršen koli izrez želiš :hmm:
Pri S9500 oz. s9000 (gre za dve različni oznaki istega modela, za tiste ki mogoče ne veste..) pa šum ni tako izrazit. Primerjava šuma s Canon EOS Rebel XT (DSLR)TUKAJ

p.s.: v Nemčiji se dobi s9500 za 484 evre = 116.000 sit :shock:

zakaj pišeše Canon EOS rebel XT če se ga pod to oznako v slo ne dobi
ampak po Canon EOS 350d :ok:

#23 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 06 marec 2006 - 20:33

jancar, ja saj imajo skoraj vsi fotkiči dvojne oznake..važno da se ve kaj se misli :hmm:

#24 rockingoal

rockingoal

Poročevalec

• Members
  • 594 objav
  • Kraj:stadion
  • Interesi:vse

Objavljeno 06 marec 2006 - 20:37

Luzdi, naj te "piksli" ne zavedejo! Če imaš možnost preizkusiti oba fotkiča v "nočni fotografiji", boš vedel o čem že ves čas govorim. Res pa je, da ima Fuji večjo ISO občutljivost (nočna fotografija - ali fotografija v slabih svetlobnih pogojih) - to pa pomeni samo več šuma, medtem ko dobra optika tega nima, seveda v končni fazi se boš pa sam odločil. ;-)

#25 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 06 marec 2006 - 20:56

Ja sej me tisti 1MP ne mika kaj preveč, ker jih je 8 več kot dovolj ;-)
Ja no kot sem jaz bral, se bolj splača Fujia, nisem pa ne vem koliko preučil zadeve, zato pa je ta tema :hmm:
No sem naredil rahlo primerjavo slik z vsemi modeli, tako dražjih kt cenejših modelov o katerih govorimo.
Slikice so v izrezu 1:1, pri niski (80) ISO vrednosti.
Očitno pa je bilo v času testa pri Fuji malce slabše vreme, kar se vidi glede na barvo ozadja, ampak pri šumu sta si pa fz50 in s9500 zelo zelo blizu ;-)
Objavljena slika

Se pa vidi da ima fz5 veliko boljše slike kot pa Fuji s5600 :zvizg: , ampak potem bi raje na FZ7 počakal ;-)

#26 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 11 marec 2006 - 11:22

No sem jaz malce pretehtal zadevo pa sem se odločil da si bom raje kupil nekaj do 100.000 sit, kot pa za 170k :roll:
Bom raje pametneje denar porabil...no vglavnem, zdej pa vas sprašujem kaj priporočate v tem razredu. Omahujem med Fujime s5600 in panasonicom FZ7 (čeprav je 94k samo aparat, torej kar dosti dražji od Fujia), FZ5 pa ne vem če mi odgovarja...Ima kdo kaj izkušenj s temi aparati, mnenja... ;-)

#27 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Solkan (Nova Gorica za laike)
  • Interesi:Software (predvsem Freeware, OS) in hardware

Objavljeno 11 marec 2006 - 12:38

Kar jaz gledam po sejmu, mi je Panasonic zelo vsec! Sem testiral vse modele in moram priznat, da je Panasonic nasel prostor v moji knjigi zelja!

#28 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 11 marec 2006 - 17:44

Ja tale Panasonic FZ7 ni tako slab, sem samo nekaj bral da ima baje kar močan šum že pri ISO 200, tako da moram malce počakati na kakšen Slovenski test ali pa mnenje kakšnega uporabnika. Se pa kar ugodno dobi, v kompletu z 512Mb kartico za 99k sit, kar je nekako sprejemljivo, glede na to da je kakšen Canon s2 (slabše specifikacije) ali Sony H1 (kateri mi je tudi kar všeč) še vedno nad 100k sit brez kartice :roll:

#29 gasper2000

gasper2000

Govorec

• Members
  • 2 730 objav
  • Kraj:Zg. Sp. Gameljne

Objavljeno 12 marec 2006 - 14:24

Luzdi, Fuji ima malce probleme s šumom, medtem ko Panasonic ni baš popoln ampak glede na kvaliteto slike, ki jo ima bi se jaz zanj odločil. Pa če še pogledaš ima stabilizator slike, kar pride pri dolgih gorišnicah zelo prav. Pa če še pogledaš ima SD kartice, ki so dosti cenejše kot xD kartice. Da Leica objektiva sploh ne omenjam,ter tega da ima malce več zooma kot Fuji. Mogoče je Fuji privlačen zaradi DSLR videza ampak videz ni vse. Saj tudi črn Panasonic ne zgleda švoh. :)

