Skoči na vsebino

IPB

Slika

Panasonic FZ-5 ali FZ-7

Odgovorov v temi: 48

#21 hamurabi

hamurabi

Mojster

• Members
  • 1 526 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Celje

Objavljeno 09 maj 2006 - 11:51

luzdi..glede Canonov se popolnoma strinjam s tabo, so res malce predragi za tisto kar ponujajo.

A pol praviš, da bi vzela kar komplet... :mrgreen:

#22 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav
  • Kraj:Solkan (Nova Gorica za laike)
  • Interesi:Software (predvsem Freeware, OS) in hardware

Objavljeno 10 maj 2006 - 08:49

hamurabi, jaz bi vzel komplet, saj ponavadi dobis za tisti denar torbico takoreceno brezplacno. Ce ti komplet vsebinsko ustreza (znamka, velikost kartice), potem ga kar vzami. V najslabsem primeru bos torbico zamenjal, ko bo cas.

#23 Kremen

Kremen

Raziskovalec

• Members
  • 42 objav

Objavljeno 15 maj 2006 - 20:45

......vendar ni še nikjer njegovih testov tako da se ne ve kako se kaj v praksi obnese. Niso vse samo številke, česar je fotič sposoben, ampak kako dobro opravi funkcijo :hmm: ;-)
Zna pa biti zanimiv sigurno...

Slovenski test digitalnega fotoaparata PANASONIC Lumix DMC-FZ7 je objavljen v novi številki revije Digitalna Kamera Maj - Junij 2006.

V formatu PDF se test dobi na naslovu:
http://www.pchand.si...ela.asp?IDN=119

Test FZ7 v angleščini pa je tu:
http://www.dcresourc...iew/index.shtml

#24 hamurabi

hamurabi

Mojster

• Members
  • 1 526 objav

Objavljeno 25 maj 2006 - 09:24

lep pozdrav še enkrat...kot sem dejal je padel FZ7 in zaenkrat zelo zadovoljen, me pa čaka še ogromno "treninga", da spoznam vse dobre lastnosti tega fotoaparata...imam pa vprašanje glede baterije, namreč prvič imam izkušnje z Li-ionsko baterijo, ap me zanima koliko bi pravzaprav morala baterija zdržati...a se splača vzeti še eno baterijo za rezervo...saj veste murphy je povsod...aja, kakšno so kaj cene teh baterij...

#25 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav

Objavljeno 25 maj 2006 - 09:43

hamurabi, v teoriji naj bi zdrzala okoli 300 posnetkov...CIPA standard 320 oz. 340 preko kukala.

Model baterije je: CGR-S006E...cena pa je okoli 7.500sit: http://www.mixi.tv/k...t_id=1310022312

Ce mislis, da je 300 posnetkov dovolj za eno polnjenje, potem ti svetujem, da pocakas z nakupom nove. Tudi Li-Ionskim se pocasi pozna zivljenjska doba.

#26 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav
  • Kraj:Menges
  • Interesi:Fotografija, telefonija, rač., psihologija,...marsikaj..

Objavljeno 25 maj 2006 - 09:48

Ja tam do 300 posnetkov bi ti morala zdržati, vsekakor pa moraš upoštevati, da se pozna tudi to, da moraš vedno vsakomur pokazat sliko, ki si jo posnel (če gre za popotniško fotografijo). Osebno ti svetujem, da si enkrat dokupiš še eno, boš pa hitro videl, če jo boš potreboval, ko boš z eno naokoli skakal. Jaz imam tri in se mi je že zgodilo, da sem vse tri v enem dnevu pokuril :cool: (nočno fotografiranje naprimer ti zelo veliko energije pobira, ker fotoaparat nekaj sekund zajema sliko, kar pomeni da potrebuje ogromno energije za to). Skratka, hitro boš, glede na tvoje potrebe ugotovil, če potrebuješ še eno ali ne, ti jo pa priporočam :D

#27 Kremen

Kremen

Raziskovalec

• Members
  • 42 objav

Objavljeno 25 maj 2006 - 10:10

Originalna Panasonic baterija za DMC-FZ7 ima ceno 10.998 sit na http://www.enaa.com/...mp;dept_id=1655

Ko bom sam kupoval rezervno, bom verjetno kupil cenejšo na http://www.mixi.tv. Dvomim, da je CGR-S006E slabša od originalne.

#28 hamurabi

hamurabi

Mojster

• Members
  • 1 526 objav

Objavljeno 25 maj 2006 - 10:29

ko sem že ravno pri temi "baterija", a je potrebno počakati, da se baterija popolnoma sprazni, ali lahko tudi "dofilaš" baterijo...

in zakaj je tale dražja
Tukaj

#29 hamurabi

hamurabi

Mojster

• Members
  • 1 526 objav

Objavljeno 25 maj 2006 - 10:39

Sem že ugotovil :cool: :D

Torej imata fz7 in fz30 enake baterije?

#30 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav
  • Kraj:Menges
  • Interesi:Fotografija, telefonija, rač., psihologija,...marsikaj..

Objavljeno 25 maj 2006 - 10:40

Mislim, da jo lahko brez težav dopolniš. Vnedar je pa tako da baterija ima predpisano neko število polnjen, tako da po parih 100tih polnjenih izgublja na svoji moči, tako da vsekakor bolje da je čimbolj prazna, saj to pomeni, da bo tudi manjkrat polnjena. Ni pa neke panike, če jo daš polniti nekje na sredini.

Zakaj take razlike v ceni pa žal ne vem, mogoče je malce tudi od proizvajalca odvisno, vsekakor pa tudi s slaboš/cenejšo ne moreš nič izgubiti :cool:

#31 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav

Objavljeno 25 maj 2006 - 11:21

Kremen, mislim, da je tista na mixiTV enaka. :zvizg:

Zanimivo, da imata oba nizje cene od uvoznika samega! :zvizg:

hamurabi, FZ7 in FZ30 imata enako baterijo/akumulator!

#32 Kremen

Kremen

Raziskovalec

• Members
  • 42 objav

Objavljeno 25 maj 2006 - 11:57

Na
http://www.sanyo.co....11/1101-2e.html vidim, da je Sanyo razvil novo baterijo Eneloop.

Ta baterija je zelo zanimiva za nas fotografe, ima prednosti dosedanjih baterij, ne pa njihovih slabosti.
Za aparat FZ7 bo prišla v poštev seveda šele takrat, ko bo na voljo v enakem formatu kot sedanja Li-Ion.

Zapisali so:
Baterija Eneloop je uporabna takoj po nakupu (je napolnjena), ko se izprazni, jo je mogoče znova napolniti.
Odlikuje se z izjemno nizko stopnjo samopraznenja (po dveh letih neuporabe ohrani kar 75% akumulirane energije) in ima odlično zmogljivostjo tudi pri nizkih temperaturah.

Na Japonskem se AA tip baterije Eneloop prodaja po 578 jenov, kar je 976 sit za en komad.
Eneloop baterija AA se lahko napolni 1000 krat in ima 1900mAh.

To so tovarniški podatki, testni bodo morda drugačni, kakorkoli že.... Eneloop je zanimiva baterija.

#33 Kremen

Kremen

Raziskovalec

• Members
  • 42 objav

Objavljeno 25 maj 2006 - 12:00

Kremen, mislim, da je tista na mixiTV enaka.

Oznaki baterij na mixiTV in enaa.com sta različni.

#34 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav

Objavljeno 25 maj 2006 - 12:17

Kremen, na enaa sploh ne najdem oznake. :zvizg:

#35 Kremen

Kremen

Raziskovalec

• Members
  • 42 objav

Objavljeno 25 maj 2006 - 13:17

Res je, na na enaa ni oznake. Točna oznaka baterije je na naslovu firme http://www2.panasoni...mp;displayTab=A

Na na mixiTV so zapisali, da je njihova baterija nadomestek originalne Panasonic CGR-S0006. Ker pa se kapaciteti obeh baterij ujemata, je verjetno tudi nadomestek v redu.

#36 hamurabi

hamurabi

Mojster

• Members
  • 1 526 objav

Objavljeno 08 julij 2006 - 12:44

kupil baterijo na mixiTV in se mi zdi, da je kar vredu izbira...poročam več, ko jo bom sprobal...

#37 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav

Objavljeno 19 julij 2006 - 23:50

Jaz sem pa tacas postal ponosni lastnik FZ7...slike seveda sledijo v temu namenjenih temah! :ok:

#38 hamurabi

hamurabi

Mojster

• Members
  • 1 526 objav

Objavljeno 20 julij 2006 - 08:39

čestitke scarab...sva že dva...mislim da si se odločil pravilno, je kar luštkan fotoaparat...edino kar me moti, je veliko šuma pri visokem ISO...ampak bojda se to pri samem razvijanju itak ne vidi...veselo klikanje ti želim, pa le prilimaj kako slikco na forum...

#39 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav

Objavljeno 20 julij 2006 - 08:44

Moram se ga se navadit...je kar velik korak naprej od moje prejsne masince :)

Pri visokem ISO je sum res prevelik...moram se ugotovit, ce se da kako omejit visoki ISO...ti si ze kaj ugotovil?

#40 gasper2000

gasper2000

Govorec

• Members
  • 2 730 objav
  • Kraj:Zg. Sp. Gameljne

Objavljeno 20 julij 2006 - 08:55

hamurabi, šum se še kako vidi na razvitih fotografijah :)
Itak pa ni nič čudno, da ima kompakt pri visokih vrednostih šum, saj kompakt le ni DSLR. Zmanjšat? Kakšna Noise reduction fiunkcija? Če ne pa Neat Image v roke pa polikat.

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov