Skoči na vsebino

IPB

Slika

Kateri fotoaparat?

Odgovorov v temi: 44

#21 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav
  • Kraj:Menges
  • Interesi:Fotografija, telefonija, rač., psihologija,...marsikaj..

Objavljeno 02 maj 2006 - 19:09

gasper2000, hmm ja no nebi se najbolj strinjal...
Večji LCD, večja vrednost ISO (in glede na primerjavo z S2 malce manj šuma pri ISO 400), možnost histograma v živo pri snemanju, po testih sodeč malce boljši body ter več pikslov ob tem, da je kvaliteta slike malce boljša...
Primerjava slike:
Zgornja slika je S3 z 6Mp, spodaj pa S2 s 5Mp..lepo se vidi da je nasičenost barv boljša, ostrina pa tudi odlična:
Objavljena slika

Mislim da bi lahko rekli da je dostojen naslednjik, nima pa seveda ne vem kako velik sprememb, ampak glede na razliko v ceni (kakšnih 10k sit) se splača kupiti novejšega, pa še lepši je :jezik: ;-)
Sicer pa sam nisem ljubitelj S3 niti S2, tko da kot želi naj si pa kupi, jaz vem da za tak denar nebi gledal teh Canonov :wall:

#22 Antares88

Antares88

Gospod s kravato

• Members
  • 1 337 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ljubljana

Objavljeno 02 maj 2006 - 19:42

Jes bi za ta denar raje vzel Canon S3 saj ponuja več (1Mpix več in 2" LCD zaslon z 173.000 pikami) pa še cena je enaka Canonu S2 :ok:

#23 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav
  • Kraj:Solkan (Nova Gorica za laike)
  • Interesi:Software (predvsem Freeware, OS) in hardware

Objavljeno 03 maj 2006 - 08:38

Antares88, cena ni ravno enaka, ker dobis za ta denar pri S2 kar nekaj dodatne opreme...vsekakor pa se ga splaca pogledat! :ok:

#24 BLOODdh

BLOODdh

Poročevalec

• Members
  • 520 objav
  • Kraj:BreZinA CITY
  • Interesi:Fotografija, Šport...

Objavljeno 04 maj 2006 - 19:06

pubje jes zde nek tle CANON EOS- 350D al pa NIKON D70 pa pr vsakem dva objektiva... ka kej pravte... tko zgolj informativno... :oops:

#25 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 04 maj 2006 - 20:59

BLOOD|dh, wtf?? kva si ti zdele napisu mi pa ni jasno..vse kar sem razbral je Canon 350d in Nikon D70...vse ostalo...??? :oops: ;-)

#26 simy456

simy456

Mojster

• Members
  • 1 723 objav
  • Kraj:Okolica Radovljice

Objavljeno 04 maj 2006 - 21:53

Vprašal je kaj bi raje vzeli:
-CANON EOS- 350D
-NIKON D70
Obadva imata 2 objektiva.

Š e moje vprašanje ... Vrjetno bom kupil poleti fotoaparat ... Sem gledal sicer d50 ampak je to mal preveč zame. Sedaj pa gledam S2 oz. S3 ko bo ven prišel ... Je kakšna stran, da je veliko samplov od teh fotoaparatov?

LP SIMON

#27 Dr. @nz3

Dr. @nz3

Vajenec

• Members
  • 307 objav
  • Kraj:Karantanija

Objavljeno 04 maj 2006 - 21:55

Verjetno se odloča men Canon-om 350d ter Nikon-om d70. Sicer pa se ne da čisto nič razbrati iz njegovega besedila. (poba preveč vdihava bencinske hlape)
EDIT: malo si me prehitel simy456

#28 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav

Objavljeno 05 maj 2006 - 09:34

simy456, DSLR ni ravno primeren za zacetnike. Na splosno zahteva kar nekaj dodatnih obdelav na racunalniku, ce hoces dosezt res dobre rezultate. Ce mene vprasas, imam raje dobrega hibrida, ki dela dobre slike brez dodatnih obdelav. :ok:

#29 hamurabi

hamurabi

Mojster

• Members
  • 1 526 objav
  • Kraj:Celje

Objavljeno 05 maj 2006 - 14:16

scarab...katerega hibrida imaš v mislih...kakšne so kaj cene hibridov...tole je moj zadnji post glede nakupa fotoaparata, potem pa se bova odločila za nakup...najbrž bo padel Panasonic FZ-7...

#30 BLOODdh

BLOODdh

Poročevalec

• Members
  • 520 objav
  • Kraj:BreZinA CITY
  • Interesi:Fotografija, Šport...

Objavljeno 05 maj 2006 - 16:38

ka bi bencinske hlape bi blo še dobro :oops: ja odločam se med 350d pa d70 ja ...sj sm cool napisu :bravo: :D

#31 bancek

bancek

Pomagač

• Members
  • 450 objav
  • Interesi:Računalništvo, Linux, PHP

Objavljeno 05 maj 2006 - 19:13

Naročil sem Canon PowerScot S2 IS. V ponedeljek ga gre fotr u Ljubljano iskat. Komej čakam :mrgreen:

#32 eros

eros

Gospod s kravato

• Members
  • 1 017 objav

Objavljeno 05 maj 2006 - 19:26

med 5 pa 7mio točk ne boš opazil tako vcelike razlike, po moje ti bo bolj uporaben optični zoom(ne digitalni :mrgreen:), vsaj po mojih izkušnjah. :roll:

#33 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 05 maj 2006 - 19:31

scarab...katerega hibrida imaš v mislih...kakšne so kaj cene hibridov...tole je moj zadnji post glede nakupa fotoaparata, potem pa se bova odločila za nakup...najbrž bo padel Panasonic FZ-7...

Hibridni fotoaprati so tisti (če povem po domače..) kateri imajo ponavadi 7 ali 8Mio pikslov, veliko optiko, popoln DSLR videz in vse ročne nastavitve (zoom in fokus preko obročkov...) Kvaliteta slika je zelo primerljiva z DSLRom, s tem da ne potrebujejo dodatnih obdelav. Slabost..še vedno ni mogoče dokupiti kakšnih objektivov kot je to mogoče pri DSLRju..
Pod hibride spadajo npr. Sony f828
Objavljena slika

Panasonic fz30

Objavljena slika

Fuji S9500
Objavljena slika

Minolto a200 (katere sem lastnik tudi sam in sem več kot zadovoljen :) )
Objavljena slika

Cene...hm novi so vsi tam nekej okoli 150.000sit, ob tem upoštevaj +/- 10k sit. So pa rabljeni zelo zelo ugodni. Jaz ti lahko iz prve roke povem, da sem rabljeno Minolto a200 dobil za nekaj tisočakov več, kot bi tebe prišel FZ7 :mrgreen:

#34 scarab79

scarab79

RN Legenda

• Members
  • 36 458 objav

Objavljeno 06 maj 2006 - 09:20

ka bi bencinske hlape bi blo še dobro :mrgreen: ja odločam se med 350d pa d70 ja ...sj sm cool napisu :bravo: :)

Lahko je COOL, razumljivo pa vsekakor ne! Dej raje bit COOL, pa se sporazumevaj na forumu z vsim razumljivim jezikom! :ok:

Luzdi, dober seznam! Mene mucita Panasonic in Fuji...ko bi le imel denar. :zvizg:

No na koncu bo verjetno le padla odlocitev za Panasonic...ampak za FZ5 model. Nima toliko rocnih nastavitev, je pa dosti cenejsi in poleg tega bo prisel prav se komu drugemu pri hisi! :zvizg:

#35 jernejko

jernejko

Mojster

• Members
  • 1 776 objav
  • Kraj:Dravograd
  • Interesi:Računalništvo, elektornika...

Objavljeno 06 maj 2006 - 09:24

bancek, Dobra izbira! Upajmo da ti bo dobro služo! :ok: :ok:

#36 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 07 maj 2006 - 14:36

scarab79, ja fz30 in s9500 sta res poslastica :mrgreen: samo za denarnico ne :dance:
FZ5 je pa definitivno vreden svojega denarja, majhen in dovolj sposoben za marsikatero lepo fotko..

#37 scorpio

scorpio

Raziskovalec

• Members
  • 45 objav

Objavljeno 16 maj 2006 - 14:37

Zanimivo je da stane s9500 v nemčiji 445eur in ima 2 letno garancijo (preko spleta).

#38 Bigboy

Bigboy

Raziskovalec

• Members
  • 87 objav

Objavljeno 17 maj 2006 - 17:16

Sicer se odločam za cenejše modele a vseeno vaš nasvet ne bo odveč.

Skratka odločam se med nakupom:

Canon A530 http://www.comshop.s...ArticleID=46216

ter

Canon A430 http://www.mimovrste...t_id=1030115819

Skratka bistvene razlike v ceni ni za komplet. Katerega predlagate, kateri je boljši... uporaba bo bolj na začetniški ravni in tudi kasneje ne bo kaj več kot to...

Prosim za vaš nasvet.

#39 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 17 maj 2006 - 17:38

Razlika v ceni je kar 20.000 sit, kar je za tak znesek kar veliko, se ti ne zdi?
Če ti ni težko dati 50k sit za aparat (kar je vseeno malo denarja za kulturen fotoaparat), potem definitivno vzami a530, čeprav po samih številkah oz. specifikacijah, ni velikih razlik, je pa zato definitivno velika razlika v sami kakovosti zapisa, tako da je bolje da daš malce več denarja, pa boš vsaj mirne volje lahko kadarkoli kakšno fotografijo tudi razvil, tudi v večjem formatu kot pa 10x15 cm :hmm:

#40 Bigboy

Bigboy

Raziskovalec

• Members
  • 87 objav

Objavljeno 17 maj 2006 - 20:35

OK naročen Canon A530 :ok:

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov