Skoči na vsebino

IPB

Slika

Panasonic FZ-5 ali FZ-7

Odgovorov v temi: 48

#1 hamurabi

hamurabi

Mojster

• Members
  • 1 526 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Celje

Objavljeno 22 april 2006 - 09:42

Z mojo se odločava za nakup enega Panasonica...tehtava med FZ-5 in FZ-7...zanima me če so kakšne bistvene razlike med tema dvema digitalcema (razen megapikslov)...ali se vseeno bolj splača vzet sedemko, glede na to, da je razlika v ceni cca 10 jurjev...tudi vsaka izkušnja z vaše strani z omenjenima fotoaparoma bo več kot dobrodošla..

#2 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav
  • Kraj:Menges
  • Interesi:Fotografija, telefonija, rač., psihologija,...marsikaj..

Objavljeno 22 april 2006 - 10:23

hmm glede FZ7 boš težko dobil kakšne izkušnje saj je ravno dober prišel na trg. Sem pa jaz še pred njegovim prihodom, malce sledil zadevi oz. prebral nekaj opisov o njem, saj sem ga imal tudi jaz namen kupiti oz. me je malce mikal.
Problem je v tem da dela dobre slike do ISO 100..če boš pa slikal v malce slabših svetlobnih pogojih, torej da bi moral povečati ISO na 200 ali več, pa so slike zelo zrnate, vsaj kolikor sem jaz videl po parih testih (ne osebnih ampak tko na netu).
Kaj ima fz7 več od fz5...1M pik, katere sploh niso pomembne če je senzor isti ampak je kvečjemu velikokrat še slabša (ne govorim za ta dva modela ampak praksta je pč taka...), je pa res da ima fz7 malce več zooma in kar je pri tem najpomembnejše je tu še antishake sistem, ki je vejrami, zelo dobrodošel pri dolgem zoomu. Aja pa še to..pri fz5 manjka ročni nadzor fokusiranja kar pa mislim da je pri fz7 mogoče.
Kaj ti osebno svetujem...počakaj še nekaj dni, mogoče en teden, pa bodo izšli primerjalni testi med Sonyem H2 in FZ7....pa ko boš malce prebral mnenja profičev in rezultate testov, ti to zna zelo pomagati pri nakupu.

p.s.: sem opazil da si se registriral na nek foto forum in odprl tako temo..tam si malce tudi preberi ker je bilo tudi že kar nekaj napisanega v tem kontekstu :ok:

#3 hamurabi

hamurabi

Mojster

• Members
  • 1 526 objav

Objavljeno 22 april 2006 - 11:55

Maš prau...sem še drugod malce povprašal...saj veš, več glav več ve...sem malce bolj natančno pobrskal po forumu in ugotovil, da so problemi ravno v šumu pri slabših svetlobnih pogojih...ampak to je težava večina kompaktnih digitalnih fotoaparatov...za boljšo sliko bi si bilo potrebno umisliti kakšen DSLR, ampak to je zopet čisto druga zgodba...najbrž bom ostal kar pri FZ-7, se mi zdi, da je za takšno ceno še vedno dober nakup...

#4 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 22 april 2006 - 12:44

Jaz sem bil v točno taki dilemi kot si ti..razmišljal sem tudi o Fujiju s5600, kateri je zelo ugoden in zelo konkurenčen Panasonicu...moja zgodba se je odvila tako da sem si omislil rabljenega hibrida, torej hibridno kamero med kompaktom in dslrom..in sem več kot zadovoljen..je res drugačna zgodba...tko da imam sedaj Minolto a200 (8Mp, antishake, ročni nadzor zooma in fokusa preko obročkov na objektivi, 7x zoom....) in sem zelo zelo zadovoljen :ok:

Drugače pa ja šum pri kompaktivh tega razreda je seveda prisoten, vendar še vseeno nekje bolj, drugje manj..če pa nisi ravno zahteven bi bil pa z vsakim zelo zadovoljen. Osebno se mi zdi zelo pomembno da imaš dovolj ročnih kontrol, saj s tem bolje nadziraš kako nekaj fotografiraš, in jaz naprimer pre pol leta nisem veliko slikal na manual oz. sem uporabljal le avtomatiko, danes pa vse kar imam še je samo manual kontrolo nad fotičem :oops: :D
Vsekakor malce še počakaj saj bo kmalu izšel test na portalu kjer si tudi povpraševal o mnenju..in tisti testi so odlični tako da malce počakaj (nekaj dni), razen če se ti ne mudi zelo :D

#5 hamurabi

hamurabi

Mojster

• Members
  • 1 526 objav

Objavljeno 22 april 2006 - 12:53

bom počakal...ravno se z mojo "ženo" odpravljava na krajše potovanje, tak da se bova odločila, ko se vrneva...drugače, pa nisem (za zdaj) zahteven uporabnik, tak da mi bo velik zoom in automatika čisto ustrezala...bomo vidli kako bo v prihodnsti...morda bom pa tudi jaz presedlal na DSLR-ja...hvala za trud Ludzi...