#30 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 12 marec 2006 - 14:54

gasper2000, ja men je vizualno tale Panasonic FZ7 (črn seveda) pravi lepotec. Ja zaenkrat je kar tale fz7 prvi na spisku, vendar pa kot sem gledal malce tuje teste ima hude težave z šumom od ISO 200 naprej, tako da moram malce še počakati.
Veš kaj sem pa tud razmišljal. O kakšni stari legendi kot je Sony dsc-f717 :) Tale zadeva je še vedno top med kakovostjo slike, me pa moti da je "le" 5x optičnega, vendar ima baje odličen digitalen zoom, tako da je baje kar njegov (5xopt x 2xdig) 10x zoom ekvivalenten marsikateremu z 10x optiko. Je pa odlično tudi da ima ročni fokus na obročku, tako kot tudi zoom ;-)
Hm kaj misliš, da bi bilo vredno tudi kaj takega pogledat?

#31 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav

Objavljeno 12 marec 2006 - 14:56

Luzdi, jaz s Sonyjem na splosno nisem zadovoljen, ceprav je v svojem razredu bil omenjen aparat res pravi biser!

#32 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 12 marec 2006 - 14:59

scarab79, ja f717 je dolga leta veljal za najboljšega digitalca med kompakti in še danes če pogledaš njegove testne slike, je res fenomenalen.
Zakaj pa nisi s Sonyem zadovoljen, namreč le-ta je zadnja leta naredil kar velik korak v digitalnem svetu...izjemno pohvaljeni so modeli f717, f828, tudi r1, konec koncev pa je tudi h1 kar zanimiv model :)

#33 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav

Objavljeno 12 marec 2006 - 15:01

Ja v visjem cenovnem razredu je res OK, ampak kompakti so pa res obupni za moje pojme! Barve so modrikaste, optika je povprecna, cene pa navite!

#34 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 12 marec 2006 - 15:03

Ja glede violično-modrega dodatka k slikami imaš prav, predvsem v nižjem razredu, ampak v srenjem razredu ali pa pri naprednih fotoapratih so pa kar majstri in to vedno večji, saj baje delajo tudi čipe za Nikona, če se ne motim.
Konec koncev pa me osebno ne zanima nižji razred, tako da mi je Sony vseeno aktualen, sploh pa kakšen f828 (ga ima oče od drage - fenomenalen fotič) :)

#35 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 14 marec 2006 - 20:26

Hmm ne boste verjeli v kaj sem se tudi zdaj zagledal. Baje da je odličen fotkič.
Minolto a200. Gre za eno leto starega hibrida ki je zmožen 8Mp, 7xopričnega zooma, ter mnogo dobrot, baje da je super fotkič dobi se pa kar ugodno. Je kdože kaj slišal o tej Minolti? :mrgreen:
Pišuka jaz pa kompliciram ane :)

#36 rockingoal

rockingoal

Poročevalec

• Members
  • 594 objav
  • Kraj:stadion
  • Interesi:vse

Objavljeno 14 marec 2006 - 20:58

Luzdi, KONICA MINOLTA je bila zmeraj znana firma odličnih objektivov in fotoaparatov, tako da ti ta jo priporočam... (kljub malo manjšem zoomu in malo pretirani ceni) točno tega modela. ;-)

#37 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 14 marec 2006 - 21:28

rockingoal, ja vem da ima Minolta neko svoje ime med fotoaparati :mrgreen:
Drugače pa 7x optičnega niti ni tako malo če predpostavimo da dela odlične fotke v ločljivosti 8Mp z zelo malo šuma. Cena pa se mi ne zdi ravno visoka, namreč rabljene se dobi ravno tam okoli 100k sit, kar se mi zdi sprejemnljivo za takega hibrida. Vseeno pa me še vedno mika kakšen Fuji s7000, saj so mi njegove fotke kljub interpolaciji z 12Mp kar vščene, zato pa taka dilema :)

#38 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 19 marec 2006 - 03:58

Tako odločitev je padla...še plačo počakam, pa si omislim hibrida in sicer Minolto a200. Prebral sem nogo testov, primerjal nešteto fotografij in je glede na price/performance to verjetno najboljša izbira. Testne fotko ko ga dobim pa seveda pridejo :P

Juhej :) :dance:
Mrcina je že v mojih rokah :D
Kako se obnese bom še poročal...slike pa tudi definitivno da pridejo...

Objavljena slika

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov