Skoči na vsebino

IPB

Slika

Canon EOS 350D ali Nikon D50

Odgovorov v temi: 116

#21 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav
  • Kraj:Menges
  • Interesi:Fotografija, telefonija, rač., psihologija,...marsikaj..

Objavljeno 25 julij 2006 - 23:02

Ja z gripom gre seveda tudi 350d lepo v roke, ampka gre potem d70 še toliko bolje z gripom :mrgreen: (ja zgoraj sem se zatipkal, preizkušal sem 350d ter d70 - kateri je ravno toliko velik kot d50)
Ja seveda je odvisno od samih rok, jaz sem že tako velik in imama kar ogromne dlani, tako da mi je 350d malce premajhen grip, drugače je sigruno super fotkič.

howkar..kako to misliš, da ima 350d boljšo optiko :bah:

#22 VerpissDich

VerpissDich

Iznajdljivec

• Members
  • 848 objav
  • Kraj:Novo mesto

Objavljeno 25 julij 2006 - 23:29

Tudi meni ne paše aparat brez gripa pa sem še dokaj mlad in nimam nevem kako velko roko :mrgreen:

#23 howkar

howkar

Mojster

• Members
  • 1 819 objav

Objavljeno 25 julij 2006 - 23:54

luzdi: odvisno od objektiva :mrgreen:
kot optika sem mislil drobovje, naj bi 350D imel bolj kvalitetno.

#24 bsluga

bsluga

Vajenec

• Members
  • 325 objav

Objavljeno 26 julij 2006 - 09:30

poskusil sem eos 350d in sem se zaljubil, pa tudi roke imam bolj male (pomoje posledica neprestanega dela z racunalnikom), da sem ga lepo drzal in mi je dobro pasal v roke. Nekaj pripomb glede ohisja ne razumem, ker je imel za moje obcutke kar kvalitetno, saj mece se ga pa tako ne okol, vsaj racunam na to, da ne bo nikoli padel na tla. Preizkusil sem pa objektiv tamron 28-75 se mi zdi, pa bi zelel imet se mal vec fokusa, se kak predlog glede sigma objektivov in kaj najvec vi uporabljate.

hvala

Borut

#25 4nDr3y

4nDr3y

Mojster

• Members
  • 1 907 objav
  • Spol:Moški
  • Kraj:Ptuj
  • Interesi:Fotografija, izdelava spletnih strani,

Objavljeno 26 julij 2006 - 10:47

bsluga, jaz bi na tvojem mestu počakal še par dni, ker pride naslednik Nikona D70 ven. in se potem odločil! Seveda pa bo tudi Canon predstavil naslednika 350. Mislim da se splača počakat na nove modele ! :ok:

http://www.nikon-eur...sNotDisappoint/

http://nikonimaging.com/global/

potem bodo tudi cene obeh modelov padle, še bolj ugodno!

#26 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 26 julij 2006 - 14:29

howkar, ravno zato mi ni bilo jasno ko si rekel da ima 350d boljšo optiko, katera je izključno odvisna d bjektiva, kateri so dobri tako pri canonu kot pri Nikonu (imamo pa seveda še kakšne nevtralene Sigme Tamrone,...)

bsluga, si imel morda že kakšnega drugega v roki kot 350d. Ker jaz ko sem držal Nikona ter Canona, mi je bilo hitro jasno zakaj šimfajo ohišje Canona :zvizg: (s katerim ni drugače nič narobe, ampak je žal proti Nikonu vidno manj kvalitetnejši)

4nDr3y, ja Naslednik d70 res pride ven, ampak osebno me žal Canoni ne prepričajo več, vsaj ne v tem rangu, tako da gledam samo Nikona. Vsi nasledniki verjetno ne bodo poceni (že d70), ampak v primerjavi med d70 ter 350d...jaz takoj vzamem Nikona.

#27 Heki

Heki

Spammer

• Members
  • 3 032 objav

Objavljeno 26 julij 2006 - 14:40

:mrgreen:
Naslednjik d70 je že zdavnaj vzunaj ... d70s :mrgreen:

#28 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 26 julij 2006 - 14:51

To so le malenkostni popravki, pravi nalsednjik oz. nova generacija pa pride v naslenjih dneh ven.

#29 omahens

omahens

Mojster

• Members
  • 1 572 objav
  • Kraj:Senovo

Objavljeno 10 avgust 2006 - 20:51

No, da ne bom odpiral nove teme bom kar tu prašal. Sam razmišljam o resni nabavi digitalnega fotoaparata in izbiram med dvema, naj povem da bom 99% slikal z njim na F1 no če mi lahko kdo pomaga izbiram pa med tema dvema:

Digitalni fotoaparat Pentax *istDL + DA 18-55 [KIT]

Digitalni fotoaparat Nikon D50 (kit)/črn (z 18-55/3.5-5.6G ED)

Pa pozabil sem še omeniti, da če svetujeta katerega drugega je maksimalno 150k SIT ker moram še nabaviti SD kartico 1GB in dodatno baterijo kar pa je še nekje 15k SIT tako da je to nekak maksimum.

#30 bsluga

bsluga

Vajenec

• Members
  • 325 objav

Objavljeno 10 avgust 2006 - 22:20

Dober zdej sem kr mal navdusen nad nikon d80, kaj pravte kaka bo cena pr nas, pa ali naj se kej pocakam na odgovor canona al zgrabim d80 in en Tamron 28-75 z 2,8 po celi razdalji, al ka naj?

hvala

Borut

#31 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 10 avgust 2006 - 22:59

omahens, Hm ja ne eden niti drugi nista slaba, je pa prišel ven tudi novi Pentax K100D na katerega sem tudi sam malce vrgel uč. kakoroli pa me bolj zanima če misliš da ti bo 55mm zadostovalo na forumuli, sploh pa ker gre za kit objektive??

bsluga, ja D80 je verjetno čisto vredu, se pa govori da bo cena boda čez 300k sit, tako da v tem primeru jaz ne pomislim na nikona ampak bi pogledal rajši po Alphi katera je krepko cenejša..

#32 omahens

omahens

Mojster

• Members
  • 1 572 objav

Objavljeno 11 avgust 2006 - 16:25

omahens, Hm ja ne eden niti drugi nista slaba, je pa prišel ven tudi novi Pentax K100D na katerega sem tudi sam malce vrgel uč. kakoroli pa me bolj zanima če misliš da ti bo 55mm zadostovalo na forumuli, sploh pa ker gre za kit objektive??

Nevem, ker se ne spoznam toliko na fotografijo in sem rekel, da bom tu prašal, je pa tko da je to nekak maksimalna cena več žal ne morem dati že to je bol tako. A misliš da bo dovolj 55mm?

#33 BLOODdh

BLOODdh

Poročevalec

• Members
  • 520 objav
  • Kraj:BreZinA CITY
  • Interesi:Fotografija, Šport...

Objavljeno 11 avgust 2006 - 16:30

55m pomoje bo dovolj samo ne bo tak ko bi blo s kakšnim tele objektivom...

#34 omahens

omahens

Mojster

• Members
  • 1 572 objav

Objavljeno 11 avgust 2006 - 19:05

55m pomoje bo dovolj samo ne bo tak ko bi blo s kakšnim tele objektivom...

No potem je vredu takšen, ker za več nimam denarja.

Nekdo mi je reku da bi bil cannon s3 tut vredu vendar imam nekak slab občutek, če se motim mi povejte?

#35 omahens

omahens

Mojster

• Members
  • 1 572 objav

Objavljeno 13 avgust 2006 - 14:54

A ima mogoče kdo Nikona ktergakol al pa celo ta model in bi mi lahko povedal, če ima kaj zakasnitve, ker na F1 si je res ne smem privoščit :D Kako je s tem?

#36 vohun

vohun

Igračar

• Members
  • 123 objav

Objavljeno 15 avgust 2006 - 09:58

nikon.

#37 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 15 avgust 2006 - 12:54

Pri dslrjih je zelo malce zakasnitve tako da to nebi smel biti problem. Boš imel pa lahko problem pri kit objektivu kateri ti zna prepočasi ostriti pravo stvar, ampak se da.
Vseeno bi ti za na forumlo svetoval kakšen dolgi zoom razpon kot pa 55mm...

bsluga si se že kaj odločil?
Kaj pa Pentax k100D, menda je super in tudi ugoden. Mene močno mika, moti me le to da je bore malo objektivovo na razpolago, namreč zelo mi je všeč Sigma 17-70 /2,8 katere pa za Pentax ne dobim?! :nene: Je pa pomojem super objektiv (tudi cena je kar močna - 90k sit :x )

Jaz razmišljam o dvojme kitu Pentaxa k100d ali pa Nikonu d50 z zgoraj omenjeno sigmo ter Nikkorjem 70-300 G? Kakšne pripombe, predlogi ? :D

#38 gasper2000

gasper2000

Govorec

• Members
  • 2 730 objav
  • Kraj:Zg. Sp. Gameljne

Objavljeno 15 avgust 2006 - 18:54

Luzdi, kupi wide za nikona in si zmagal ;-)

#39 Luzdi

Luzdi

Spammer

• Members
  • 4 507 objav

Objavljeno 15 avgust 2006 - 20:44

Ja gledam Sigmo 17-70, ni sicer ravno en vem kakšen wide, je pa baje kar solidna zadeva. Ima pa tudi zaslonko 2,8 kar prav pride :)

#40 bsluga

bsluga

Vajenec

• Members
  • 325 objav

Objavljeno 15 avgust 2006 - 22:01

pa ves da se nisem, ker bom pocakal na jesen in photo kino, pa tudi celjski obrtni sejem da kake popuste. Sem pa imel v rokah eos 350d s tamron 28-75 f2,8 na preizkusu in sem navdusen. Niti cez ohisje nimam pripomb, se prej pohvale, ker je dobro narejen. Me pa zanima kak bo cena 80d in pa odgovor canona na nikonovo novo stvar.

Borut

Dodaj odgovor

0 član(ov) bere to temo

0 članov, 0 gostov, 0 anonimnih uporabnikov