#6 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 22 april 2006 - 13:05

ja če greš pa na potovanje bi blo pa fino če bi miel že fotoaparat :oops: Jaz vem da ne grem nikamor, ampak res nikamor brez fotkiča :D

Ja če se ti ne mudi zelo, potem malce počakaj, vsaj toliko da pridejo dobri primerjalni testi ven, kar mislim da mora biti v naslednjem tednu.
Skratka če pa nisi nek zagrizenec fotografije in boš aparata bolj uporabljal za družinske fotke in pooptniške, potem definitivno ne boš zgrešil. Boš pa videl da ti bo veliko zooma zelo koristilo, saj se lahko s tem zelo hitro in preprosto igraš s fotografiranjem.
Skratka, če te bo še kaj zanimalo samo povej :D

#7 hamurabi

hamurabi

Mojster

• Members
  • 1 526 objav

Objavljeno 22 april 2006 - 16:31

bom počakal na teste...ampak vseeno se mi zdi tole kar vredu nakup...glede na to, da so FZ-5 ocenili zelo dobro, potem sedemka najbrž ne more bit slabša...bega me edino misel človeka, ki je testiral sedemko in je rekel da ga je slika sedemke razočarala, medtem ko pa je za petko rekel, da ima odlično kakovost slike...zdaj pa res ne vem več...
normalno da gre na potovanje tudi digitalc...sicer je bolj bogi, ampak če so obtimalno pogoji so slike prav luštne...še posebej če sem sam na njih :oops:

#8 roky23

roky23

Govorec

• Members
  • 2 454 objav

Objavljeno 27 april 2006 - 16:31

hamurabi,
če razmišljaš o nakupu DSLR-ja OBVEZNO preberi tole:
http://www.e-fotogra...ticle_712.shtml

#9 hamurabi

hamurabi

Mojster

• Members
  • 1 526 objav

Objavljeno 03 maj 2006 - 21:28

prišla sva z dopusta, naredila par dobrih slikic s starim fotkičem in še vedno se odločava o nakupu novega digitalca...a je kdo že testiral tole FZ-7...

#10 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 03 maj 2006 - 21:33

hamurabi, Mislim da morajo testi zelo kmalu priti, tko da potrpi še malenkost.. :oops:

#11 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 08 maj 2006 - 13:29

hamurabi, no evo pa smo dočakali test..sicer mi je čudno da ga na njihovi strani še ni, zato sem ti ga kar slikal in si ga preberi, oz. mislim da bo tale članek pomagal kar marsikomu kateri je v dvomih kaj kupiti :mrgreen:
Spodaj pa sem priložil še članek o novem Sonyu H2 ter H5 :bravo:

Objavljena slika

Objavljena slika

#12 hamurabi

hamurabi

Mojster

• Members
  • 1 526 objav

Objavljeno 08 maj 2006 - 13:46

luzdi, pa ti si zakon...kje si pa našel tale članek, sem ga iskal na njihovi spletni strani, pa nič...a se da kje kupit tole revijo...si cesr pa...po hitrem pregledu tegale članka, je sedaj še tisti 1% dvoma o nenakupu tele kamerce padel...vam sporočim kako se bo kamerca obnesla...

#13 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav
  • Kraj:Solkan (Nova Gorica za laike)
  • Interesi:Software (predvsem Freeware, OS) in hardware

Objavljeno 08 maj 2006 - 13:48

hamurabi, dobis ponavadi v trgovinah s fotoaparati! Je brezplacna!

#14 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 08 maj 2006 - 14:09

hamurabi, malenkost... ;-)

scarab79, maš prov :mrgreen:

#15 pentium1

pentium1

Govorec

• Members
  • 2 774 objav
  • Kraj:Kamnik
  • Interesi:Vse

Objavljeno 08 maj 2006 - 14:11

Luzdi, si videl novega Panasonic TZ-1?
10x optični zoom, velik je pa toliko da ga brez težav spraviš v žep(ne v tistega za kondome :mrgreen: ).
Cena je pa okoli 85.000 sit, kar je cenovno zelo dostopno za tak fotoaparat.
Š e link: http://www.bolha.com/oglas1691712

#16 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav
  • Kraj:Solkan (Nova Gorica za laike)
  • Interesi:Software (predvsem Freeware, OS) in hardware

Objavljeno 08 maj 2006 - 14:15

pentium1, boljsi je uradni link na http://www.mixi.tv/k...t_id=1020155822

Superca, ampak me vseeno bolj mika FZ5 oz. FZ7. :mrgreen:

#17 hamurabi

hamurabi

Mojster

• Members
  • 1 526 objav

Objavljeno 08 maj 2006 - 14:39

no ja...morda ma tale TZ-1 res 10 x zoom...ampak FZ-7 pa že deluje kot bolj resen fotoaparat...tistole (TZ-1) pa izgleda kot nekekšna igračka...

#18 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 08 maj 2006 - 14:48

pentium1, ja sem že slišal za to zadevo, vendar ni še nikjer njegovih testov tako da se ne ve kako se kaj v praksi obnese. Niso vse samo številke, česar je fotič sposoben, ampak kako dobro opravi funkcijo :mrgreen: ;-)
Zna pa biti zanimiv sigurno...

#19 hamurabi

hamurabi

Mojster

• Members
  • 1 526 objav

Objavljeno 09 maj 2006 - 10:45

Alea iacta est oziroma kocka je padla. Panasonic (FZ-7 seveda) je že naročen in v roku tega tedna bom že veselo tapkal po sprožilcu. A mislite, da se splača vzet v kompletu s kartico in torbico ali bi vzel fotoaparat posebej in nato dokupil kartico in torbico...naročil sem ga pri Comtronu...namreč tista torbica zgleda bolj socialno...aja...cena kompleta je 101 tisočak...

#20 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 09 maj 2006 - 11:19

hamurabi, hmm ne vem malo primerjaj cene koliko je posamično kartica in torbica, ampak mislim da se splača vzet kar komplet, saj so ponavadi zadeve malce cenejše.
Je pa nakup sigurno zelo dober, saj je cena zelo primerna, sploh če pogledaš kakšnega Canon, kateri ti ne ponuja ne vem kako veliko več (v primerjva z S2 ali S3), cena pa je občutna večja, s tem razlogom, Canonov sploh ne gledam, ker so, roko na srce, precenjeni :roll:

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov