Skoči na vsebino

IPB

Slika

Ugašanje monitorja

• Please log in to reply
Odgovorov v temi: 6

#1 MOBIL11

MOBIL11

Vajenec

• Members
  • 298 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Bizeljsko

Objavljeno 01 junij 2006 - 20:56

Zdravo!
Zadnje dni se mi je pojavil pri računalniku problem.Monitor za sekundo v zelo neenakomernih presledkih povsem počrni nato pa normalno dela naprej.Prekinitev ne vpliva na računalnik,ta normalno dela naprej le včasih se npr.na monitorju kaka vrstica narobe izpiše (zamegljeno,zamaknjeno,..)

Računalnik je dokaj nov athlon 2800 , 512Mb RAM , 120 GB diska samo grafična je sterejša mislim da neka 64Mb.
LP Zoran

#2 lukaz

lukaz

Govorec

• Members
  • 2 379 objav
  • Kraj:Ig
  • Interesi:Elektronika, Mac,software pa še kej

Objavljeno 01 junij 2006 - 21:47

Sklepam da je katodni monitor, če je ga probi razmagnetit v opcijah od samega monitorja, drugače pa frekvence spremniji.

#3 MOBIL11

MOBIL11

Vajenec

• Members
  • 298 objav

Objavljeno 05 avgust 2006 - 22:08

ne pomaga :zvizg:
jast mislim da ni problem v monitorju ampak nekje drugje.
Ugašanje je vedno podgostejše-zelo redko zdrži več kot deset minut, ponavadi vsakih par sekund. Včasih se zgodi tudi da se monitor obnaša kot da je pc ugasnjen vedno gori oranžna lučka. Ugašanje in nažiganje ter vse ostalo ne pomaga in tu mi ostane le še dobra stara tipka "reset". Enkrat ko se mi je to zgodilo sem ispulil kabel od monitorja in zopet je zasvetila zelena lučka in je monitor deloval pravilno, vendar ko sem zopet priklopil monitor zopet ni kazal znake življenja in tu je zopet nasopil "reset". Moje mišljenje je da je krivec grafična kartica, vendar pa nisem prepričan in zato prosim za vaše mišljenje.
Mogoče vam bo to še kaj pomagalo: pri tem ko imam kakšen predvajalnik filmov ali kej podobnega čes cel ekran teh motenj ni. Ugašanje monitirja preneha tudi ko imam zagnano kakšno igro. Vendar pa so naprimer pri f1 barve okolja in bolidov pravilne zelo zelo redko. Včasih pa sem mi bolid ustavi oz slika zamrzne in ponavadi traja mino dve ali pa še veš da se zopet spravi v gibanje (med tem ko je slika zamrznjena čas teče)
zelo pogosto ugašanje je tudi ko imam odprt program e-mule ali ko recimo v firefoxu pritisnem na kolešček (na miški)

LP

#4 DaMachk

DaMachk

Gospod s kravato

• Members
  • 1 446 objav

Objavljeno 05 avgust 2006 - 22:23

rekel bi, da te grafična kartica zapušča...

#5 MOBIL11

MOBIL11

Vajenec

• Members
  • 298 objav

Objavljeno 05 avgust 2006 - 22:32

sej je tko al tko samo še ona ostala oz ona plus ohišje, od starega rečunalnika drugo sem že vse zamenjal :roll: :x :mrgreen:

#6 simke8

simke8

Igračar

• Members
  • 104 objav

Objavljeno 24 september 2007 - 16:59

Hello da ne odpiram nove teme se bom kr sposodil

Imam eno staro kišto ..ne vem kaj je not...pa jo priklopim normalno zalaufa ...na monitorju se vidi lepo...do biosa...potem pridem vanj naštelam vse tko kot mora bit..grem do boot from cd ..in potem vse počas mrkne ...nobena komponenta se ne odziva več...CD romi ne delajo, monitor lučka ugasne ...računalnik normalno dela saj sliši se da dela ...ne vem kaj bi lahko bilo ...sicer je nek mini ATX ..tko da mam napajalnik nad procem..

Dal sem drugi disk in isto dela tko!!. probal bom še rame !!

Rami niso ....probal z 1 GB rama ..isto nardi ...grem v bios ..štelam in od enkrat potiho vse zgine ..slika itd...Gledal matično nima nobenih napihnjenih kondezov:D

Je kdo imel podoben problem ?? :) :bah:

#7 sasko15

sasko15

Raziskovalec

• Members
  • 37 objav

Objavljeno 15 februar 2008 - 10:10

simke8 kaj si pa štelal v biosu? :)

Drugače pa si sposodim temo, da ne bom odpiral nove.
Stvar je taka:
Ko zaženem računalnik dela vse lepo, ko pa hočem zagnat kak program bolj zahteven, igro ali internetno stran postane ekran obarvan z vsemi mogočimi barvami in nato se ugasne. Ko ga resetiram se ponovi že v zagonu računalnika. Š el sem v varni način in tam dela normalno, probal sem tudi z varni način vendar z podporo VGA in dela. Grafična je druga, zamenjana pred kakima 2 tednoma, ker je prejšnja izrisovala črke á cel čas(še v biosu) in prepolovljena okna oz. nekako zmečkana ter text isto. Grafična kartica ima svoj ventilator in temperatura je okoli 32°C.
Mogoče gdo ve zakaj se to dogaja?

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov