Skoči na vsebino

IPB

Slika

Vozniški izpit pri 16-letih

Odgovorov v temi: 46

#21 brane_new

brane_new

Poročevalec

• Members
  • 574 objav

Objavljeno 02 maj 2006 - 12:32

škoda, da bo možno delat izpit s 16 leti.
ko bi vedeli, kako nevarna je vožnja z avtom.
ti boš že preživel, vendar tvoja punca na sopotnikovem sedežu, si bo celo življenje želela, da ni preživela nesreče.
a zakaj? zato ker bo po nesreči, ki si jo TI zakrivil, samo " vegetirala".
pa ne kritizirat izraz "vegetirati".
ali pa bo brez roke, slepa, iznakažena.
samo malce se zamislite, ko boste divjali v naselju mimo otroka s 50 km/h.
predno vam bo kapnilo, da se je otrok premaknil - rekcijski čas - ste prevozili 13,8 m. otok pa hodi 1 m od vozišča! ali pa se uči voziti s kolesom in vijuga po celi cesti.
lahko pa bo to tudi vaš otrok. saj vas vse to še čaka.
sam ne bit frajerji. prosim!

#22 ahorn

ahorn

Raziskovalec

• Members
  • 73 objav

Objavljeno 09 maj 2006 - 16:56

Izpit bo po letu 2007 možno delati pri 16ih in pol do 18. leta pa bo potrebno voziti s starši. To se mi zdi zelo uredu le to bi lahko spremenili (s starši) :grin:

#23 Borac Žan

Borac Žan

Velemojster

• Members
  • 5 741 objav
  • Kraj:Rdeči revir

Objavljeno 09 maj 2006 - 16:58

Takrat bom tako ali tako že 18, tako da mi ta zakon ne koristi najbolj. :joj:

#24 plaz

plaz

Chire Senbonzakura

• Members
  • 5 735 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Soul Society
  • Interesi:Zbiranje DVDjev, računalništvo, prevajanje podnapisov...

Objavljeno 09 maj 2006 - 17:00

Podpiram to, da naj vozijo s starši. Mladina danes misli samo še na to, kako bo čimhitreje prišla do močnega avta in kako bo potem pritiskala na plin. Na posledice niti ne pomisli oz. ko se zgodi pa zadevo obžalujejo.
Že zlato pravilo je, da cesta ni dirkališče, ampak očitno nekaterim to ne gre v glavo in tako ogrožajo še ostale udeležence v prometu.
Najbolje bi bilo, da bi starostno mejo za izpit dvignili malo višje oz. bi morale biti kazni občutno višje, tako kot kazenske točke.

#25 Borac Žan

Borac Žan

Velemojster

• Members
  • 5 741 objav

Objavljeno 09 maj 2006 - 17:09

smrkec18, bog ne daj, da bi dvignili oz. naj počakajo še name, nato pa lahko dvignejo. :ok:

#26 plaz

plaz

Chire Senbonzakura

• Members
  • 5 735 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Soul Society
  • Interesi:Zbiranje DVDjev, računalništvo, prevajanje podnapisov...

Objavljeno 09 maj 2006 - 17:17

Borac, mladini bi bilo potrebno omejiti kubaturo motorja.
Do določenega leta bi smeli voziti to kubaturo pa bi bila zadeva rešena. Policaji bi zadevo nadzorovali in tako bi še najhitreje prijeli krišitelje.
Tako bi še najceneje prišli skozi vsi.

#27 Borac Žan

Borac Žan

Velemojster

• Members
  • 5 741 objav

Objavljeno 09 maj 2006 - 17:19

Ni slaba ideja, vendar pa bi kaj takega bilo zelo težko sprejeti in tudi kontrolirati.

#28 pinkopalinko

pinkopalinko

Poročevalec

• Members
  • 572 objav

Objavljeno 14 maj 2006 - 17:13

emm zakaj že? sprejeti čist v izi sam predlog je treba dat v parlament bla bla...glede kontroliranja: tist k ga dobijo da vozi avto močnejši od nevem npr 1.6 mu dajo nevem posebne točke, naslednjič ko ga dobijo isto gre izpit in s tem npr pol leta ne sme pelat.. neki na ta način..

glede tega kok se hitr mladi peljemo bla bla: lahko povem da imam dobra 2 mesca izpit pred tem sem se vozil normalno okol 5 let ... In mi ni čist nč do tega da bi avto teral do fula in ogrožal še nevem koga.,. zvečer npr ne upam čez 60 pelat ker samo pomislim da je kšn pešec k ga nebom vidu in.. ne daj bože.. ga zbil.. ali pa kaj podobnega.To govorim zato da ni vsa mladina ista,je pa res da večina ne misli na posledice..

#29 jagrmaister

jagrmaister

Raziskovalec

• Members
  • 49 objav

Objavljeno 21 maj 2006 - 13:07

Glede na to kaj se po cestah dogaja mogoče ne bi bilo sklabo če bi imel otroc za volanom mal kontrole. :ok:

V tistih dveh letih bi se vseen mal bol navadli na vožnjo kot pa da gredo takoj sami vozit po svoje.

#30 Borac Žan

Borac Žan

Velemojster

• Members
  • 5 741 objav

Objavljeno 21 maj 2006 - 13:17

Je pa tudi nekaj staršev, ki ne vozjo, torej bi trpeli tisti vozniki, ki si ne bi mogli privoščiti vožnje s starši. Vendar pa takih je bolj kot ne za vzorec.

#31 milko18

milko18

Sufler

• Members
  • 229 objav
  • Kraj:katedrala evrope z imenom POKOŠE

Objavljeno 21 maj 2006 - 13:26

jaz bi uvedeu zakon za 21 let sai naiveč nesreč povzroči folk star od 18-20 let kolk sem brau statistiko. :gun: :gun: :gun: :smoke: :grin:

#32 galimim

galimim

Poročevalec

• Members
  • 558 objav
  • Kraj:grosuplje

Objavljeno 21 maj 2006 - 13:31

Mladina (sem tudi sam star 14 tako da vem) večinoma misli kako prit do hitrega avta pa da ga "napadenajo" potem pa gredo punce pecat. Potem pa še malo denarja za motor da gre avto 250km/h in čez, kdo bo pa dal za bencin ali pa kdo bo plačal zavarovanje in plačal škodo na kakšnem drugem avtu, ko se bo kdo znašel na invalidskem vozičku. Vse leti na nekoga drugega-večinoma starše. Čet 10 let se bo spraševal zakaj je šel sploh tako hitro vozit in se bo :hmm: ker je sedaj prikrajšan za mnogo stvari.
Večinom pa so to otroci iz bogatih družin z dobrimi vezam in mislijo, da jih bo denar iz vsega spravil. Predvsem so pa oni tisti ki imajo denar za predelavo avtomobilov in ne otroci iz družin, ki imajo komaj kaj za pod zob.
Tako to je moje mišlenje in SE OPRAVIČUJEM ČE SEM KOGA UŽALIL!!!! Sepravi da bi morali "mulci" delat izpit ko se staršem zdi da so dovol zreli in ko imajo dovolj denarja, da sami plačajo če so koga poškodovali.

Lp galimim

#33 jagrmaister

jagrmaister

Raziskovalec

• Members
  • 49 objav

Objavljeno 21 maj 2006 - 13:31

To je pa tudi res. Samo je to res zelo, zelo redko, da nihče izmed njiju ne bi vozil. A to bodo lahko le starši zraven? Ali tudi kaka druga odrasla oseba?

#34 Borac Žan

Borac Žan

Velemojster

• Members
  • 5 741 objav

Objavljeno 21 maj 2006 - 13:34

Mislim, da to velja za vse odrasle osebke, ki imajo vozniški izpit ne vem koliko let. Poznam pa kar nekaj takih prijateljev, čigavi starši nimajo izpita ali pa ga imajo pa jih je strah vozit.

#35 galimim

galimim

Poročevalec

• Members
  • 558 objav

Objavljeno 21 maj 2006 - 13:35

To je pa tud res.Sam je to res zelo zelo redko da noben od nnjiju neb i vozil. A to bodo bili lahko le starši zravn. Ali tud kaka druga odrasla oseba?

Bi lahko prosim slovnično??
Upam da ne zahtevam preveč :ok:
:hmm: za :D
Lp galimim

#36 jagrmaister

jagrmaister

Raziskovalec

• Members
  • 49 objav

Objavljeno 21 maj 2006 - 13:52

To je pa tud res.Sam je to res zelo zelo redko da noben od nnjiju neb i vozil. A to bodo bili lahko le starši zravn. Ali tud kaka druga odrasla oseba?

Bi lahko prosim slovnično??
Upam da ne zahtevam preveč :ok:
:hmm: za :D
Lp galimim

To je pa tudi res. Samo je to res zelo zelo redko, da nobeden od njiju nebi vozil avtomobila. Ali bodo lahko bili le starši zraven mladega voznika ali bodo lahko bile tudi druge odrasle osebe. :joj:

Star sem že pa mi včasih kaj uide pri pisanju knjižne slovenščine. Se opravičujem :ok:

#37 galimim

galimim

Poročevalec

• Members
  • 558 objav

Objavljeno 21 maj 2006 - 13:55

Saj je cool :ok:
Drugače pa se strinjam s tabo. Če zahtevajo starejšo osebo zraven, lahko vzamem tudi svojo babico, ki sploh nima vozniškega izpita, pa mi nihče ne more nič reč. :hmm: :D

#38 Borac Žan

Borac Žan

Velemojster

• Members
  • 5 741 objav

Objavljeno 21 maj 2006 - 14:44

galimim, mora imeti izpit najmanj nekaj let in mora biti v sorodu s teboj. Tako nekako naj bi šlo tole.

#39 galimim

galimim

Poročevalec

• Members
  • 558 objav

Objavljeno 21 maj 2006 - 15:12

Vem saj je bila samo primerjava :hmm: :D

#40 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav
  • Kraj:Menges
  • Interesi:Fotografija, telefonija, rač., psihologija,...marsikaj..

Objavljeno 21 maj 2006 - 15:26

Niti približno nebi podprl vozniških izpitov pri starosti 16tih let :hmm:
Š e pri 18tih, jih je večina popolnoma neodgovorna na cesti, kaj šle pri 16tih. :roll:

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov